Wysiadła elektryka - brak CZ, szyberdachu etc.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamil_em
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw cze 02, 2011 20:43
Lokalizacja: Lubelskie

Wysiadła elektryka - brak CZ, szyberdachu etc.

Post autor: kamil_em » sob lip 30, 2011 18:30

Witam, pewnego wieczoru siedziałem w swoim golfie i paliło się światło w środku było pare osób ktoś wchodził wychodził światełko działało normalnie. W pewnym czasie potrzebowałem użyć zapalniczki, ale moja Volkswagenowska nie działa to użyłem od kolegi z poloneza - działała, nagrzała się uzyłem odłożyłem. Nie za bardzo kontaktowałem już tego wieczoru i to była ostatnia rzecz jaką pamiętam, zanim wszystko działało. Bo teraz światło w kabinie żadne nie działa, centralny zamek nie działa, szyberdach stanął, zapalniczka nie działą żadna, nie wyswietla przebiegu ani godziny (jak włącze zapłon to pokazuje godzine 12:00 i od niej liczy czas i przebieg tymczaowy od 0, jak wyłącze zapłon to reset i znowu jak wlącze to 12:00 i reset przebiegu tymczasowego od zera... Szyby działąją, lusterka też, swiatla są, auto pali normalnie i jezdźi. Odłaczałem klemy na chwile i jak podłaczałem znowu to jakiś dymek był z jednej, może jakies zwarcie gdzieś jest? Proszę o pomoc, silnik 1.9 TDI 1994rok. Bezpieczniki posprawdzane - są ok.


Moje pierwsze auto - Golf :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wysiadła elektryka - brak CZ, szyberdachu etc.

Post autor: Paweł Marek » sob lip 30, 2011 18:53

kamil_em pisze:Bezpieczniki posprawdzane - są ok.
to już nie sprawdzaj wymień 21 czyli drugi od prawej i dopiero jak nie pomoże pomyślisz dalej, ale raczej pomoże. Niestety nie za bardzo pasują nieoryginalne zapalniczki sam zrobiłem kilka razy zwarcie w gnieździe przez to. Jeśli nadal będzie palił się bezpiecznik 21 mimo braku zapalniczki w gnieździe to możliwe że samo gniazdo się uszkodziło i trzeba wymontowac dla naprawy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kamil_em
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw cze 02, 2011 20:43
Lokalizacja: Lubelskie

Wysiadła elektryka - brak CZ, szyberdachu etc.

Post autor: kamil_em » sob lip 30, 2011 19:54

Jak to przeczytałem poleciałem od razu sprawdzić czy to to. Fak jea, to to. Jak patrzyłem po bezpiecznikach to tych takich z "uszami" nie sprawdzałem bo myślałem, że to atrapy i właśnie w tych był ten drugi od prawej, 32V 15A. Był spalony, wymieniłem go i teraz wszystko działa. Musiało sie zrobić zwarcie w zapalniczce od używania tej z szaloneza, już innej niż oryginał nie wsadze, teraz wsadziłem moją oryginalną niedziałającą i jest wszystko ok. Dzięki, temat do zamknięcia.


Moje pierwsze auto - Golf :)
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości