Niebieski czujnik - Potrzebuję informacji .

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

paco134
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 24, 2012 14:49

Niebieski czujnik - Potrzebuję informacji .

Post autor: paco134 » wt lip 24, 2012 15:27

Witam .

Posiadam Golf/a III 1.8 kat z 1994 roku .

Niedawno go kupiłem i jako że staram się żeby było tanio szukam na forum niezbędnej wiedzy żeby samemu go naprawiać .

Mam problem z falującymi obrotami i gaśnięciem silnika .
Znalazłem w necie że często jest to problem z niebieskim czujnikiem - temperatury ? Gdzie indziej było że jest on odpowiedzialny za ssanie ?
Wypiąłem tę niebieską kostkę i okazało się że silnik teraz chodzi już ładnie . Już nie występuje to falowanie obrotów i silnik nie gaśnie .
Czy można jezdzić z tak wypiętą kostką ? Nie wiem za co jest odpowiedzialny więc nie mam pojęcia czym to może grozić , a na chłopski rozum jak już coś jest to do czegoś jest potrzebne ... Nie chcę sobie narobić większych problemów .


Mam prośbę do uczynnej osoby żeby wyjaśniła mi za co jest on odpowiedzialny , czy można go samemu wymienić lub naprawić ( może to wina jego kabelków ) i jeśli już by ktoś miał chwilkę czasu to może bym poprosił do linku do jakiejś aukcji z tym czujnikiem .

Czy przez ten niesprawny czujnik auto może więcej palić ? Obliczyłem że to moje autko pali 15/16 litrów gazu . Dużo , ale z drugiej strony używam często klimatyzacji ...
Może ten zepsuty czujnik to właśnie jest powód takiego spalania ?
Byłem na ustawieniu u gazownika i nic to nie dało . Nadal pali za dużo .

Dzięki bardzo za ewentualne podpowiedzi . Pozdrawiam .



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Niebieski czujnik - Potrzebuję informacji .

Post autor: Jozef » wt lip 24, 2012 17:08

Szukajka po sekundzie szukania wyrzuci np.taki link:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p4687291

Z pewnością jest ich więcej. Wprawdzie mam "chwilkę czasu ",lecz zamiast pomagać leniom pójdę do kina na film, na jakim jeszcze nie byłem.



paco134
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 24, 2012 14:49

Niebieski czujnik - Potrzebuję informacji .

Post autor: paco134 » wt lip 24, 2012 17:36

U mnie wygląda to zupełnie inaczej . Zapewne dlatego że ten link który wkleiłeś odnosi się do Vr6 . Nim wkleiłem tu moje pytania spędziłem dwa dni na próbach zrozumienia zlepek informacji z innych tematów . Smacznych chipsów Jozef i porywającej fabuły filmu ci życzę .



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Niebieski czujnik - Potrzebuję informacji .

Post autor: Zico63b » wt lip 24, 2012 20:02

paco134 pisze:Smacznych chipsów Jozef i porywającej fabuły filmu ci życzę .
Więcej dystansu, proszę Kolegi!!! :hmm:
Rola tego niebieskiego czujnika, jak i jego parametry - są zawsze takie same: dostarczać informacji elektronice silnika (takiej czy owakiej, takiemu silnikowi czy innemu) o temperaturze płynu chłodzącego silnik; ergo - temperaturze silnika. Od tego zależy dobór dawek paliwa, kątów zapłonu itp. przez elektronikę. Nawet posty o silnikach gaźnikowych odnoszą się w zupełności do pracy tego czujnika: tam zależy od niego praca układu dostarczania paliwa.
Tak więc wakacje są, fakt - ale z ironią nie należy przesadzać.
Czujnik wymienić, stan przewodów sprawdzić. Więcej Kolega w domu nie zrobi.
I drobna uwaga: nie kupujemy najtańszych zamienników jeśli auto ma służyć NAM a nie iść na handel. Niska cena = niska jakość; tu ma to znakomicie sprawdzające się "przełożenie".



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Niebieski czujnik - Potrzebuję informacji .

Post autor: Mavrick » wt lip 24, 2012 22:23

Ja mam taki sam czujnik i u mnie jest ok:). Mozesz jezdzic na odlaczonym ale bedzie palil wiecej, przy zimniejszych dniach pojawia sie problemy z odpaleniem tzn zapalic zapali ale bedzie falowal i gasl....16l gazu?!??!?....przegiecie na calej lini...moj po miescie pali 9-10 na trasie 8.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Niebieski czujnik - Potrzebuję informacji .

Post autor: agrala » śr lip 25, 2012 06:05

Przy odlaczonym czujniku nie powinno byc klopotow przy odpalaniu zimnego silnika bo odlaczajac czujnik silnik mysli ze plyn jest zimny.
Klopoty sa przy odpalaniu cieplego silnika ktory jest wtedy zalewany.
Skoro po odpieciu czujnika silnik ladnie pracuje gdy jest cieply to szukaj przyczyny gdzie indziej.
Spalanie gazu nie ma nic wspolnego z tym czujnikiem - chyba ze masz sekwencje ale w to watpie.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Niebieski czujnik - Potrzebuję informacji .

Post autor: Mavrick » śr lip 25, 2012 10:42

agrala pisze:Przy odlaczonym czujniku nie powinno byc klopotow przy odpalaniu zimnego silnika bo odlaczajac czujnik silnik mysli ze plyn jest zimny.
Klopoty sa przy odpalaniu cieplego silnika ktory jest wtedy zalewany.
No niby masz racje ale u mnie gdy temp spadala do magicznej granicy 0 stopni pojawialy sie problemy z odpaleniem po nocy...znaczy odpala ale gasl nie wkrecal sie na obroty i dopiero po potrzymaniu go 2-3 minuty na obrotach (jak udalo sie go jakim cudem wkrecic) wszystko przechodzilo...po wymianie czujnika (okazalo sie ze nie dosc ze byl uszkodzony to jeszcze urwane byly 3 z 4 kabli) problem zniknal od reki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Niebieski czujnik - Potrzebuję informacji .

Post autor: Paweł Marek » śr lip 25, 2012 21:32

paco134 pisze:Czy przez ten niesprawny czujnik auto może więcej palić ? Obliczyłem że to moje autko pali 15/16 litrów gazu .
kolego po pierwsze nie pisz kursywą na forum używaj zwykłej czcionki. Po drugie czujnik temperatury praktycznie niema znaczenia dla spalania LPG, tylko benzyny. Po trzecie nie piszesz co sie dzieje na jakim paliwie. Nie możemy cię tu uczyć podstaw, więc czytaj forum, książki serwisowe albo jedź do speca.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości