Passat B5 - problem z elek. szybami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Miksior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 02, 2012 16:46

Passat B5 - problem z elek. szybami

Post autor: Miksior » sob lip 21, 2012 11:24

Witam
mam problem z el. szyba w passacie b5 (przed liftem) a mianowicie wczoraj wracajac poznym wieczorem chcialem zamknac szyby, kolega z tylu bawil sie i caly czas otwieral, no to zablokowalem im sterowanie szyba i domknalem, przy domykaniu uslyszalem taki dzwiek, jakby pekajacego plastiku czy cos, i teraz przy otwieraniu/zamykaniu mechanizm pracuje, bo slychac ale szyba nie idzie ani w gore ani w dol, jest domknieta... podobny problem mam z przodu tez z prawej strony, tylko tak jezdzi sie juz z pol roku, z ojcem juz raz rozkrecilismy drzwi to trzeba by wymienic taka jedna czesc... czy tutaj bedzie to samo? ile moze mnie to kosztowac? od reki pewnie mi nigdzie tego nie naprawia zeby ojciec nie zauwazyl ?:D jak ktos juz takie cos robil to bede wdzieczny za info ile mnie to moze wyniesc..
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Passat B5 - problem z elek. szybami

Post autor: Qto » sob lip 21, 2012 11:40

Miksior pisze:trzeba by wymienic taka jedna czesc... czy tutaj bedzie to samo?
nie wiem o jaką część Ci chodzi...ale częstą usterką są pękające ślizgi. Poszukaj na necie metalowych i wymień.



Miksior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 02, 2012 16:46

Passat B5 - problem z elek. szybami

Post autor: Miksior » sob lip 21, 2012 15:06

znaczy mi nie chodzi o ten prozd ktory juz rozbieralem, tylko o tyl, mechanizm chodzi bo slychac ale szyba nie idzie, co tutaj moze byc zepsute i ile to moze kosztowac?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Passat B5 - problem z elek. szybami

Post autor: Waqa » sob lip 21, 2012 16:44

Mialem to samo z tylnia szyba. Jezeli w Passku jest tak samo jak w golfach, to na bank spadla ci linka z bębenka nawijającego. U mnie tez bylo slychac silniczek i specyficzny odglas mielenia sie elementów. Po pierwsze nie otwieraj szyby do czasu naprawy. Kazda próba otwarcia szyby jeszcze bardziej gnie ci linki, ktore potem nie będą pasować na tryby bębenka. Jezeli linki nie pocharataly ci bebenka (plastikowy) to naprawisz to bez wkładu finansowego.


a tak to wyglada:
Obrazek

Obrazek



Miksior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 02, 2012 16:46

Passat B5 - problem z elek. szybami

Post autor: Miksior » sob lip 21, 2012 16:55

aha, dzieki za odpowiedz a u ciebie tez bylo slychac taki dzwiek, jakby pekniecie jakiegos plasticzku czy cos?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Passat B5 - problem z elek. szybami

Post autor: Waqa » sob lip 21, 2012 17:06

Miksior pisze:aha, dzieki za odpowiedz a u ciebie tez bylo slychac taki dzwiek, jakby pekniecie jakiegos plasticzku czy cos?
Nie powiem Ci, bo po prostu nie pamiętam. Napewno nie jest to ślizg, bo z tylu troszkę inaczej to wygląda niż z przodu. Musisz zdjąć blachę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 32 gości