Kontrolka oleju, temp. cieczy i kontrolka hamulców.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bledwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 11:26

Kontrolka oleju, temp. cieczy i kontrolka hamulców.

Post autor: Bledwo » sob cze 02, 2012 12:20

Witam,

Mam problem z moim Golfem 4 1.4 kod silnika AHQ. Po zimie, właściwie to niedawno zaczęły się problemy z moim autkiem. Czasami zapala się kontrolka od ciśnienia oleju. Oleju jest cały czas w normie, tzn. ubywa, ale dolewam cały czas, by było ok. No ale do rzeczy, kontrolka zapala się, gdy na zimnym silniku przekroczę chyba 1800 obrotów. Gdy przejadę np. na trójce około 500m, tak trzymając obroty koło 1500, to gdy później już normalnie jadę, to się już nie zapali. To samo, jak się zgasi auto, później odpali i normalnie jedzie, to kontrolka też się już nie zapali (nawet, gdy kręcę do 5k obrotów - to tak w ramach sprawdzenia, czy się zapali). Co może być przyczyną?
Kolejna sprawa, to czujnik temp. cieczy na na desce. Na 99% był wymieniany ten czujnik, bo widać, że coś było przy tym robione mam na myśli poprzedniego właściciela. Otóż auto normalnie się nagrzewa, tylko nie pokazuje na desce temperatury, gdy np. na ciepłym silniku odpalę auto (np. jak tankuję) wskazówka się wychyla do 90 stopni i tak czasami stoi, 5 min, a czasami opada po chwili. To samo, gdy np. włączę i wyłączę światłą, ze 2 razy przekręcę tymi pokrętłami, wskazówka się również wychyla na 90 stopni.
Kolejna sprawa, to kontrolka (!), która zaświeciła mi się wczoraj 3 razy!! Dodam, że ABS działa i nie migała kontrolka. Sprawdzę jeszcze poziom płynu hamulcowego i dam znać, czy to coś zmienia.

To by było na tyle. Pytam na forum, ponieważ oddaję auto do mechanika (rozrząd, olej, filtry, tulejki) i chcę orientacyjnie się dowiedzieć, jakie są przyczyny.

@Edit
Dolałem płynu hamulcowego, bo w zbiorniczku było sporo poniżej! Oby to było to. Jutro zobaczę, bo dziś nigdzie nie jadę. Chyba czeka mnie jeszcze wymiana hamulców.



Bledwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 11:26

Kontrolka oleju, temp. cieczy i kontrolka hamulców.

Post autor: Bledwo » pn cze 04, 2012 22:38

Kontrolka hamulców zniknęła. ;)

Czy nikt nie może pomóc? :P



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kontrolka oleju, temp. cieczy i kontrolka hamulców.

Post autor: Haki » pn cze 04, 2012 23:13

Podjedź do dobrego elektryka bo coś mi się wydaje ,że albo masz namiksowane w przewodach ,, albo masy gdzieś nie ma ,,, albo wystarczy po dociskać kości z tyły licznika ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Bledwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 11:26

Kontrolka oleju, temp. cieczy i kontrolka hamulców.

Post autor: Bledwo » wt cze 05, 2012 16:17

Musiałbym to sprawdzić, tylko jak się dostać na tył licznika?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kontrolka oleju, temp. cieczy i kontrolka hamulców.

Post autor: Haki » wt cze 05, 2012 21:41

1- odchylasz dźwignię położenia kierownicy ... wysuwasz ją do końca ( tj do siebie - i dajesz na max w dół )
2 - demontujesz taki plastik który jest przy zegarach a osłania 2 wkręty TORX --- rób to z czuciem - by materiału nie rozerwać ....
3- odkręcasz wkręty - wyciągasz zegary ...
4 - odpinasz wtyczki - musisz najpierw takie zapadki , które trzymają wtyki w zegarach - odchylić - po tym zabiegu kości z zegarów same wyskoczą ...


Montaż - w odwrotnej kolejności :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości