Problem z wycieraczkami.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

molzesz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 12:11
Lokalizacja: Trzebinia

Problem z wycieraczkami.

Post autor: molzesz » śr lip 18, 2012 15:46

Witam. Mam taki problem: Wycieraczki przednie mają tylko jeden bieg, jak przełączę raz do góry nic się nie dzieje, jak przełączę drugi raz włączają się ale jak wyłączę zatrzymują się byle gdzie, nie opadają na dół. Druga rzecz jest taka że spryskiwacz przedniej szyby działa zamiast do siebie działa od siebie jednocześnie z tylnymi wycieraczkami. Może napisze mi ktoś jak w golfie mk2 ma działać prawy drążek przy kierownicy bo ja nie ogarniam co tam ma działać, a co nie. Nie mam do auta instrukcji obsługi ;P Dolne położenie - nic, górne położenie 1 - nic, górne położenie 2 - wycieraczki na maksa, do siebie - nic, od siebie- wycieraczka tylnej szyby i spryskiwacz przedniej. Do tego tylna wycieraczka raz włączona zaczyna żyć własnym życiem do momentu wyłączenia kluczyka. Sam nie wiem jak się za to zabrać wszystko. Czy jedynym wyjściem jest kupienie nowego przełącznika pod kierownicę?


http://www.swiatobrazu.pl/fotografie/ga ... 45sxdeafxk" onclick="window.open(this.href);return false;

nawias123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 14:55
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z wycieraczkami.

Post autor: nawias123 » pt lip 20, 2012 00:36

1. Manetka w dół - Wycieraczki pracują z przerwami
1. Manetka w górę - Wycieraczki pracują nieustanną pracą lecz nie za szybko
2. Manetka w górę - Wycieraczki pracują najszybciej jak mogą

Manetka do siebie - Przednie spryskiwacze
Manetka od siebie - Tylna wycieraczka
Manetka od siebie dłużej przytrzymana - Tylny spryskiwacz

podejrzewam, że powinienieś rozejrzeć się na złomie za nowym silniczkiem do wycieraczek
może po prostu już ze starości wysiadły mu niektóre biegi
a z tego co wiem to właśnie te najwolniejsze siadają najszybciej

a tylną wycieraczkę obsługujemy tak:
1. Manetka od siebie (wycieraczka zaczyna pracować i będzie pracować cały czas)
2. Manetka od siebie (wycieraczka zrobi jeszcze jeden zamach i przestanie pracować)

przynajmniej u mnie tak jest ale też na początku miałem problem jak wyłączyć tylną wycieraczkę :grin:



molzesz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 12:11
Lokalizacja: Trzebinia

Problem z wycieraczkami.

Post autor: molzesz » pt lip 20, 2012 11:50

Wielkie dzięki! Nikt nie był w stanie opisać mi działania wycieraczek. Może jesteś jedyną osobą na forum u której jeszcze wszystko działa :D


http://www.swiatobrazu.pl/fotografie/ga ... 45sxdeafxk" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

Problem z wycieraczkami.

Post autor: kubarog » pt lip 20, 2012 20:41

A ja bym spróbował podmienić przekaźnik nr. 19 lub 99 w zależności jaki masz. Steruje on pracą wycieraczek i właśnie odpowiada za biegi itp.


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z wycieraczkami.

Post autor: Paweł Marek » pt lip 20, 2012 21:27

molzesz, tak działają przednie wycieraczki kiedy wcale niema przekaźnika 99, więc może wyjął go ktoś go lub jest zepsuty. A co do spryskiwacza to raczej ktoś coś kombinował, możesz zamienić między sobą kabelki do silniczka powinno działać normalnie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bee2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 19, 2017 13:53
Lokalizacja: Sieradz

Re: Problem z wycieraczkami.

Post autor: bee2002 » pn lis 13, 2017 21:43

Mam pytanie: W necie znalazłem taką instrukcję dot. zmiany prędkości pracy wycieraczek :
Metoda I- przełącz wycieraczki w tryb interwałowy (w dół) i wróć do pozycji neutralnej, odczekaj tyle ile potrzebujesz (od 2 do 22 sek), ponownie włącz w tryb interwałowy Metoda II - przełącz wycieraczki w tryb interwałowy (w dół), naciśnij i przytrzymaj klawisz MFA, ciągnij lub pchaj rączkę wycieraczek (???)
Czy coś takiego u was działa, w jakim modelu/silniku, po u mnie nic nie daje?



Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

Problem z wycieraczkami.

Post autor: kubarog » ndz gru 17, 2017 16:02

I metoda napewno działa, II nie znam. Musisz mieć przekaźnik o numerze 99 do wycieraczek, żeby móc programować ich czas pracy.


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości