Kopułka rozdzielacza i aparat zapłonowy bez obudowy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fryteks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 22:33
Lokalizacja: LB

Kopułka rozdzielacza i aparat zapłonowy bez obudowy

Post autor: fryteks » czw sty 26, 2012 14:30

Witam
Wczorajszego wieczoru Golf mi po prostu umarł, nie było opcji żeby go zapalić. Dzisiaj po długich próbach udało mi się znaleźć problem. Zdjąłem obudowę aparatu zapłonowego i golf odpalił. Problem polega na tym że czasami wydaje mi się że jak zejdę z obrotów(wcisnę sprzęgło) to przez chwilę ma za niskie obroty dosłownie 2-3 sek i wraca na 900 ładnie. Pytanie brzmi czy to ma jakikolwiek związek? I 2 pytanie czy można jeździć bez obaw bez tej obudowy?


Obrazek

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Kopułka rozdzielacza i aparat zapłonowy bez obudowy

Post autor: -=ren=- » czw sty 26, 2012 14:41

obudowa jest dodatkowym ekranem, żeby iskrzenie nie zakłócało odbiorników. Sama obudowa jest połączona z masą (blaszka pod jedną zapinką). Więc można tez przyjąć że chroni Cię przed porażeniem. Jeśli bez niej samochód działa, tzn że masz przebicie z kopułki, lub z centralnego przewodu. Czyli krótko mówiąc - wymiana kopułki i palca lub wymiana samego centralnego przewodu. Kopułka jest tania więc na ślepo możesz wymienić razem z palcem - nie zaszkodzi. A przewód... centralny możesz pożyczyć od kogoś na próbę, założyć go odwrotnie.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
fryteks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 22:33
Lokalizacja: LB

Kopułka rozdzielacza i aparat zapłonowy bez obudowy

Post autor: fryteks » czw sty 26, 2012 15:08

Palec tak czy siak musiałem wymienić bo był pęknięty. Teraz pytanie czyli obudowę muszę założyć i dać nową kopułkę?


Obrazek

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Kopułka rozdzielacza i aparat zapłonowy bez obudowy

Post autor: -=ren=- » czw sty 26, 2012 15:12

no raczej kupić obudowę z kopułką... albo nową kopułkę bez obudowy, ale to śmieszna różnica w cenie.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
fryteks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 22:33
Lokalizacja: LB

Kopułka rozdzielacza i aparat zapłonowy bez obudowy

Post autor: fryteks » czw sty 26, 2012 15:24

załóżmy hipotetycznie że daje nową obudowę i kopułkę auto nie pali na nowej kopułce pali (bez obudowy), w każdym z przypadków kabel jest nowy, co wtedy?


Obrazek

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Kopułka rozdzielacza i aparat zapłonowy bez obudowy

Post autor: -=ren=- » czw sty 26, 2012 23:01

nie określiłeś co masz uszkodzone, czy kopułka czy przewody, czy może palec Ci się skończył i jego wymiana wystarczyła....
Druga sprawa nie pisz na PW - nie lubię tego, tam możesz mi napisać że się udało i zapraszasz mnie na wódkę za to... Piszesz:
fryteks pisze:czy jak teraz jeżdzę, bez tej obudowy z nowym palcem, to czy to moze sie rypnąć tak bez żadnych oznak? Jeśli miałem przebicie to jak to mogę naprawić? Nie chcę kupować teraz tej obudowy i kopułki nowej jeśli nie jestem pewien czy problem zniknie. Mógłbyś mi pomóc jakoś?
jeśli miałeś lub masz przebicie to jedynym sposobem na naprawę jest wymiana - nie da się patentować, to jest wysokie napięcie tego się nie widzi i ciężko to amatorskim sprzętem mierzyć :)...
musisz nauczyć się jak eliminować usterki i postępować z szukaniem przyczyn awarii... nie jesteś pewien czy to jest uszkodzone, ale jak wymienisz to będziesz pewny że to jest sprawne i tym sposobem możesz przejść dalej, a nie poszerzać zasięg usterki. Awaria banalna nie ma co rozkminiać.Koszty równie śmieszne: dosłownie od 10-15PLN jak promocja w markecie...
http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... nge_view=1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... nge_view=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja rada jest taka żebyś wymienił wszystko. Zrobisz jak uważasz. Może inni będą coś chcieli dodać...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
fryteks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 22:33
Lokalizacja: LB

Kopułka rozdzielacza i aparat zapłonowy bez obudowy

Post autor: fryteks » sob lut 11, 2012 21:53

Doszły nowe problemy, nie wiem czy to ma związek z tym co wcześnie robiłem. Otóż na jałowym, obroty spadają mocno, silnik pracuje nie równo, podczas jazdy szarpie przy przyśpieszaniu, i czuje że ma lekki brak mocy. Paliwo jest. Jakieś sugestie?


Obrazek

Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Re: Kopułka rozdzielacza i aparat zapłonowy bez obudowy

Post autor: Jaras » sob lut 11, 2012 23:44

Sprawdź podstawę wtrysku. Jest ona gumowa i być może już nadaje się do wymiany. Na odpalonym silniku psikaj np. PLAK-iem lub WD40 na okolice łączenia gumy z przepustnicą... Jak zauważysz że jest nieszczelna to wymiana... Nie wiem jak wygląda u Ciebie wtrysk ale np u mnie w 1.4 abd przyczyna takich obrotów była zabrudzona przepustnica i uszkodzony czujnik położenia przepustnicy tzw. TPS. po wymianie i regulacji jak ręką odjął... Nie można u Ciebie też wykluczyć uszkodzonego silniczka krokowego, lub też lewego powietrza które dostaje się wężykami podciśnieniowymi. Nikt nie wywróży. Najlepiej podepnij pod VAG-a i sprawdź błędy :bajer:



Awatar użytkownika
fryteks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 22:33
Lokalizacja: LB

Kopułka rozdzielacza i aparat zapłonowy bez obudowy

Post autor: fryteks » ndz lut 12, 2012 03:05

Ja już wiarę w siebie straciłem, ni cholery nie mogę dojść o co mu chodzi. Kopułka zmieniona, podstawa wstrysku szczelna, kable daja iske, no wszystko powinno grać. Oddaje go do mechanika, czas się przygotować na wydatek.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości