Problem z akumulatorem iradiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

Problem z akumulatorem iradiem

Post autor: mariusz33 » ndz lis 18, 2012 17:54

Jezeli nie ten dzial to prosze o przeniesienie.Otoz mam problem na 100% w mk3 radio pioneer podlaczone bezposrednio nie przez stacyjke rozladowuje mi akumulator. Dodam tez ze gdy mialem 3 lata temu mk2 i tez Pionka bylo tak samo.Czy te radia tyle pobieraja pradu ,2 tygodnie i juz nie zapale.A moze w jakis inny sposob podlaczyc .Wiem ze mozna rozlanczac ale wtedy sie resetuje.


Mariusz

Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Problem z akumulatorem iradiem

Post autor: rafus » czw lis 22, 2012 02:40

no jak samochod bedzie stal dwa tygodnie nie ruszany to mozliwe ze nie odpalisz, sprawdz ładowanie jakie masz, sprawdz miernikiem pobór prądu, odpinasz + z akumulatora podłanczasz szeregowo miernik ustawiasz na ampery i sprawdzasz pobor pradu, tylko nie pamietam jaka jest wartosc graniczna obciążenia.



mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

Problem z akumulatorem iradiem

Post autor: mariusz33 » czw lis 22, 2012 11:37

Ok.ale jak mam wyjete radyjko to miesiac stoi i pali od strzala .Najsmieszniejsze jest to ze 2 autka podobne radia i tak samo.


Mariusz

Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Problem z akumulatorem iradiem

Post autor: rafus » czw lis 22, 2012 15:58

to musisz sprawdzic pobor prądu z radiem inaczej nie bedziesz wiedzial co i jak



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Problem z akumulatorem iradiem

Post autor: skaktus » czw lis 22, 2012 19:00

Radio ma zasilanie na + i podtrzymanie pamięci też na plusie. Standardowo radio po zgaszeniu silnika ma mieć odłączony plus zasilania a ma pozostać pamięć. Zazwyczaj radio na stałe podłączone jak u ciebie nie powinno być problemem, jednak może. Moje radio z GPS podłączone jak u ciebie pobiera 10 mA. Tato w aucie z kolei miał cudo, które tak samo podłączone po wyłączeniu i odłączeniu panela pobierało 300 mA...

Według moich ostatnich pomiarów, samo auto, bez wszystkiego co możliwe, pobiera około 8 - 9 mA. Z alarmem i centralnym 22 mA.

Częstym problemem w radiach, jest to, że puki nie zostanie odłączony + zasilania, końcówka mocy, nie przechodzi w tryb standby i ciągle jest zasilana.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z akumulatorem iradiem

Post autor: Paweł Marek » czw lis 22, 2012 19:12

mariusz33, niestety tak jest, zamontuj standardowo tak żeby plus mocy był rozłączany kluczykiem i nie będzie problemu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z akumulatorem iradiem

Post autor: Mavrick » czw lis 22, 2012 22:02

mariusz33 pisze:Wiem ze mozna rozlanczac ale wtedy sie resetuje.
Zamien zolty kabel z czerwonym (w kostce radia) i nie bedzie sie resetowac;).



mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

Problem z akumulatorem iradiem

Post autor: mariusz33 » sob lis 24, 2012 23:31

Czyli w tej kostce ktora sie wpina do radia zamienic zolty z czerwonym.Zebym czegos nie sfajczyl.A jak zrobic zeby sie rozlanczalo po wylaczeniu zaplonu a zeby pamiec trzymala,tak ma znajomy w pasku.


Mariusz

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z akumulatorem iradiem

Post autor: Zico63b » sob lis 24, 2012 23:44

mariusz33 ([i]troszkę przeredagowałem, by było czytelne[/i]) pisze:A jak zrobić żeby się rozłączało po wyłączeniu zapłonu, a żeby pamięć trzymała; tak ma znajomy w pasku.
To potrafią TYLKO niektóre radioodbiorniki, z pewnością fabryczne oraz z tzw. Programu VW czyli np. Blaupunkty. Nie ma gwarancji, że potrafią to robić inne - chociaż niewykluczone, że mogą.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości