Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: daniel.wwe » pn lis 21, 2011 11:30

Ja ze swojej strony mogę polecić światełka Philips 4 Led. Co prawda będą gdzieś o 100zł droższe od tych co podałeś w linku


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » pn lis 21, 2011 13:09

U tego gościa masz MyCarr aka ATU:

http://allegro.pl/listing/user.php/run? ... 542097&p=2" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
pawel1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:50
Lokalizacja: Gdzieś w czasie

Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: pawel1971 » pn lis 21, 2011 17:34

Wybierają lampy sugerował bym się wbudowanym automatem rozmiarami zewnętrznymi. Wybrał bym takie które pasują w żeberka atrapki jak najmniej inwazyjnie.Tzn jak najmniej docinania. Zmierz rozmiar między żeberkami i szukaj lamp o podobnych wymiarach(wysokość lampy). Co do podpięcia pod alternator to u mnie wywalało błąd i napis na desce że uszkodzony alternator. Więc plus mam z wyłącznika swiateł a sygnał do wyłączenia wzięty z świateł pozycyjnych
Ja mam takie u siebie jak na tej fotce tylko produkcja CHRL działają od ponad roku i jest OK http://www.cartime.pl/DRL/507.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Płaciłem za nie wtedy 150 zeta a teraz widzę je nawet po 80 dyszek.

A na aucie wyglądają tak i świecą dość dobrze
http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... ienne.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony pn lis 21, 2011 17:51 przez pawel1971, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » pn lis 21, 2011 17:49

pawel 1971 pisze:Wybierają lampy sugerował bym się wbudowanym automatem rozmiarami zewnętrznymi. Wybrał bym takie które pasują w żeberka atrapki jak najmniej inwazyjnie.Tzn jak najmniej docinania. Zmierz rozmiar między żeberkami i szukaj lamp o podobnych wymiarach(wysokość lampy). Co do podpięcia pod alternator to u mnie wywalało błąd i napis na desce że uszkodzony alternator. Więc plus mam z wyłącznika swiateł a sygnał do wyłączenia wzięty z świateł pozycyjnych
W sumie podejście dobre, ale nie bierzesz pod uwagę, że większość świateł to tandetne wyroby, nie dające sobie rady z wilgocią i temperaturą jaką generują diody. Można kupić lampy wręcz nieinwazyjne w kratkę, ale co z tego jak na tym pojeździ się chwilę a i jasność nie jest najlepsza.

Również miałem lampy takie jak na foto, z tymi samymi diodami co na foto, tj z Osramami. Działały, po przeróbkach lepiej niż na początku, ale zakłócały CB, do tego miały tendencję do parowania. Przy porównaniu och do wyrobów markowych w sumie ciężko było je porównywać.



Awatar użytkownika
pawel1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:50
Lokalizacja: Gdzieś w czasie

Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: pawel1971 » pn lis 21, 2011 18:20

Akurat u mnie nie ma zakłóceń ,lampy nie parują. Maja ponad rok na aucie .Jedyny mankament jaki zauważyłem to taki że na przednim panelu te śrubki ciut zaszły rdzawym nalotem.

Wiem ze jest duzo lamp w kiepskiej jakości i nie proponuje aby ktoś szukał jak najtańszych. Te lampy są na all po 50 zeta i po 120 więc pewnie są od różnych chińskich rączek. Jedne są lepiej wykonane inne gorzej .Brat sobie kupił jakieś ori Philipsy maja po 4 diody i zaraz po wyściu gwarancji padł automat odłączajacy swiatła. Pewnie tez robione u chinoli tylko zlecone przez Philipsa
Tak że i w tej materii mozna trafić na dobry wyrób i bubel


W ogóle ze sprzętami to jest różnie. U mnie w pasku po wywaleniu ori radia gama i wstawieniu pionka DEH 7900UB według ludzi nie powinno grac gdyż nie dałem separatora antenowego. A jednak gra i jak to wytłumaczyć?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » pn lis 21, 2011 20:02

Jak wytłumaczyć że gra ? Jesteś w zasięgu dobrych nadajników to radio gra. Separator ma tylko zasilać antenę a dokładnie jej wewnętrzny wzmacniacz.

Ja osobiście posiadam lampy Philipsa, wcześniej miałem te same co ty. O ile Philips droższy to i też dużo więcej światła daje. W moich lampach takich jak ty masz, była również tendencja do pękających kloszy - pękły mi dwa komplety, wtedy to był gwóźdź do trumny i zrezygnowałem z nich.

Lampy na allegro te za 50 i za 120 to to samo. Mam takich lamp kilkanaście kompletów i pod względem elektroniki i budowy niczym się nie różnią. Wszystko i tak klepane w chinach.



Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: Caymann » śr lis 23, 2011 15:29

pawel 1971 pisze:Wybierają lampy sugerował bym się wbudowanym automatem rozmiarami zewnętrznymi. Wybrał bym takie które pasują w żeberka atrapki jak najmniej inwazyjnie.Tzn jak najmniej docinania. Zmierz rozmiar między żeberkami i szukaj lamp o podobnych wymiarach(wysokość lampy). Co do podpięcia pod alternator to u mnie wywalało błąd i napis na desce że uszkodzony alternator. Więc plus mam z wyłącznika swiateł a sygnał do wyłączenia wzięty z świateł pozycyjnych
Ja mam takie u siebie jak na tej fotce tylko produkcja CHRL działają od ponad roku i jest OK http://www.cartime.pl/DRL/507.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Płaciłem za nie wtedy 150 zeta a teraz widzę je nawet po 80 dyszek.

A na aucie wyglądają tak i świecą dość dobrze
http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... ienne.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
A możesz podesłać mi link do tych lamp z alledrogo???


Speed

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » śr lis 23, 2011 15:54

Jedne z ukośnych lamp dawały rady pod względem wysokości kratek w mk4. Wada - diody bez chłodzenia i niższa jasność diod. Lampy Philipsa są dość niskie, w sumie wszystkie wersje.

Ja bym tam kupił kratki na okrągłe halogeny i w nie pchał okrągłe dzienne :)



kovisoy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lip 21, 2010 14:43
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: kovisoy » śr lis 23, 2011 18:06

witam

zamierzałem zamontować światła równo z powierzchnią panela i po wyjęciu go musiałem dociac fragment górnej warstwy plastiku ,ponieważ
otwór jest jednostronnie ukośny
Trochę zabawy z tym jest - mnie razem z montażem , podłączeniem philipsów i układaniem przewodów zajęło to ok 4 godz , ale myśle że warto było

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » śr lis 23, 2011 20:22

Widać że masz lampy nieco w dół skierowane. Ja bym prędzej dociął dolną "belkę" i ustawił lampy równolegle do podłoża.



kovisoy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lip 21, 2010 14:43
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: kovisoy » śr lis 23, 2011 20:53

fakt są nieco w dół ale jak widać na zdjęciu odblaski diód są skierowane do góry , ta tolerancja moim zdaniem wystarcza by były doskonale widoczne
podczas świecenia

pozdrówka



Awatar użytkownika
luki010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 05, 2012 22:57
Lokalizacja: TBU

Re: Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: luki010 » ndz sty 06, 2013 19:38

Montował ktoś okrągłe światła do jazdy dziennej w Mk4? Prosił bym o foto. :-)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: wesol » ndz sty 06, 2013 20:15

a co w razie jak bedzie potrzeba wkrecenia sreby haka holowniczego w tym mk4?? Powiem szczerze ze wolalbym zeby bylo jakies miejsce na montaz tych dziennych nieco wyzej tyle ze w lasnie w mk4 jest z tym lipa. Za nisko mi sie nie widzi bo raz ze tam syfu jest przy drodze duzo to jakos mi sie to nie widzi jak widze jak ktos jedzie i ma tak jak milion ludzi w tym kraju te swiatla zyli przy samej ziemi. Czemu tak to ludzi emontuja to ja nie rozumiem. Producenci aut w tych swoich nowszych autach wcale tak nie robia i zazwyczaj dzienne sa przy lampach głownych albo prawie zawsze w nich samych czyli na wysokosci okolo 80cm.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak zamontować światła do jazdy dziennej

Post autor: Qto » pn sty 07, 2013 02:01

luki010, jest fotoporada...i uwzględnia wkręcenie ucha holowniczego...na wiosnę pewnie będę coś podobnego u siebie kombinował...tylko nie wiem jakie lampki wybrać
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=417058" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości