Elektrycze szyby z przodu - montaż

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

slander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 18, 2011 17:43

Elektrycze szyby z przodu - montaż

Post autor: slander » pt lis 18, 2011 18:21

Witam forumowiczów.

Od kilku m-cy jestem posiadaczem Golfa 3 w wersji 3d z silnikiem 1,9 TDI/90KM z końca '96 (na boku naklejka JOKER). Jest to kolejne a zarazem najstarsze auto w rodzinie, do którego jednak mam coraz większy sentyment i szacunek. Kupiłem go za 4k PLN. Zainwestowałem w:
- nowe progi,
- oba przednie nadkola,
- zaspawałem podejrzane/skorodowane otwory w podłodze (tam gdzie luźno trzymały gumowe korki spustowe),
- zabezpieczyłem nowym podkładem antykorozyjnym i bitumicznym całą podłogę,
- wymieniłem przednie zawieszenie wraz z tarczami i klockami, gumami, poduszkami,
- wymieniłem gumy tylnej belki,
- świece żarowe, wszystkie filtry i płyny a także wszystkie węże i połączenia elastyczne przy silniku, pióra wycieraczek, antena na dachu
- została wykonana korekta lakiernicza podejrzanych miejsc. W tej chwili auto nie posiada żadnych oznak korozji.

Pewnie wyszło drugie tyle co za auto, ale kasa nie jest tutaj problemem. Ja po prostu lubię jak auto cicho jeździ i ma wszystko sprawne. Kto po mnie kiedyś go kupi będzie jeździł przez kolejne lata z uśmiechem na twarzy.

Autko jak narazie sprawuje się bez zarzutów, pali rewelacyjnie bo na pełnym baku robię średnio 1100 - 1150km, w trasie Wrocław-Kudowa. ABS, el.lusterka, el,szyberdach, dobre wspomaganie, podgrzewane fotele.
Chciałbym jednak dorzucić mu otwieranie elektryczne szyb w drzwiach, którego mi w nim brakuje, za klimą nie tęsknię, mam w innych autach.
Co powinienem kupić, aby mieć otwierane szyby, czy jest w ogóle możliwe dodanie otwierania szyb? Jeśli tak, wiem, że powinny to być:
- oba mechanizmy podnoszenia szyb do wnętrza drzwi wraz z silnikami (jakie typy, czym się sugerować, jak je zamontować),
- czy jak zapakuję mechanizmy z silnikami do wnętrza drzwi to czy muszę kupić nowe boczki tapicerki, czy wystarczy tylko zaślepić miejsce po korbce?
- przełączniki otwierania szyb, z tego co wiem są 2 typy (przy drzwiach i na kokpicie), który mogę wykorzystać, aby działał, skąd mam wiedzieć, gdzie zostały pociągnięte wiązki przewodów. Drzwiowe będą potrzebować innych plastikowych rączek, z wycięciami na przełączniki.
- o czym jeszcze powinienem wiedzieć przed montażem?

Inna sprawa to jak zrobić, aby klapka od baku i tylna klapa zamykały się wraz z zamykaniem drzwi? W tej chwili klapa bagażnika i korek wlewu paliwa są zamykane na kluczyk.

Dziękuję za pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektrycze szyby z przodu - montaż

Post autor: Paweł Marek » sob lis 19, 2011 01:29

W sumie za czas poswięcony na napisanie tego tematu wszystko byś znalazł wyszukiwarką, ale zapaleńców trzeba cenić. Szczegółów jednak bez sensu powtarzać, więc napisze ogólnie hasłami żeby ci łatwiej było znaleźć.
Szyby: najlepiej kupić sprawne używki, muszą być z drzwi przednich po jakieś 140 zeta plus rączki z przyciskami, miejsce po korbce zaślepisz. Bardzo dobrze byłoby gdybyś miał komplet z wiązkami do silniczków i tzw wiązkę centralną, inaczej będziesz musiał dorabiać co zajmie sporo czasu. Przyciski montowane do konsoli można wykorzystać, ale w oryginale służą wyłącznie do obsługi szyb w drzwiach tylnych w wersjach 5D lub Vento 4D. Szukaj mechanizmów z nowszych roczników po 96, starsze są bardziej awaryjne i w sumie w oryginale są tylko te dwa typy różniące się modułami przy silniczkach.
Co do klapek: musisz się dowiedzieć czy masz zamek centralny oryginalny czyli pneumatyczny (pompka z elektroniką do tego jest pod prawą tylną lampą). Jesli taki masz i drzwi działają to znaczy że siłowniki do klapy i klapki sa odłączone zepsute itp. Jesli masz centralny dokładany elektryczny, to znajdziesz na forum jak dodać siłownik do klapy bagażnika, do klapki też można tyle że trochę bez sensu. Obecność zamka centralnego w klapie nie wyklucza otwierania go z kluczyka, więc sprawdzaj co tam masz i zapraszam do wyszukiwarki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości