Przełącznik elektrycznych szyb

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Przełącznik elektrycznych szyb

Post autor: seebst » ndz sie 26, 2012 20:13

Takie dziwne od początku zachowanie mam głównego przełącznika elektrycznych szyb od strony kierowcy (panel). Chodzi o szybę od str. kierowcy i pasażera obok. Mianowicie, kiedy szyba jest zamknięta i chcąc ją lekko otworzyć, gdy nacisnę przycisk otwierania na pierwszą pozycję, to słychać pykanie w środku, ale szyba się nie otwiera. Gdy wcisnę przycisk do końca, na drugą pozycję, wówczas szyba się otwiera normalnie (leci do końca, bo wiadomo - druga pozycja). gdy np. mam szybę uchyloną do połowy i chcąc ją lekko jeszcze opuścić, gdy wcisnę przycisk na pierwszą pozycję, dziwnym trafem, ale szyba zamiast opaść, podnosi się do góry. Gdy puszczę i spróbuję raz jeszcze - wówczas wszystko działa już normalnie. Tak zachowuje się szyba przednia lewa i prawa, sterując nimi z panelu kierowcy. Podczas operowania szybą pasażera obok kierowcy z przycisku w prawych drzwiach wszystko działa prawidłowo - przycisk na dół, otwiera, przycisk do góry - zamyka. Gdy parę razy tak poruszam przyciskiem na panelu to później już działa normalnie, ale po jakimś czasie chcąc lekko szybkę uchylić, zamiast się opuścić - zamyka się (no chyba że wcisnę przycisk do końca na 2-gą pozycję - wówczas wszystko jest normalnie). O co tutaj chodzi?

czy to może być wina tego panelu? Wiele razy zdejmowałem boczek, więc i odłączałem ten panel, parę razy też odłączałem akumulator robiąc coś innego, gdzie akurat wymagało tego i wiem, że też nic nie pomagało - a takie coś mam od chwili kupna samochodu.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Przełącznik elektrycznych szyb

Post autor: Waqa » ndz sie 26, 2012 21:24

poszukaj zimnych lutów w panelu drzwi...
Ostatnio zmieniony ndz sie 26, 2012 21:29 przez Waqa, łącznie zmieniany 1 raz.



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Przełącznik elektrycznych szyb

Post autor: radzio01 » ndz sie 26, 2012 21:28

Masz kolego juz zurzyty przycisk od sterowania. Tez tak mam czasem, pomoglo mi prysniecie na przycisk wd40. Duzo zadziej mam juz takie problemy. Ogolnie jak masz to spróbuj srodkiem do czyszczenia stykow tam prysnać, bo to jest objawa ich zurzycia.



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Przełącznik elektrycznych szyb

Post autor: seebst » ndz sie 26, 2012 21:43

radzio01 pisze:Masz kolego juz zurzyty przycisk od sterowania
Też tak myślałem, skoro mechanizm działa prawidłowo i otwieranie po stronie pasażera również... Spróbuję psiknąć i zobaczę, jak nie to poszukam nowego...

A przy okazji już... Widziałem kiedyś na YT jak koleś prezentował automatyczne otwieranie i zamykanie tylnych drzwi na takiej samej zasadzie co przednie - naciśnie przycisk do końca i same się otworzą/zamkną. Co prawda było to w Pasku B5, ale przecież to chyba ta sama stajnia... Jak to zostało zrobione?



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Przełącznik elektrycznych szyb

Post autor: ciachotdi » czw paź 04, 2012 13:52

panowie co może być mam 4 drzwi w elektryce. W panelu kierowcy wszystko działa poprawnie natomiast z tylu od strony kierowcy przycisk el. Działa nie prawidłowo tzn. Otwiera w dol a jak chce do góry szyba idzie ponownie w dol czyściłem i nic nie pomaga może trzeba zrobić adaptację . Zero błędów w modułe komfortu przycisk sprawny . Jakieś pomysły



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Przełącznik elektrycznych szyb

Post autor: Waqa » czw paź 04, 2012 14:50

zawsze mam taki problem jak rozbieram drzwi. Wiadomo żeby wyjąć zamek trzeba zdemontować jedna prowadnice szyby. Potem jak wszystko poskładam to szyba własnie odbija, lub zatrzymuje się w połowie drogi. Powodem tego jest zaciśnięta uszczelka przy trójkącie. ostatnio poradziłem sobie z
tym psikając delikatnie w uszczelkę wd40.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Przełącznik elektrycznych szyb

Post autor: ciachotdi » czw paź 04, 2012 17:14

nie kumam



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Przełącznik elektrycznych szyb

Post autor: Mavrick » pt paź 05, 2012 21:47

Waqa pisze: Powodem tego jest zaciśnięta uszczelka przy trójkącie.
ciacho840 pisze:nie kumam
Szyba wjezdzajac w prowadnice w drzwiach napotyka opor i sie cofa. To jest takie zabezpieczenie zeby nie zmiazczylo np. glowy jak po pijaku pasazer wystawi ja przez okno a Ty bedziesz chcial zamknac okno zeby chlop sie nie rozchorowal;P



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Przełącznik elektrycznych szyb

Post autor: seebst » sob paź 06, 2012 09:04

Mavrick pisze:To jest takie zabezpieczenie
I każde wersje miały coś takiego? Czytałem kiedyś, że nie wszystkie to miały (napisane było, żeby podczas zamykania nacisnąć ręką mocniej, to powinna zareagować - ja sprawdzałem to u siebie i nie reaguje na siłę przytrzymania, tylko słychać, że wolniej wtedy domyka, z oporem).



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Przełącznik elektrycznych szyb

Post autor: ciachotdi » sob paź 06, 2012 10:12

ok ale szyba idzie w górę jak włącze przełącznik z panelu kierowcy natomiast nie idzie w górę jak naciśne na przełącznik w tylnych drzwiach



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości