Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Camber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 01, 2010 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: Camber » sob sie 20, 2011 12:21

Witam! Mam zamiar zamontować w swoim aucie (Golf IV) tzw. lampy do jazdy dziennej. Są to kupione na Allegro (http://allegro.pl/osram-swiatla-do-jazd ... 39899.html) lampy i mam problemy z podłączeniem do instalacji. czy jestem w stanie to zrobić sam czy znaleźć elektryka samochodowego? (czy jest to trudne do wykonania?)

Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: miś fazi » sob sie 20, 2011 12:41

sam podłączysz , tylko znajdź sobie jeszcze przekaźnik który ma zwarty styk w stanie spoczynku , lampki LED podłącz do napięcia które masz bezpośrednio po przekręceniu kluczyka , w czasie rozruchu silnika nie będą gasły tak jak inne odbiorniki elektryczne podpięte do linii X , ale to bez znaczenia bo biorą bardzo mało prądu , oczywiście kabelek plusowy musisz puścić przez zwarte styki w przekaźniku , zaś cewkę przekaźnika podłącz do masy jeden koniec cewki a drugi do kabla przy wyłączniku świateł , do kabelka na którym dostajesz napięcie po włączeniu świateł pozycyjnych , chodzi o to że jak włączysz światła , to przekaźnik dostaje napięcie i rozłącza Ci światełka LED , chyba że chcesz zrobić te światełka na całkiem osobnym wyłączniku



Camber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 01, 2010 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: Camber » sob sie 20, 2011 13:18

Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: skaktus » sob sie 20, 2011 15:11

I nie zdziw się, ale te lampy nie mają diod osrama tylko zamienniki - jak dobrze trafisz będzie samsung,jak źle - 99% wypadków - masz diody no-name.



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: piotrb79 » czw sie 25, 2011 09:06

Panowie mam takie dwa dziecinne pytanie gdzie w MKIV pod kierownica jest przewód masy że się do niego podpiąć i gdzie znajde + sterujący od stacyjki bo też podłaczam u siebie takie światła?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: skaktus » czw sie 25, 2011 11:01

Masa - pociągnij z karoserii lub czegokolwiek innego.

Plus stacyjki szukaj w skrzynce bezpieczników - łatwiejsze dojście. Na www masz info o montażu świateł w fabii, więc bardzo podobnie (znajdziesz tutka na google)



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: piotrb79 » sob sie 27, 2011 19:24

Kupiłem na allegro takie światła http://moto.allegro.pl/swiatla-dzienne- ... 75577.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Podłaczyłem według schematu, czyli czarny przewód ze świateł do przekażnika i do karoserii(masa), czerwony do przekaźnika, niebieski z przekaźnika do +12V ze stacyjki czyli do przekaźnika z oznaczeniem 75x pod kierownicą, oraz +12V do pinu 14 z przełacznika świateł i jak właczyłem to tylko poszedł dym i kabel z masy się stopił. Czy ktoś może mi powiedzieć co ja robie nie tak bo albo jestem taki głupi albo coś nie działa?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: miś fazi » sob sie 27, 2011 19:48

możesz narysować ten schemat jak to podłączyłeś , bo z opisu nic nie wiem :bajer: piszesz że podłączyłeś przekaźnik tak i tak , ale co podłączyłeś , cewkę czy styki ?



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: piotrb79 » sob sie 27, 2011 22:20

To jest schemat i tak to podłaczyłem. Obrazek


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Genesis72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 21:00
Lokalizacja: Czestochwa

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: Genesis72 » sob sie 27, 2011 22:32

Witam
Mam golfa II
Zamierzam kupić dziody led do dziemmego oświetlenia.
Przeczytałem tu, że diody osrama nie sa osrama
Czy warto wydawac powyżej 100 na "osrama"
Jakie najlepiej kupić??



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: miś fazi » ndz sie 28, 2011 09:37

Obrazek

tak powinno być , troszkę namieszałeś , pamiętaj tylko o właściwym podłączeniu lampek LED , one mają plus i minus , nie można ich podłączać dowolnie , jeszcze jedno , ten schemat jest narysowany jak przekaźnik nie dostaje napięcia ze świateł mijania , czyli świecą po zapłonie światła LED , a po włączeniu świateł pozycyjnych cewka przekaźnika dostaje napięcie który zadziała , rozłączając styki i gasną automatycznie światła LED



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: skaktus » ndz sie 28, 2011 12:54

Genesis72 pisze:Witam
Mam golfa II
Zamierzam kupić dziody led do dziemmego oświetlenia.
Przeczytałem tu, że diody osrama nie sa osrama
Czy warto wydawac powyżej 100 na "osrama"
Jakie najlepiej kupić??

Na dobre światła dzienne trzeba wydać minimalnie 150 zł a najlepiej przygotować się na 200 zł. Wtedy dostaje się produkt porządnie wykonany, pracujący bezawaryjnie a nie coś co tylko przypomina lampy.Pisałem o tym już wiele razy - dobre firmy to MyCarr i Philips. Cena adekwatna do wykonania i jakości. Cała reszta to loteria.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: daniel.wwe » ndz sie 28, 2011 22:24

skaktus pisze:Na dobre światła dzienne trzeba wydać minimalnie 150 zł a najlepiej przygotować się na 200 zł. Wtedy dostaje się produkt porządnie wykonany, pracujący bezawaryjnie a nie coś co tylko przypomina lampy.Pisałem o tym już wiele razy - dobre firmy to MyCarr i Philips. Cena adekwatna do wykonania i jakości. Cała reszta to loteria.
Potwierdzam.
Te wszystkie tanie wynalazki z allegro są do :ass: Dzwoniłem do kolesia który w aukcji podaje że zamontowane diody w światełkach są firmy osram.. gdy mu powiedziałem że diody osram wyglądają inaczej to zaczął kręcić że to są dobre zamienniki (nie powiedział jakie... pewnie made in china). Gdy zapytałem dlaczego w aukcji podaje błędne informacje to się rozłączył.. więc lepiej dołożyć parę zł i mieć pewność że kupiliśmy coś co nam trochę posłuży. Ja w najbliższym czasie będę kupował światełka Philipsa


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Montaż lamp do jazdy dziennej (diody ledowe)

Post autor: skaktus » pn sie 29, 2011 09:51

To że dioda nie jest osrama to też nie musi być tragedią. MyCarr aka SIJ używa diod no-name, jednak porównywalnych z Luxeonem i Dragonem Osrama - diody mają jednolitą barwę, moc a i są porządnie zamontowane dzięki czemu nie dochodzi do ich przegrzania. Sama lampa również jest dobrze wykonana.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości