vw bora przy otwarciu bagażnika zamyka się samochód

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
owojtas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:09
Lokalizacja: Długi Kąt (Lubelskie)
Kontakt:

vw bora przy otwarciu bagażnika zamyka się samochód

Post autor: owojtas » ndz lis 18, 2012 23:32

Witam przeglądałem tematy o problemach z centralnym ale nie znalazłem nic podobnego jeżeli jest gdzieś podobny temat to proszę o podanie linku gdyż po przeszukaniu szukajką nic nie znalazłem może użyłem złych słów kluczów

a więc do rzeczy otóż pacjent to vw bora 1999. Autko w rodzinie od niedawna i od razu były problemy z centralnym. Orgyinalny pilot nie działał i jako że auto jest brata pojechał do speca i zrobił mu na pilocik. Dodatkowo bagażnik otwierał się tylko kluczykiem. Gdy zabrałem się za zrobienie porządku z tym po podłączeniu vaga wyskoczyła lista błędów a najważniejszy to zwarcie silniczka tylnej klapy. Po rozebraniu boczku klapy jakieś było moje zdziwienie iż wisi wtyczka i nie mogłem zlokalizować silniczka klapy. Tak więc odpaliłem etkę i znalazłem schemat. Po poszukiwaniach silniczka na pobliskich szrotach zakupiłem od passata b5 przy czym według etki oznaczenia się zgadzały. Przy okazji wyszło także na jaw że ktoś wyciągną silniczek bo uszkodzony był dzyndzelek odpowiedzialny za przekazanie ruchu. Po złożeniu całości bagażnik wreszcie się zamyka. Lecz pozostał kolejny problem iż w chwili naciśnięcia klamki drzwi w samochodzie się zamykają.
Dodatkowo niepokojącym faktem jest to iż po zamykaniu czy to z pilota czy to kluczykiem słychać jakby zamek centralny wysyłał dwa sygnały do zamknięcia. Po usunięciu wszystkich dolegliwości i po skasowaniu błędów pamięć sterownika jest czysta czyli brak błędów.

dołączam jeszcze parametry modułu odpowiedzialnego za centralkę:
Control Module Part Number: 1J0 959 799 Q
Component and/or Version: 4F Zentral-SG Komf. 0001
Software Coding: 00257
Work Shop Code: WSC 01317
Additional Info: 1J1959801C 4E Tőrsteuerger. FS0002r
Additional Info: 1J1959802D 2H Tőrsteuerger. BF0001r

Moje pytanie brzmi w czym szukać winy takiego zachowania centralnego zamka ??



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

vw bora przy otwarciu bagażnika zamyka się samochód

Post autor: stonefree » pn lis 19, 2012 10:58

Zamienione kabelki? Przecież kluczykiem w klapie tez można zamknąć wszystkie drzwi.



Awatar użytkownika
owojtas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:09
Lokalizacja: Długi Kąt (Lubelskie)
Kontakt:

vw bora przy otwarciu bagażnika zamyka się samochód

Post autor: owojtas » pn lis 19, 2012 18:39

możesz rozwinąć swoją wypowiedz o jakie kabelki może chodzić bo nie widziałem żeby jakiekolwiek przewody były przecinanie w klapie chyba ze chodzi o inne. Wiem ze zamkiem w klapie można zamknąć drzwi, ale samo naciśnięcie klamki powoduje zamknięcie drzwi samochodu bez jej unoszenia. Jest klik mikro przełącznika i w sekunde zamyka drzwi. Tak więc wydaje mi się ze to nie wina zamka klapy



Awatar użytkownika
owojtas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:09
Lokalizacja: Długi Kąt (Lubelskie)
Kontakt:

vw bora przy otwarciu bagażnika zamyka się samochód

Post autor: owojtas » sob lis 24, 2012 19:43

Panowie mam pytanie. z związku z chwilą wolnego czasu rozebrałem jeszcze raz klapę i rozłączałem po kolei kostki i gdy rozłączyłem wtyk od zamka (ten na dole, który łapie za rygiel) wszystko wróciło do normy. To znaczy gdy otwieram klapę nie zamyka drzwi. Wynikało by z tego ze wina leży w mikro przełączniku zamka, ale gdy go sprawdzam omomierzem to jest tak: zamek otwarty - obwód otwarty, zamek zamknięty - obwód zamknięty (nie ma przejścia). I teraz moje pytanie czy może wina jest w mikro przełączniku, czy może należy szukać winy w module centralnego zamka ???



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

vw bora przy otwarciu bagażnika zamyka się samochód

Post autor: stonefree » ndz lis 25, 2012 11:39

owojtas pisze:czy może wina jest w mikro przełączniku
przecież działa prawidłowo. Czy dobrze rozumiem?Zamknięta zapadka zamka - zamyka drzwi, otwarta zapadka zamka - otwiera drzwi? Patrzyłeś na wiązki w bagażniku,nikt tam nie pomieszał?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

vw bora przy otwarciu bagażnika zamyka się samochód

Post autor: guziolek » pn lis 26, 2012 18:57

Sprawdź jeszcze przewody w gumie pomiędzy klapą, a budą, może są połamane i masz zwarcie, u mnie tak było,



Awatar użytkownika
owojtas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:09
Lokalizacja: Długi Kąt (Lubelskie)
Kontakt:

vw bora przy otwarciu bagażnika zamyka się samochód

Post autor: owojtas » pn lis 26, 2012 21:01

guma wygląda dobrze, ale może tam jest przyczyna w sobotę popatrzę i zobaczymy



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: vw bora przy otwarciu bagażnika zamyka się samochód

Post autor: guziolek » wt lis 27, 2012 00:47

owojtas pisze:guma wygląda dobrze, ale może tam jest przyczyna w sobotę popatrzę i zobaczymy
moja też dokładnie tak wyglądała :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości