vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

atlantis25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 13, 2011 16:14

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: atlantis25 » czw paź 13, 2011 16:35

witam wszystkich. mam golfa 4 98 r 1.9 sdi,chce zmienic klucz na scyzoryk + otwieranie z tego kluczyka drzwi zdalnie, w aucie dziala centralny ale po przekreceniu klucza w zamku,domykanie i otwieranie szyb tez dziala, jest dioda przy ryglu w dzwich kierowcy. alarm ktory chce kupic to http://moto.allegro.pl/alarm-vw-polo-go ... 26228.html" onclick="window.open(this.href);return false; czy moze mam inny kupic.moze ktos doradzi jak to zamontowac lub czy wogole moze cos innego kupic. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob paź 15, 2011 14:25 przez atlantis25, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: daniel.wwe » czw paź 13, 2011 18:19

Jeśli chodzi o sam alarm to kolega jakiś czas temu taki montował (tylko wersja bez kluczyka scyzoryka), zakupiony od tego samego sprzedającego i jest zadowolony :bigok:
atlantis25 pisze:moze ktos dorzadzi jak to zamontowac
Na forum i ogólnie w necie znajdziesz informacje jak podłączyć. Oprócz tego koleś który sprzedaje te alarmy udziela mailowo i telefonicznie informacji jak podłączyć.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: pawel1178 » czw paź 13, 2011 20:23

ja sie dołacze do tematu
czy starą centralkę bede musial usunac jezeli mam org w pilocie zamykanie ? czy normalnie podpinam nową centralke i nie wypinam starej ? i 2 pytanie czy nie bede mial kłopotu z przełozeniem immo z mojego nietypowego kluczyka do tego nowego typu scyzoryk
Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: grg474 » sob paź 15, 2011 19:46

pawel1178, skoro masz centralkę a raczej komfort obsługujący pilota to czemu chcesz zmieniać ? Wystarczy kupić scyzoryk z pilotem pod twój komfort


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

atlantis25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 13, 2011 16:14

Re: vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: atlantis25 » ndz paź 16, 2011 13:56

znaczy ze jak kupie scyzoryk to bedzie dzialac? skad mam miec pewnosc ze mam modul komfortu? a jak scyzoryk to uzywany czy nowy?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: Qto » ndz paź 16, 2011 14:53

atlantis25 pisze:skad mam miec pewnosc ze mam modul komfortu?
moduł masz, tylko byś musiał sprawdzić czy na dwie wtyczki czy na jedną - na jedną nie obsługuje pilotów. Mógłby być jeszcze na 3 wtyki, ale takiego nie masz na pewno.
atlantis25 pisze:a jak scyzoryk to uzywany czy nowy?
wedle uznania, jedynie częstotliwość pilota musi się zgadzać z częstotliwością komfortu



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: steniu4 » ndz paź 16, 2011 17:16

Qto, to moje pytanko "przy okazji" czy jak mam 2p to jak dam 3p to klapę idzie jakoś oddzielnie zaprogramować?? Częstotliwości itd to wiem i resztę ale czy w starym typie na 433MHz 2p z 2 wtykowym modułem (98r) znajdę kanał żeby dać pilot 3p z oddzielną klapą...
pawel1178 pisze:czy nie bede mial kłopotu z przełozeniem immo z mojego nietypowego kluczyka do tego nowego typu scyzoryk
nie, jeśli zrobisz to ostrożnie... To szklana kapsułka i trzeba z nią się obejść delikatnie...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

atlantis25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 13, 2011 16:14

Re: vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: atlantis25 » ndz paź 16, 2011 19:25

moduł masz, tylko byś musiał sprawdzić czy na dwie wtyczki czy na jedną - na jedną nie obsługuje pilotów. Mógłby być jeszcze na 3 wtyki, ale takiego nie masz na pewno.
to jak mam sprawdzic ? gdzie znalesc ten modul komfortu? i co dalej jak mam jedna wtyczke?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: Qto » ndz paź 16, 2011 19:46

atlantis25 pisze:to jak mam sprawdzic ?
podłączyć kompa i zobaczyć jaki jest numer, albo dostać się do modułu i zobaczyć
atlantis25 pisze:gdzie znalesc ten modul komfortu?
nad przekaźnikami, jak użyjesz wyszukiwarki to znajdziesz fotki
atlantis25 pisze:i co dalej jak mam jedna wtyczke?
jak masz jedną to lipa...trzeba będzie ziamnieć na taki z dwiema wtyczkami



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: iigAlisArr » ndz paź 16, 2011 20:16

Qto możesz po krótce wyjaśnić róznice pomiędzy 1/2/3 wtykowymi modułami komfortu ? Mam jedną wtykę w module z centralem ORI, a nie powiem, że marzy mi się też ORI pilot. Jakie są możliwości montażu ? Bo gdzieś czytałem, że przy zmianie modułu trzeba zmieniać silniki szyb i zamki w drzwiach.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: Qto » ndz paź 16, 2011 20:36

steniu4, nie wiem jak to wygląda
iigAlisArr, moduł na 1 wtyczkę nie obsługuję pilotów, na 3 wtyczki nie obsługuje szyb, na 2 wtyczki obsługuje wszystko
iigAlisArr pisze:Bo gdzieś czytałem, że przy zmianie modułu trzeba zmieniać silniki szyb i zamki w drzwiach.
co do zamków, jeżeli masz ori centralny to chyba nie trzeba zmieniać (nie jestem pewien na 100), silniczki szyb trzeba jeżeli zmieniasz moduł bez CAN (1J0) na taki co ma CAN (1C0)...wtedy silniczki też muszą obsługiwać CAN. Moduł z jedną wtyką można zamienić na taki z dwiema bez problemu, tylko nie będą działy wszystkie funkcje alarmu, trzeba wiązkę dorobić.



Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Re: vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: pawel1178 » ndz paź 16, 2011 21:42

grg474 pisze:pawel1178, skoro masz centralkę a raczej komfort obsługujący pilota to czemu chcesz zmieniać ? Wystarczy kupić scyzoryk z pilotem pod twój komfort
bo tu mam uszkodzony pilot a na allegro taki kluczyk widziałem z pilotem za 160 zł to raz , a dwa nie mam w swoim alarmu tylko sam centralny i chyba bardziej opłacalne będzie kupić centralny z alarmem i z 2 kluczykami scyzorykami ?



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: iigAlisArr » ndz paź 16, 2011 21:58

Qto pisze:silniczki szyb trzeba jeżeli zmieniasz moduł bez CAN (1J0) na taki co ma CAN (1C0)...wtedy silniczki też muszą obsługiwać CAN
Jeżeli mam seryjnie CAN a moduł z tego co pamiętam na 1J0 to znaczy, że obsługują/nie CAN ?
Qto pisze:Moduł z jedną wtyką można zamienić na taki z dwiema bez problemu, tylko nie będą działy wszystkie funkcje alarmu, trzeba wiązkę dorobić.
Jakie funkcje nie będą działać ? Z czego do czego trzeba ciągnąć wiązkę ?


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: Qto » ndz paź 16, 2011 22:08

iigAlisArr pisze:Jeżeli mam seryjnie CAN a moduł z tego co pamiętam na 1J0 to znaczy, że obsługują/nie CAN ?
ale że gdzie niby masz tego CANa...może tylko licznik i sterownik silnika. Jeżeli numer modułu zaczyna się na 1J0 to nie obsługuje CAN, silniczki szyb też nie
iigAlisArr pisze:Jakie funkcje nie będą działać ?
kontrola wnętrza, sygnalizacja kierunkami... i zasięg takiego pilota bez instalacji będzie słaby
iigAlisArr pisze:Z czego do czego trzeba ciągnąć wiązkę ?
jest opis montażu komfortu na forum...jest też montaż kontroli wnętrza



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości