Passat b5 światła pozycyne

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ginek15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 21:43
Lokalizacja: Goszczczanów

Passat b5 światła pozycyne

Post autor: ginek15 » śr lut 22, 2012 11:12

Witam mam problem z światłami pozycyjnymi zginęły w drodze miałem podłączoną przyczepkę i myślę że to ona była winowajcą :banghead: . Żarówki z tyłu dobre , z przodu nie sprawdzałem ale jedna na pewno wcześniej była dobra , bezpieczniki sprawdzone , Włącznik świateł rozbierałem i wszystko niby ok problem jest taki że mam golfa mk4 i z niego przekładałem włącznik i to samo jak przełorzę z passata do golfa są tylko dwie na krzyż nie ma też świateł przy włączonej manetce migaczy a wcześniej na pewno były , szukałem trochę i zastanawiałem się nad manetką migaczy ale czy przez nią idą światła z włącznika ?? :rozpacz:

Z przodu nie ma świateł postojowych reszta jest :banghead:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Passat b5 światła pozycyne

Post autor: Qto » śr lut 22, 2012 12:13

Podświetlenie rejestracji działa ??

Wyciągnij włącznik świateł i badaj czy jest +12V na pinie 15, kabelek czerwony
Zakładamy że napięcie jest...połącz kawałkiem kabelka (drutu, ogólnie przewodnika) pin 15 po kolei z pinem
- 13, kabelek zielono/czarny
- 14, kabelek zielono/czerwony
- 16, kabelek szary
i badaj w koło auta czy coś się zapala...

Podaj rocznik auta



ginek15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 21:43
Lokalizacja: Goszczczanów

Passat b5 światła pozycyne

Post autor: ginek15 » śr lut 22, 2012 15:29

rocznik 98 ok zrobię tak jak mówisz

To tak pod numerem 13 nie mam nic :kac: żadnego kabla
14 działa tylko światło pozycyjne od strony pasażera
16 włącza się tylko podświetlenie zegarów
17 też sprawdziłem i to samo co wyżej :grin:

Dodam że auto jest z Szwecji i światła włączają się od razu



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Passat b5 światła pozycyne

Post autor: Qto » śr lut 22, 2012 15:58

ginek15 pisze:Dodam że auto jest z Szwecji
w tym przypadku ma to spore znaczenie...bo wtedy faktycznie nie ma kabelka w pinie 13

Nie napisałeś czy podświetlenie tablicy działa...i proponuję wymianę bezpiecznika 23
Po wymianie bezpiecznika obadaj jeszcze raz te piny wyżej i dodatkowo podaj napięcie na pin 6, kabelek zielono/czerwony i zobacz co się stanie... jak nadal nie będzie opcji żeby obydwie strony świateł się zapaliły to badaj kiedy pojawia się napięcie na bezpiecznikach 22 i 23



ginek15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 21:43
Lokalizacja: Goszczczanów

Passat b5 światła pozycyne

Post autor: ginek15 » śr lut 22, 2012 16:42

Podświetlanie tablicy nie działa z przodu żarówki założone nowe i dalej tylko lewy pozycyjny świeci , zastanawia mnie czemu tylko on świeci i to że nie działają na manetce od migaczy , dodam jeszcze że lewy pozycyjny świeci tylko po przekręceniu zapłonu a po włączeniu normalnych świateł już nie .



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Passat b5 światła pozycyne

Post autor: Qto » śr lut 22, 2012 16:51

ginek15 pisze:działa tylko światło pozycyjne od strony pasażera
ginek15 pisze:tylko lewy pozycyjny świeci
to które w końcu działa ? :kac:
ginek15 pisze:dodam jeszcze że lewy pozycyjny świeci tylko po przekręceniu zapłonu a po włączeniu normalnych świateł już nie
tył też gaśnie ??



ginek15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 21:43
Lokalizacja: Goszczczanów

Passat b5 światła pozycyne

Post autor: ginek15 » śr lut 22, 2012 17:49

pokićkało mi się już działało pozycyjne od strony pasażera . ogólnie jakaś szopka tam jest bo okazało się że bezpiecznik od sygnału był przepalony jak wsadziłem to pojawiły się pozycyjne :panna: jak go wyciągnę to nie ma pozycyjnych od strony kierowcy :rotfl: podświetlanie tablicy też już działa okazało się że nie było żarówek :los2: . Zastanawia mnie jeszcze czemu nie działają na manetce od migaczy wcześniej działały ogólnie chyba jakiś chochlik tam siedzi i robi sobie ze mnie jaja :goof:



Dzięki wielkie za pomoc światełka są okazało się że z przodu nie łączyło a to co wziąłem za bezpiecznik od sygnału to właśnie od pozycyjnych są ,trochę ta karta nie jasna :banghead: , zamieszanie robił mi włącznik bo raz działał raz nie okazało się że styki się troszkę przypaliły takie czarne plamki :shock: Zastanawia mnie jeszcze czemu niema pozycyjnych na migaczach . Przewiduję że będę musiał zamontować przekaźnik bo z przyczepką będzie mi się ten styk przypalał :-x



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości