VW Golf IV Cabrio nie chodzą przednie szyby - tył chodzi OK

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sunnyboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 21, 2012 00:34

VW Golf IV Cabrio nie chodzą przednie szyby - tył chodzi OK

Post autor: sunnyboy » czw cze 21, 2012 10:51

Na wstępie przepraszam stałych bywalców bo problem może się kilkakrotnie pewnie przewinął ale nie znalazłem jak dotąd konkretnej odpowiedzi.

Mam Golfa IV Cabrio (jak wiadomo to taka hybryda trójki z czwórką), dodam, że auto ma fabryczny centralny ((kluczyk bez pilota - tradycyjny wkładany do klamki) i elektryczne 4 szyby.
Po pierwsze po otwarciu samochodu (przekręceniu kluczyka w klamce) słychać, że pompka centralnego zamka (znajdująca się w bagażniku pod prawą lampą) pracuje (i to dość głośno) jeszcze przez ok 5-7 sek. Efektu takiego nie ma jak samochód zamykam - po prostu słychać klapnięcie centralnego i dalej cisza.
Wymieniłem ze 2 tygodnie temu pompkę bo pomyślałem, że pewnie się zepsuła ale efekt jest taki sam - czyli dalej słychać ją przy otwieraniu centralnego zamka.
Drugi problem i to gorszy bo od dłuższego czasu wariowały mi szyby przednie. Polegało to na tym, że niekiedy po naciśnięciu zamykania (zamykanie przez jednokrotne wciśnięcie klawisza - i szyba sama idzie do końca czy w drugą stronę jednokrotne naciśnięcie i szyba sama opada) szyba trochę się zamykała i w pewnym miejscu zatrzymywała się i schodziła do dołu (nie było to to samo miejsce za każdym razem - po prostu na różnych wysokościach). Tak samo było w drugą stronę czyli jak naciskałem przycisk na drzwiach i szyba zaczynała się otwierać, w pewnym momencie zatrzymywała się i cofała. Pomagało tylko jak wcisnąłem przycisk i trzymałem bez przerwy aż dochodziła do pewnego momentu i tam się zatrzymywała potem naciskałem ponownie i trzymałem i dopiero zamykała czy otwierała się do końca. Tak samo zachowywała się szyba kierowcy i pasażera. Szyby tylne chodziły bez zarzutów i chodzą do dzisiaj (ale tylne szyby nie mają otwierania jednym naciśnięciem tylko trzeba przytrzymać przycisk otwierania). Pewnego dnia Odmówiła posłuszeństwa szyba kierowcy i wcale nie chciała działać - jak wsiadłem następnego dnia działała ale za kilka dni odmówiła posłuszeństwa szyba pasażera - też nie chciała wcale działać.
Teraz niestety od jakiegoś miesiąca przestały działać obie szyby przednie. Ani dół ani góra (całe szczęście że są w pozycji zamkniętej). Po wciśnięciu klawisza zamykania i otwierania słychać tylko "klikanie" w obu szybach jest tak samo - nie ważne czy klawiszem od kierowcy czy od pasażera ale szyba ani kierowcy ani pasażera ani drgnie. Czytałem tutaj o różnych przypadkach i jedni mówią, że moduł komfortu inni że sterownik szyby i nie znalazłem żadnej sensownej odpowiedzi. Wczoraj podłączaliśmy auto pod WAG ale on nie znalazł modułu komfortu to może w tym aucie nie ma takiego modułu (dodam, że jak przekręcę kluczyk w klamce i przytrzymam to szyby tylne się i otwierają i zamykają jak powinny a szyby przednie ani drgną).

Czekam na pomoc w tym temacie czy na forum czy na mail: sunnyboy@interia.eu bo nie ukrywam, że bez szyb to udręka :))

z góry dzięki



sunnyboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 21, 2012 00:34

VW Golf IV Cabrio nie chodzą przednie szyby - tył chodzi OK

Post autor: sunnyboy » czw cze 21, 2012 15:44

i dostaję różne informacje - z jednej strony że to moduł komfortu - bo skoro szyby z kluczyka się opuszczają (opuszczały) - tylne nadal się opuszczają to taki moduł ma, a skoro WAG go nie wykrył to prawdopodobnie właśnie padł i WAG nie ma z nim komunikacji.
Ale nikt mi nie potrafi powiedzieć gdzie ten moduł jest.
Z drugiej strony, że może padły przekaźniki w sterowniku szyb - ale że oba sterowniki w obu drzwiach padły ??? hmmm...

Może już ktoś spotkał się z czymś takim...



sunnyboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 21, 2012 00:34

VW Golf IV Cabrio nie chodzą przednie szyby - tył chodzi OK

Post autor: sunnyboy » ndz lip 01, 2012 23:06

kurcze nie ma żadnego mądrego co by coś doradził ???



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

VW Golf IV Cabrio nie chodzą przednie szyby - tył chodzi OK

Post autor: Zico63b » pn lip 02, 2012 08:21

Nie grzebałem w tych hybrydach Cabrio, nie zabierałem głosu; lecz skoro mają pneumatyczny zamek to i system jest przejęty jeszcze z Golfa 3. A wówczas nie ma "centralnego" modułu komfortu, funkcję tą pełni elektronika przy każdym z silniczków. Podejrzewam zwykłe spalenie najpierw jednego, potem drugiego silniczka w wyniku za dużych oporów przesuwu szyby.
Rozebrać tapicerkę i sprawdzić, jak silniczki się czują.
Inną możliwością jest upalenie przewodów zasilań (najczęściej w najsłabszym, poprzeginanym po wielokroć odcinku - czyli w gumie z budy do drzwi) obu przednich szyb z powodu jak wyżej.
Długa czy wydłużona praca to minimalna (na razie) nieszczelność w pneumatyce. Jak wiadomo, pompy mają łatwiej tłoczyć niż zasysać, stąd niesymetryczne objawy: ciężko otwiera, łatwiej zamyka. Bo tu pompka tłoczy lub ssie powietrze w system. Potrzeba chyba starannego osłuchiwania, gdzie występuje syk powietrza.



sunnyboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 21, 2012 00:34

VW Golf IV Cabrio nie chodzą przednie szyby - tył chodzi OK

Post autor: sunnyboy » czw lip 12, 2012 13:35

dzięki kolego za przekazane uwagi.
Faktycznie masz rację jeśli chodzi o moduł komfortu - po nr vin w serwisie VW powiedzieli, że po prostu modułu komfortu nie ma.
A co do silniczków brrrrrr.... w serwisie aż mnie przygięło bo silniczek jest w zestawie ze sterownikiem na jedną stronę to ok 1400 zł !!! na obie strony wychodzi prawie 3.000 zł !!! (więc pozostaje szukać sprawnych używek lecz ciężko taki sam nr trafić - prawie niewykonalne ale nie tracę nadziei) :))
A tak przez przypadek nie wiesz czy żeby silniczek wyjąć trzeba rozbierać wszystko włącznie z szybą czy jest jakaś prosta technika - bo to niestety szyby bez ramki, więc... już to widzę co się będzie działo przy ponownej próbie założenia.
Jeśli chodzi o centralny i buczenie pompki - jak się będę zabierał za szyby to przy okazji można rzucić okiem na zamki czy coś tam przez przypadek nie ucieka ciśnienie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości