Nie ładuje wymienilem alternator i dalej nic

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

Nie ładuje wymienilem alternator i dalej nic

Post autor: antekswirol » wt kwie 24, 2012 20:49

Witam wracałem dziś ze szkoły swoim golfem (mam silnik1.3 2g więc żadnej elektroniki tam nie ma raczej) i nagle mi zgasł podczas jazdy po powrocie do domu okazalo sie że kabel od ladowania który sam doczepilem od aku do alternatora i wkręciło go w półoś i mi nie chce ladowac zmieniłem nawet alternator i nic prosze o pomoc co to moze byc jutro o 5 musze wyjechac do szkoly więc jak to jest jakiś bzdet typu przekaznik zależy mi na czasie to prosze o info z góry dziekuje moje gg 4810772 zakladam nowy temat bo jest dlamnie pilne i nie mam czasu szuakc i czytac bo jestem na warsztacie i kombinuje :)


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie ładuje wymienilem alternator i dalej nic

Post autor: Zico63b » wt kwie 24, 2012 21:32

Czy oprócz grubego przewodu od zacisku alternatora oznakowanego "B+" wkręciło też niebieski cienki? To jest wzbudzenie. Jeśli kontrolka ładowania w zegarach po włączeniu zapłonu a PRZED uruchomieniem silnika się nie świeci - coś się urwało.
W skrócie: oprócz grubego z "B+" do plusa akumulatora, potrzebny jest też podpięty i sprawny, nie poprzerywany niebieski przewód do " D+".
Jeśli to wszystko jest a nadal nie ładuje - obawiam się, ze w chwili nawinięcia przewodu na półoś i zwarcia, uszkodził się alternator; najprędzej "poszły się paść" diody.



Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

Nie ładuje wymienilem alternator i dalej nic

Post autor: antekswirol » wt kwie 24, 2012 21:36

niebieski podłączony jak załącze zapłon to świeci sie tak jak zawsze od ladowania i cis oleju po odpaleniu i przegazowaniu przygasa ładowanie ale nie dokońca lekko sie jaży i nie ładuje wymieniłem na 2 alternator 100 % sprawny stary zawioze jutro do elektryka


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości