Stacyjka/Duużo pytań

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcho23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 12, 2011 18:52
Lokalizacja: Kwidzyn / Pomorskie

Stacyjka/Duużo pytań

Post autor: marcho23 » ndz maja 13, 2012 20:24

Witam
Jestem tutaj nowy wiec proszę o wyrozumiałość ;)
Niedawno kupiłem swojego pierwszego golfa i strasznie mnie denerwuje fakt ze mam 2 kluczyki.
Pierwszy kluczyk jest ogólnie do stacyjki zaś drugi jest do Drzwi,bagażnika,Korka od wachy.

Pytanie jest takie:
1.Można w jakiś sposób dorobić wkładkę do stacyjni by jednym kluczykiem otwierać wszystko?
2.Jaki jest tego koszt?
3.A może można kupić wszystkie wkładki w jakimś sklepie?(przeglądałem allegro i udało sie znaleźć koplety ale niestety bez korka i bagażnika)

I mam jeszcze problem z radiem. Kiedy odpalam samochód radio tak jak by wyłacza sie i chwile po uruchomieniu znowu startuje. W czym może być problem?Czego i gdzie szukać? Radio nie jest podłączone przez stacyjkę. Po prostu wkładam panel i radio gra ;)

Aaa i jak jest z tym oświetleniem w bagażniku? Czy jest ono fabrycznie? niektórzy piszą że tak niektórzy to dokładają. Chciałem sie spytać gdyż u siebie niemam a jest to dość denerwujące noca.


GOLF III ABD 1.4 1992.



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Stacyjka/Duużo pytań

Post autor: daworz » ndz maja 13, 2012 20:47

Co do stacyjki to raczej taniej cię wyjdzie kupić gdzieś komplet wkładek z korkiem. Możesz też również jak masz centralny dołożyć pilota i po problemie z dwoma kluczykami.

Radio to tak ma być. Zauważ np. jak masz włączone światła to przy odpalaniu one też gasną. Tak ma być co by aku na tym za bardzo nie cierpiał.

A oświetlenie bagażnika to chyba nie w każdej wersji było bo ja np. nie miałem i zmieniałem zamek i zamontowałem sobie listwę diodową i ładnie świeci i przy okazji mało prądu pobiera.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
marcho23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 12, 2011 18:52
Lokalizacja: Kwidzyn / Pomorskie

Stacyjka/Duużo pytań

Post autor: marcho23 » ndz maja 13, 2012 20:53

Właśnie rzecz w tym że nie dostane takich samych wkładek jak w stacyjce. Czy wogóle można wyjać ta wkładkę z stacyjki?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Stacyjka/Duużo pytań

Post autor: jhosef » ndz maja 13, 2012 21:18

Można dorobić wkładkę. Można też kupić komplet pewnie. Widziałem na pewno do mk2 komplet wszystkich wkładek (łącznie z korkiem paliwa. Było to na allegro.
Poza tym możesz pytać w zakładach ślusarskich o dorobienie wkładki.
marcho23 pisze:I mam jeszcze problem z radiem. Kiedy odpalam samochód radio tak jak by wyłacza sie i chwile po uruchomieniu znowu startuje. W czym może być problem?Czego i gdzie szukać? Radio nie jest podłączone przez stacyjkę. Po prostu wkładam panel i radio gra ;)
Tak jest i nic z tym zbytnio nie zrobisz. Po pierwsze przy prawidłowym podpięciu radia jest ono odłączane przy starcie, podobnie jak inne odbiorniki aby odciążyć aku. Po drugie nawet jakbyś miał bezpośrednio podpięte pod aku to nie można zagwarantować, że spadek napięcia przy porannym rozruchu nie zresetuje odbiornik.
marcho23 pisze: Aaa i jak jest z tym oświetleniem w bagażniku? Czy jest ono fabrycznie? niektórzy piszą że tak niektórzy to dokładają. Chciałem sie spytać gdyż u siebie niemam a jest to dość denerwujące noca.
Sprawdź pod lewym parapetem czy masz lampkę. Jeśli nie masz to musiałbyś zamontować Jeśli masz to a) przepalona żarówka, b) uszkodzony styk w zamku klapy bagaznika, c) problem gdzieś we wiązce lub bezpiecznik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości