Klimatronic problem z uruchomieniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RicS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 13:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: RicS » pt kwie 27, 2012 14:29

Witam,
chłopaki mam mega problem...w ubiegłym roku zakupiłem klimatronic kompletny do swapu z jednostki 1.8T AGU. Wszystko było ok, dopóki nie pojechałem po zimie na nabicie klimatyzacji. Okazało się, że ani wentylatory ani sprężarka się nie załączają. Na vagu było kilka błędów:
00792 - A/C Pressure Switch (F129)
64-10 - Not Currently Testable - Intermittent
00281 - Vehicle Speed Sensor (G68)
64-10 - Not Currently Testable - Intermittent

i coś z signal of ignition: off
Doszedłem do wniosku, że pewnie w wiązce coś poplątałem...pociągnąłem ją od nowa. Błędy zniknęły, co prawda ten "signal of ignition" pojawia się sporadycznie ale nie sądzę, że powodowałby nie załączanie się klimatyzacji. W vagu nie ma nic, z tym, że zauważyłem, że jakimś cudem błąd czujnika ciśnienia pojawia się teraz na sterowniku silnika. Może i pojawiał się wcześniej ale wtedy tego nie sprawdzałem. Myślałem, że wina leży w sterowniku wentylatorów...zakupiłem ale okazuje się, że to nie to(chyba, że trafiłem na trefny). Czy jest z was ktoś w stanie nakreślić mi sytuację co może jeszcze nawalać? Bo już mi ręce opadają. Albo jest ktoś z okolic Łodzi z klimatroniciem i jest w stanie sprawdzic mi te sterowniki i ewentualnie panel. Co posprawdzać jeśli chodzi o wiązkę? już kompletnie zgłupiałem ale nie poddaje się :banghead: Dodatkowo test klimatronica staje mi po jakiejś chwili "ERROR: Function not available"...jak mogę sprawdzić co testuje w danym momencie? bo na vagu widzę tylko "self-test" a nie ma nic konkretnego jak w wypadku testów licznika czy modułu komfortu.

Na koniec specyfikacja:
kodowanie: 01000
sterownik wentylatorów: 1J0 919 506 H
Czujnik ciśnienia klimtyzacji: 4 pin



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: agrala » pt kwie 27, 2012 17:17

Mozesz oszukac sterownik klimayzacji mostkuac F129 i bedziesz wiedzial czy problemem nie jest czasami zbyt niskie cisnienie w ukladzie badz uszkodzony czujnik.



Awatar użytkownika
RicS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 13:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: RicS » pt kwie 27, 2012 17:52

agrala pisze:Mozesz oszukac sterownik klimayzacji mostkuac F129 i bedziesz wiedzial czy problemem nie jest czasami zbyt niskie cisnienie w ukladzie badz uszkodzony czujnik.
czyli zmostkować każdy z pinów? 3 i 4 są od wentylatorów a 1 i 2 oznaczają, że albo układ jest pełny albo nie. Więc jak zmostkuję 1 i 2 to klima i tak nie wystartuje bo wentylatory nie ruszą. Zgadza się?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: agrala » pt kwie 27, 2012 21:14

Nie.
1 i 2 sa od niskiegi cisnienia i tu musi byc przejscie.
Jezeli zmostkowana sa dodatkowo 3 i 4 to wtedy sterownik mysli ze jest zbyt wysokie cisnienie w ukladzie i zalacza drugi bieg wentylatorow by schlodzic czynnik.
Zmostkuj tylko 1 i 2 ale nie na dlugo bo nie wiadomo czy jest czynnik.



Awatar użytkownika
RicS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 13:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: RicS » pt kwie 27, 2012 22:38

Niestety zmostkowanie 1 i 2 pinu nic nie daje :banghead: Nadal zero błędów i nie wiadomo o co chodzi. Na którymś z pinów jest napięcie?...jak dzisiaj patrzyłem to na obydwu mam 12(-). Wentylatory załączają się tylko po zmostkowaniu 3 i 4 pinu. Kojarzysz może gdzie powinno być jakie napięcie na wtyczce od sterownika wentylatorów? Może tak bym doszedł co się dzieje.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: agrala » sob kwie 28, 2012 06:40

Najlepiej gdybys dal zdjecie obudowy sterownika wentylatorow.
Tam z boku sa oznaczenia pinow.
Sa rozne sterowniki - 10 i 14 pinowe i maja inaczej wyprowadzenia wypuszczone.



Awatar użytkownika
RicS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 13:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: RicS » sob kwie 28, 2012 08:15

Taki mam sterownik:
Obrazek

Wtyczka 10 i 4 pin. Wczoraj wszedłem na klimatronica w diagnozę, i na niektórych wyjściach mam dziwne wartość np. -57 albo -40 stopni. Dzisiaj wszystko spiszę i zamieszczę tutaj później. Bo jest to nie lada dziwne gdy temp. na dworze 27 stopni a klimatronic takie wartości pokazuje.

Edit.
A i jeszcze jedno czy przy podłączaniu klimatronica z jednostki 1.8T AGU powinienem sugerować się schematem silnika który jest w golfie do którego ją pakuję?(w tym przypadku 1.4 AKQ) bo schematy nieco się różnią.

EDIT. 2
No to tak, po wejściu w tryb serwisowy klimatronica i odczytaniu wartości wszystkich kanałów od 00 do 44 dochodzę do wniosku, że coś jest nie tak. Przy temp. obecnej czyli prawie 30 stopni na dworzu, dwie wartości mnie zaskakują...
kanały:
8 pokazuje -53 stopnie (temperatura nawiewu środek)
17 pokazuje -50 stopni (brak info)
40 pokazuje -51 stopni (brak info)

Tak samo kanał 15 (czas pracy silnika od uruchomienia), 37 (czas postoju w minutach(zapłon wył.)) i 39 (czas od włączenia zapłonu w cyklach 4-sek) pokazują wartość "0" co nie jest prawdą, a domyślam się, że jest związane z błędem który sporadycznie się pojawia na klimatronicu "signal of ignition: off". Wygląda na to jakby coś się działo z panelem klimatronica? Czy to tylko moje stwierdzenie?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: agrala » sob kwie 28, 2012 22:24

P F129 pin 3
Bi nie mam pojecia
K plus z aku
T3 F163 - termowlacznik klimatyzatora
31 Masa
T2 F18 czujnik temp w chlodnicy
T4 razem z T3 do F163
X plus po zaplonie (styk X)
MK sprzeglo kompresora



Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: forevwers » śr maja 23, 2012 00:31

RicS pisze:EDIT. 2
No to tak, po wejściu w tryb serwisowy klimatronica i odczytaniu wartości wszystkich kanałów od 00 do 44 dochodzę do wniosku, że coś jest nie tak. Przy temp. obecnej czyli prawie 30 stopni na dworzu, dwie wartości mnie zaskakują...
kanały:
8 pokazuje -53 stopnie (temperatura nawiewu środek)
17 pokazuje -50 stopni (brak info)
40 pokazuje -51 stopni (brak info)
przylaczam sie do tematu bo u mnie tez te wartosci (kanal 8 ma -53 stopnie) wie ktos skad to sie bierze???? klime dzisiaj serwisowalem i niezbyt estem zadowolony z efektow


Obrazek

Awatar użytkownika
maciek_vr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt kwie 15, 2008 20:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: maciek_vr6 » czw maja 31, 2012 16:54

Panowie miałem taki sam problem z climatronikiem. A dokładniej
... Nabiłem klimę, spr. przy okazji szczelność a klima nie ryrała. Czasami załączyła się na chwilę i znowu lipa.
Zdesperowany podmieniłem panel climatronika, czujnik nasłonecznienia i nic. Chciałem już wymienić presostat, skraplacz,przekaźniki wentylatorów, bo nikt mi nie umiał pomóc. Ale zauważyłem jedną 2pinową kostkę na ukł. chłodzenia. Kiedy klima działała - po prostu ją rozpiąłem i wszystko się wyłączyło :shock:
Zmostkowałem w niej piny i klima zaczęła hulać. Tak więc panowie sprawdźcie sobie to.

Prawdopodobnie jest to czujnik przegrzania ukł. chłodzenia lub przegrzania silnika.



Awatar użytkownika
Krakulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt lip 10, 2007 15:32
Lokalizacja: Legnica

Re: Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: Krakulec » sob kwie 27, 2013 16:57

Jak się skończyła naprawa klimatronica . Mam to samo spinam na kostce 1z 2 to nic się nie dzieje a jak 3 z 4 to odpala sie wentylator. Klima pochodzi czasem z 20 min i pozniej juz nie chłodzi.


Krakulec

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Klimatronic problem z uruchomieniem

Post autor: agrala » sob kwie 27, 2013 18:25

Krakulec pisze:Jak się skończyła naprawa klimatronica . Mam to samo spinam na kostce 1z 2 to nic się nie dzieje a jak 3 z 4 to odpala sie wentylator. Klima pochodzi czasem z 20 min i pozniej juz nie chłodzi.
Pokaz o jaki czujnik chodzi.
Jezeli to golf 3 i czujnik na aluminiowej rurce to jest to presostat. Baw sie tak dalej a zaraz bedziesz szukal kompresora.
Presostat podaje sygnakl na odpowiednie piny kiedy w zaleznosci od cisnienia.
Najwyrazniej u Ciebie nie ma czynnika wiec brak odpowiedniego cisnienia w ukladzie co moze spowodowac uszkodzenie kompresora.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości