Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: artist1987 » pt gru 28, 2012 14:35

Witam
Potrzebuję pomocy przy prawidłowym zakodowaniu licznika auta Golf 4 V6 4motion 99r. po wymianie licznika. Licznik od anglika,1/2 FIS tak jak oryginał,kontrolki ułożone tak samo jak w oryginalnym liczniku,wyskalowany do 260km/h oraz obroty kończą się na 8000rpm
Przekodowałem go wstępnie według znalezionych instrukcji,ale nie wiem czy dobrze bo starego kodowania licznika nie znam
obecne moje kodowanie - 5124
5 - poziom płynu spryskiwaczy;wskaźnik zużycia klocków (to było)
1 - Europa (wiadomo,kilometry,metry i angielski język)
2 i 4 nie wiem za co odpowiada bo instrukcje są różne,strzelałem z tym po próbie rozszyfrowania instrukcji

Po założeniu tego licznika i na tym kodowaniu brak takiej opcji jak ostrzeżenie o jeździe na zaciągniętym ręcznym,którą miałem na starym liczniku,reszta widocznych "dodatków" działa (przebieg,spalanie obecne,czas jazdy itp...)

Do tego interesuje mnie,chociaż to chyba nie ten dział,przy jakiej ilości paliwa zapala się rezerwa w tym aucie...licznik może inaczej pokazywać bo niekoniecznie jest od auta z 62 litrowym zbiornikiem

No i kumulacja taka zapytań
Może ktoś ustawił taką funkcję w aucie jak
-DOMYKANIE SZYB PILOTEM -nie kluczykiem bo to mam
-WCIŚNIĘCIE RAZ PRZYCISKU OTWIERANIA NA PILOCIE OTWIERA DRZWI KIEROWCY,PRZYCIŚNIĘCIE DWA RAZY PRZYCISKU OTWIERA WSZYSTKIE DRZWI
potrzebuję porad jak to zrobić
Moduł komfortu w moim aucie 1J0 959 799 AH



Awatar użytkownika
mcaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:33
Lokalizacja: warszawa

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: mcaris » pt gru 28, 2012 14:50

Do szyb to czeski programik ale widze ze masz taki moduł jak mój czyli czeskim nie zrobisz zostaje kabelek rs


Był LEON jest SKODA OCTAVIA II 2.0 TDI

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: artist1987 » pt gru 28, 2012 14:59

Właśnie,ten czeski program już starałem się rozbroić,ale
-nie przysłali mi klucza aktywacji na maila
-faktycznie po podłączeniu tego programiku do samochodu brak podświetlonej opcji "aktivace oken"
a ten kabel rs to jakiś specjał? mam kable,commandera i vag kkl

i znalazłem coś takiego:
"W poniżej wymienionych autach można uaktywnić domykanie szyb z pilota (PRZYTRZYMANIE przycisku na pilocie) przez interfejs VAG KKL w ciągu paru sekund.

Jak?
Ściągamy czeski programik MKM (Motordiag Komfort Manager) - jest darmowy wymaga tylko rejestracji (po wysłaniu numeru zainstalowanego programu otrzymujemy na maila kod aktywacyjny)

Strona producenta: http://www.motordiag.cz/mkm" onclick="window.open(this.href);return false;
Program: http://www.motordiag.cz/download/MKMSetup.exe" onclick="window.open(this.href);return false;
Rejestracja: http://www.motordiag.cz/mkm/aktivace.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Instalujemy, uruchamiamy i klikamy na okienko „Aktivace oken” i to wszystko.

Zarejestrowana wersja programu MKM FULL 2.00 programuje:
* Škoda Octavia / Octavia Combi od 05/2001r.
* Škoda Superb
* VW Passat / Passat Variant od 2000r. - modelowo 2001r.
* WV Golf / Golf Variant od 2000r. - modelowo 2001r.
* VW Bora / Bora Variant od 2000r. - modelowo 2001r.
* VW New Beetle od 2001r. - modelowo 2002r.
* Seat Toledo od 2000r. - modelowo 2001r.
* Seat Leon od 2000r. - modelowo 2001r.

Obsługiwane moduły:
* 1J0 959 799 S
* 1J0 959 799 AH
* 1J0 959 799 AJ
* 1J0 959 799 J
* 1J0 959 799
* 6N0 959 799
* 6Q0 959 433 "



Awatar użytkownika
mcaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:33
Lokalizacja: warszawa

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: mcaris » pt gru 28, 2012 15:32

witam ten kabel :
http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=408" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz program : VDC- PRO
Kablem usb i czeskim motordiag nie zrobisz to co masz wyżej i masz szybki zrobione . Może było by lepiej odezwać sie do kogoś na forum kto ma taki kabelek i na pewno bedzie taniej :hmm:


Był LEON jest SKODA OCTAVIA II 2.0 TDI

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: artist1987 » pt gru 28, 2012 17:01

Ok. sprawdziłem kable - pod kątem opisu aukcyjnego no i posiadam kabel VAG KKL o kolorze niebieskim od Viakena,wydaje mi się że obydwa przewody są o tej samej specyfikacji,jedyna różnica jest w tym że RS232 używa portu COM a kabel który posiadam używa USB

A program to VDC PRO czy VDS PRO?
VDSa też posiadam

...le ten program uruchamia się z botowalnej płyty/pamięci przez bios widzi porty COM a USB pewnie niekoniecznie
To z tymi opcjami się poddam chwilowo

Ale dalej potrzebuję pomocy przy zakodowaniu licznika ;]



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: grg474 » sob gru 29, 2012 19:12

artist1987 pisze:Ok. sprawdziłem kable - pod kątem opisu aukcyjnego no i posiadam kabel VAG KKL o kolorze niebieskim od Viakena,wydaje mi się że obydwa przewody są o tej samej specyfikacji,jedyna różnica jest w tym że RS232 używa portu COM a kabel który posiadam używa USB
chłopie jedyna i najważniejsza różnica to że jeden to USB a drugi RS232 - gdybyś czytał porady na forum to byś wyczytał ze komforty 1j0 959 799 z różnymi literami - aktywujemy domykanie szyb pilotem tylko programem pod DOS który współgra z kablami po RS232
artist1987 pisze:Ale dalej potrzebuję pomocy przy zakodowaniu licznika ;]
a konkretnie to w czym problem. Info o zaciągniętym ręcznym pojawi się jak jedziesz kilka sekund
artist1987 pisze:-WCIŚNIĘCIE RAZ PRZYCISKU OTWIERANIA NA PILOCIE OTWIERA DRZWI KIEROWCY,PRZYCIŚNIĘCIE DWA RAZY PRZYCISKU OTWIERA WSZYSTKIE DRZWI
potrzebuję porad jak to zrobić
softcoding pod 46(komfort) - 04096 to jednokrote 04097 to dwukrotne


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: artist1987 » ndz gru 30, 2012 10:25

Ok. część interesującą mnie napisałeś
reasumując,muszę na ręcznym "chwilę" jechać żeby się ostrzeżenie zapaliło.
ale kodowanie centralki to inna koncepcja którą znalazłem na innym forum
raz pilot- otwarcie tylko drzwi kierowcy
dwa razy- otwarcie wszystkich drzwi
kodując komfort 04097 włączę taką opcję?

Kolejna sprawa związana z kablem RS
piszesz że włączenie opcji tylko kalem RS a na stronie Motordiag piszą trochę inaczej "Diagnostický kabel Fast KKL USB nebo Fast K-COM KKL (k zakoupení na našich stránkách) Program je určen pro použití s kabely Motordiag!. "
A więc to kodowania tej opcji którą ja chcę według tego co ktoś tam napisał potrzeba KKL USB lub Fast K-COM KKL i programu z ich strony
KKL USB to zwykły VAG KKL od Viakena



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: grg474 » ndz gru 30, 2012 14:29

artist1987 pisze:Kolejna sprawa związana z kablem RS
piszesz że włączenie opcji tylko kalem RS a na stronie Motordiag piszą trochę inaczej "Diagnostický kabel Fast KKL USB nebo Fast K-COM KKL (k zakoupení na našich stránkách) Program je určen pro použití s kabely Motordiag!. "
A więc to kodowania tej opcji którą ja chcę według tego co ktoś tam napisał potrzeba KKL USB lub Fast K-COM KKL i programu z ich strony
KKL USB to zwykły VAG KKL od Viakena
kup i zrób :helm: pochwal sie - bo myślę że wywalisz tylko kasę ale ktoś to musi sprawdzić - to skoro upierasz się przy swoim to udowodnij

A teraz ja wyjaśnię innym dlaczego moim zdaniem nie masz racji tym programem g.. zrobisz a nie domykanie. otóż w modelu 1C0 zmiany dokonujemy w komforcie i tylko w nim, natomiast w 1J0 dokonując zmiany w komforcie automatycznie też następuje zmiana i w silniczku szyby. Dowód? Dokonaj zmiany w komforcie a potem załóż silniczki szyb, które nie miały tego aktywowanego lub ten komfort przełóż do auta bez domykania szyb z pilota i nie będzie działać. Ale skoro wiesz lepiej to życzę powodzenia

co do komfortu - kodowania to chyba jasno napisałem - a skoro masz vag to szybciej być kliknął 3 razy w vag niż dopytywał się - zakładam że masz wersję 4/5 drzwiową a nie 2/3 bo wtedy inne kodowanie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: artist1987 » ndz gru 30, 2012 17:47

Encyklopedią wiedzy nie jestem...jeszcze :D
Zasad działania modułu komfortu nie znam jak Ty i nie wiem jak zachowają się silniczki z auta bez domykania szyb w aucie z domykaniem...za mało czytam lub Ty czytasz za dużo
Zastanawia mnie co ma moduł komfortu 1J0 do 1C0 i program z Motordiag i KKL w moim przypadku...ja nie wiem czy da się włączyć domykanie tym programem na 100% to rosjański wytwór,może nie działać...napisane że działa i tyle
Kolejna opcja,z tego co piszesz wychodzi na to że silniczki szyb mają swoją pamięć na której właśnie zapisują się dokonane lub nie zmiany...tylko co ma do tych silniczków które są oryginalne od zawsze w aucie i w nim zostaną kabel lub program od Czechów? Z tego co napisałeś wychodzi że Motordiag nie ugryzie domykania,skąd wiesz że tak jest,badałeś to?


Zejdę zaraz sprawdzić Twoją radę z otwieraniem zamków dwukrotnym wciśnięciem

Właśnie sprawdziłem komfort i kodowanie,wczoraj zakodowałem według Twojej rady na 4097 i nic się nie działo,teraz przekodowałem na oryginalne ustawienie 4096 i efekt jest taki że
1x otwarcie na pilocie - otwiera drzwi kierowcy
2x otwarcie tylko że z odstępem 1 sekunda-otwiera drzwi kierowcy i pasażera za kierowcą
2x szybko otwarcie na pilocie otwiera wszystkie drzwi
więc teraz nie wiem jak i dlaczego tak jest,ale i tak się cieszę chociaż z tego



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: grg474 » ndz gru 30, 2012 23:08

artist1987 pisze:za mało czytam lub Ty czytasz za dużo
to przestań cytowąc i udawać że coś wiesz
artist1987 pisze:Zastanawia mnie co ma moduł komfortu 1J0 do 1C0 i program z Motordiag i KKL w moim przypadku..
jakim programem próbowałes włączyć domykanie w komforcie??? czy że nie napisałeś
artist1987 pisze:Moduł komfortu w moim aucie 1J0 959 799 AH
artist1987 pisze:napisane że działa i tyle
znasz kogoś kto tym programem to uruchomił? ja nikogo z tego forum, forum passata, forum leona nie znalazłem
artist1987 pisze:Z tego co napisałeś wychodzi że Motordiag nie ugryzie domykania,skąd wiesz że tak jest,badałeś to?
ja na forum piszę to co wiem i co sam sprawdziłem a nie wyczytałem i nie sprawdziłem tylko zacytowałem

Już napisałem - chcesz udowodnić że zadziała to próbuj - bo ja mówię że nie zadziała


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: artist1987 » pn gru 31, 2012 00:23

Eh uwielbiam takich zawodników,jeżeli nie potrafisz pomóc to nie pisz wcale miły kolego
Próbowałem Motordiag Komfort Manager,ale wersją niezarejestrowaną i kablami które mam czyli VAG KKL i COMMANDER...nie udało się
masz tu link i sprawdź,napisz lub coś innego zrób http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;
temu panu w pierwszym poście się to podobno udało,tak napisał
Czyli masz motordiaga zarejestrowanego i kabelek do tego i sprawdziłeś to tak? Skoro piszesz że Twoja wiedza opiera się na tym co zdziałałeś i wiesz że to nie działa...
Masz tu definicję wiedzy,poczytaj,analizuj: WIEDZA - to utrwalone treści w ludzkiej pamięci w rezultacie zdobytych doświadczeń i uczenia się. Wiedza swoim zakresem obejmuje każdą formę świadomości społecznej (nauka, ideologia, religia, itp.)

Największe znaczenie w życiu mają: wiedza praktyczna – oparta na doświadczeniu, dostarcza informacji jak zmieniać rzeczywistość;
wiedza teoretyczna (naukowa) – dostarczająca danych o tym, jaka jest rzeczywistość. Wiedza teoretyczna może zostać przekształcona w praktyczną.

A więc panie mądry Twoja wiedza opiera się o to co niby zrobiłeś a moja o to co przeczytałem u ludzi którzy też zrobili coś tak jak Ty ;] ...może też jak Ty "niby zrobili"
Więc rozłożę definicje na części proste:
Twoja wiedza to ta którą teoretycznie zdobyłeś w praktyce a moja to taka która nazywa się wiedzą teoretyczną(naukową) -czyli dostarczenie danych o tym jak jest rzeczywistość,taka wiedza może zostać przekształcona w praktyczną wiedzę czyt. słyszałem że motordiagiem można włączyć domykanie szyb pilotem (to już jest wiedza) dalej można kupić motordiag i przewód do tego i zamienić tą wiedzę z teoretycznej w praktyczną i sprawdzić czy główny bohater Twoje wypowiedzi czeski pan motordiag włączy domykanie szyb pilotem czy nie ;]



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: norek111 » pn gru 31, 2012 01:08

jak kupisz FULL 2.00 to zrobi twój komfort
wersja darmowa Lite 1.20 tego nie ruszy


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: artist1987 » pn gru 31, 2012 01:13

Dziękuję za informację,rozumiem.
Ale jest to do zrobienia tym programem,tylko nowsza i płatną wersją...na allegro tego nie znalazłem niestety a z Czech programu nie będę ciągał



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Kodowanie Golf 4 V6 4motion

Post autor: norek111 » pn gru 31, 2012 01:51

jest do zrobienia i kupisz tylko u czecha


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości