Kostka stacyjki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawel66600
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: czw gru 31, 2009 00:10
Lokalizacja: Coniew
Kontakt:

Kostka stacyjki

Post autor: pawel66600 » pn cze 25, 2012 22:23

Witam, szwankowała mi kostka stacyjki, kupiłem nową oryginalną VW, zamontowałem, wszystko ładnie śmiga, samochód pali itp, ale jest jedno ale :jezor: Gdy miałem starą kostkę to były 2 fazy przekręcenia, czyli wkładam kluczyk i raz przekręcam mamy prąd, działa nawiew, klakson kontrolki itp, a druga to rozruch, natomiast w nowej kostce jest tak iż mam 3 fazy czyli wkładam kluczyk, przekręcam raz nie ma kontrolek, nie ma klaksonu, działa nawiew światła mijania, a jak przekręcę dalej to mam kontrolki, klakson światła, nawiew itp, a jak przękręcę dalej to jest już rozruch. I mam do Was pytanie drodzy forumowicze :pub: czy to jest normalne? :kac: Kostka ORI VW

Pozdro :bajer:


Szaleństwo czy głupota? Po prostu pasja na zawsze. . .

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kostka stacyjki

Post autor: Zico63b » wt cze 26, 2012 17:02

Być może, że w wykonanej niedokładnie kostce - tej z "trzema" stopniami jest próg powodujący takie odczucie. Nie jest to normalne, Golf ma tylko mieć "0" - "wszystko" - "wszystko"+rozruch.
I niech Kolega z tym nie eksperymentuje: powolne włączanie kluczyka w Golfach to gwarancja "uwalenia" kostki (wypalenia styków); należy kręcić szybko, stanowczo i nie brutalnie.



Awatar użytkownika
pawel66600
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: czw gru 31, 2009 00:10
Lokalizacja: Coniew
Kontakt:

Kostka stacyjki

Post autor: pawel66600 » wt cze 26, 2012 22:40

To dobry ORYGINAŁ :hmm: Pytałem się kilku ludzi co jeżdżą golfami i niektórzy tak samo mają :kac:


Szaleństwo czy głupota? Po prostu pasja na zawsze. . .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości