Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

romek1115@op.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 29, 2011 23:12

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: romek1115@op.pl » śr lip 13, 2011 22:21

Witam wszystkich. Od długiego czasu (od 7 miesięcy) mam problem ze szybami i lusterkami w moim golfie nie działają. Problem polega na tym że, kupiłem rozbity samochód nie było w nim komputera i licznik był od OCTAVI (o czym nie wiedziałem) samochód został zrobiony, komputer i licznik kupiłem na allegro(po podaniu rocznika mocy samochodu i nr Vin) został też wyłączony immo. Samochód odpalił pracuje ładnie ale nie działają szyby i lusterka. Diagnoza pewnego elektronika brzmiała ''uszkodzony moduł komfortu'' więc kupiłem jeszcze dwa moduły na żadnym nie odpala, wymieniłem też jeden silniczek z tylnych drzwi(na krótko działają wszystkie) bezpieczniki dobre. Następnie usłyszałem diagnozę "musi pan kupić inny licznik bo na tym nie będzie działało" licznik w moim golfie jest z ostatnich wersji golfa IV z chromem i wszystko działa,nie sądzę żeby to był problem, a teraz usłyszałem że muszę kupić moduł komfortu i wszystkie silniczki szyb z jednego samochodu. Sam już nie wiem co o tym myśleć i czy to co mi mówią elektronicy to w ogóle ma z tym jakiś związek bo przecież silniczki się czasem psują i nie ma z nimi dużych problemów. Słyszałem też że taki moduł można dokodować więc dla czego ja mam z tym taki problem że nikt nie wie co go boli. Proszę pomóżcie bo sam już nie wiem co mam robić. A może macie jakiegoś dobrego elektronika w okolicach Rzeszowa Tarnowa Jasła który zrobi mi ten samochód bo mam go już dość. Silnik jest 1.9TDI o mocy 101KM klimatronik końcówka 2002roku.

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: Qto » czw lip 14, 2011 00:48

romek1115@op.pl pisze:bezpieczniki dobre
Te koło przekaźników też sprawdzałeś ??
romek1115@op.pl pisze:kupiłem jeszcze dwa moduły na żadnym nie odpala
numery modułu by się przydały...1J0 czy może 1C0 ??



romek1115@op.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 29, 2011 23:12

Re: Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok

Post autor: romek1115@op.pl » czw lip 14, 2011 18:49

Co do bezpieczników to są dobre, ale jeśli chodzi o moduł to nie jestem go pewien-czy poprzedni właściciel nie włożył jakiegoś innego, tak jak to zrobił z licznikiem od octavi. Co mogę zrobić jeśli tego nie wiem, albo co jeszcze muszę wymienić żeby zaczęło wszystko działać.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: Qto » czw lip 14, 2011 18:53

Tylko ja mówię o bezpiecznikach koło przekaźników a nie w skrzynce bezpieczników
Moduł powinieneś mieć 1C0 - obsługujący CAN, zapewne na dwie wtyczki. Auto masz 2002r więc silniczki szyb też pewnie idą po CANie...nic innego do głowy mi nie przychodzi



romek1115@op.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 29, 2011 23:12

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: romek1115@op.pl » czw lip 14, 2011 19:17

To fakt moduł na dwie wtyczki, samochód w tej chwili stoi u elektronika któregoś tam z rzędu, jeżeli oni by się nie domyślili o tych bezpiecznikach to są naprawdę inteligentni, ale zapytam jeszcze o te bezpieczniki może rzeczywiście to jest to. A tak przy okazji widziałem jeszcze moduły na jedną kostkę i na trzy, czym one się różnią? i czy do mojego samochodu można dokodować obojętnie jaki moduł na dwie wtyczki który obsługuje 4 szyby el.? Czy też musi to być ten jedyny. A i jeszcze taki szczegół mam centralny na kluczyk nie zależy mi już na tym żeby działał z pilota ale pod kluczem działa, piszę o tym bo może to być ważna informacja i nie wiem czy centralny ma z komfortem coś wspólnego czy nie, bo też centralny działa a szyby i lusterka nie.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: grg474 » czw lip 14, 2011 22:32

romek1115@op.pl pisze: A tak przy okazji widziałem jeszcze moduły na jedną kostkę i na trzy, czym one się różnią? i czy do mojego samochodu można dokodować obojętnie jaki moduł na dwie wtyczki który obsługuje 4 szyby el.?
różnią się ilością wtyczek to proste nie? A tak poważnie na 1 wtyczkę nie obsługuje pilota, na 3 tyczki nie obsługuje szyb
Nie możesz dokodawać jakiego chcesz bo ci wtyczki nawet nie będą pasować np inne wtyczki ma 1J0 a inne 1C0
romek1115@op.pl pisze: A i jeszcze taki szczegół mam centralny na kluczyk nie zależy mi już na tym żeby działał z pilota ale pod kluczem działa, piszę o tym bo może to być ważna informacja i nie wiem czy centralny ma z komfortem coś wspólnego czy nie, bo też centralny działa a szyby i lusterka nie.
napisałeś że masz na 2 wtyczki to obsługuje ci pilota :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: fleshu » pt lip 15, 2011 14:37

romek1115@op.pl pisze:usłyszałem że muszę kupić moduł komfortu i wszystkie silniczki szyb z jednego samochodu.
romek1115@op.pl pisze:bo przecież silniczki się czasem psują i nie ma z nimi dużych problemów.
A właśnie że jest dokładnie odwrotnie.

Przy silniczkach od szyb są moduły > one realizują przekładanie sygnału na szynę komunikacji > czyli mówiąc prościej z 20-stu kabelków robią się tylko 2.
Te moduły mają zapisane dane > np prawa, lewa strona, przód czy tył , z lusterkiem czy bez.
Wiele osób ma z tym problem.
Moduły te różną się wg lat produkcji. Spięcie modułów z lat np 99 i 2001 daje szybki efekt ich spalenia.

Jak należy postąpić:
Wpierw należy ocenić które drzwi przestały działać i przez które moduł komfortu wchodzi w tryb awaryjny.
Rozpinamy wtyczki w połączeniach drzwi (z przodu w podstopnikach).
Pod kable: Czerwono biały i czerwono żółty podpinamy + prosto z akumulatora, pod kabel brązowy masę >>>>>>> tak sprawdzamy kolejno wszystkie drzwi.
Na tej podstawie ocenimy które sterowniki uległy uszkodzeniu.

Zdejmujemy tapicerki i sprawdzamy daty na sterownikach (przy silniczkach od szyb) > mają być z jednego roku.
Przy okazji należy sprawdzić czy przełączniki od otwierania szyb naciskają się właściwie > bo można trafić uszkodzony.

Ostatni etap to dobranie modułu komfortu. > tyle ile było wtyczek > tyle ma być. (rocznik najlepiej ten sam)

Po tym zabiegu szyby odżyją.

Zostanie ci tylko kwestia ewentualnych uszkodzeń mechanizmu zamka i mikrostyków > ale tu w ocenie pomoże VAG.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: grg474 » pt lip 15, 2011 14:50

fleshu pisze:Moduły te różną się wg lat produkcji. Spięcie modułów z lat np 99 i 2001 daje szybki efekt ich spalenia.
no uprościłeś - moduły o numerze 1J1 różnią się od modułów 1C0 i spięcie ich powoduje spalenie - natomiast ten sam model ale z rożnych lat nic nie popsuje.
fleshu pisze:Zdejmujemy tapicerki i sprawdzamy daty na sterownikach (przy silniczkach od szyb) > mają być z jednego roku.
daj spokój mogą być z różnych lat maja być tylko pod daną wersję komfortu - pisze to co sam sprawdziłem - wkładałem silniczek z roku 1998 i 2001 z golfa i seata - ob razem współpracują - ważne że oba obsługiwane są np przez moduł 1J0 959 799 (litera nie ma znaczenia). Ważniejsze natomiast jest to że nie możesz dać do pasażera czyli prawych przednich drzwi silniczka z angola prawe przednie drzwi. Oczywiscie da sie to przerobić tylko w jednym celu jak potrzebujesz silniczka obsługującego zamykanie luster bo ciężko od eu dostać
fleshu pisze:Ostatni etap to dobranie modułu komfortu. > tyle ile było wtyczek > tyle ma być.
to też nie tak - jeśli masz moduł komfort na 1 wtyczkę czyli nie obsługujący pilota możesz dać na 2 wtyczki i nic się nie stanie. Ważne że jeżeli masz wtyczki od modelu 1J0 to wkładasz model 1J0 a jak masz 1C0 to taki wkładasz. Wtyczki od modelu 1J0 najczęściej maja kolor beżowy i niebieski


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

romek1115@op.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 29, 2011 23:12

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: romek1115@op.pl » pt lip 15, 2011 21:48

Dziękuję wam grg474 i fleshu po waszych wypowiedziach wreszcie coś zrozumiałem, bo jak się ktoś nie zna na elektronice to bardzo przyda się takie rozwinięcie tematu jak wasze. Teraz wiem że ten muj ostatni elektronik mówił prawdę i wiem że potrzebuję moduł na dwie wtyczki najlepiej z roku 2001/2002/lub 2003 i wszystkie silniczki z tego samego samochodu a najlepiej jeszcze wyłącznik szyb od kierowcy i najważniejsze nie z angola (a pewnie bym taki kupił). A teraz jeszcze jedno pytanko odnośnie tego komfortu, jeśli znajdę moduł na dwie wtyczki tak jak potrzebuję to na co muszę zwrócić uwagę żeby wszystko podeszło do mojego golfika. Jeśli możecie napiszcie z jakich miejscowości jesteście chętnie poznam elektronika któremu można zaufać i być spokojnym na przyszłość. Biorę się do pracy i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: grg474 » pt lip 15, 2011 23:16

romek1115@op.pl pisze:eraz wiem że ten muj ostatni elektronik mówił prawdę i wiem że potrzebuję moduł na dwie wtyczki najlepiej z roku 2001/2002/lub 2003
VAG i odczyt modelu lub rozebrać osłony nad kolanami kierowcy i odczytać z komfortu numer - taki sam kup jeśli jesteś pewny w 1000% że to jego wina.
romek1115@op.pl pisze:wyłącznik szyb od kierowcy i najważniejsze nie z angola
włącznik szyb może byc z angola - silniczki natomiast bez przeróbek nie (silniczki pasażerów z tyłu mogą być)
romek1115@op.pl pisze:Jeśli możecie napiszcie z jakich miejscowości jesteście chętnie poznam elektronika któremu można zaufać i być spokojnym na przyszłość.
hmm mam nadzieje że w ten sposób nie złamię regulaminu ale Skarżysko-Kamienna


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: fleshu » pn lip 18, 2011 02:24

grg474 pisze:moduły o numerze 1J1 różnią się od modułów 1C0 i spięcie ich powoduje spalenie - natomiast ten sam model ale z rożnych lat nic nie popsuje.
No właśnie w tym jest problem że to będzie działało > ale tylko na kilka miesięcy. Jeżeli ktoś tak zrobił i chce uruchomić uszkodzone sterowniki to > dobieramy się do sterownika, nożykiem tapicerskim rozcinamy obudowę przekaźnika i czyścimy jego styki lub zmieniamy go na nowy. Najczęściej to właśnie przekaźnik we wnętrzu ulega wypaleniu > dotyczy to wersji oryginalnej lub dopasowanej do wersji naszego komfortu >>>>>>>> sterowniki dokładane o ww. wersji muszą być zmienione na oryginał. >> to były moje doświadczenia w wielu przypadkach u klientów. (nie każdy o tym wie więc warto było napisać i odświeżyć temat)
romek1115@op.pl pisze:to też nie tak - jeśli masz moduł komfort na 1 wtyczkę czyli nie obsługujący pilota możesz dać na 2 wtyczki i nic się nie stanie.
No jasne że będzie to śmigać > na stronce golfa są odnośniki do schematów komfortu > nawet z golasa można sobie zrobić elektryka > więc jeżeli ktoś ma chęci i trochę wolnego czasu to da radę.

O to właśnie chodziło >Kolega romek1115@op.pl, i "Inni odwiedzający ten temat dowiedzieli się z jakiego powody to nie działa i jak to naprawić"

grg474,
Pozdrawiam i życzę dalej takich trafnych odpowiedzi. (OT)

romek1115@op.pl pisze:Jeśli możecie napiszcie z jakich miejscowości jesteście chętnie poznam elektronika któremu można zaufać i być spokojnym na przyszłość.
Jak dostanę bana to co mi tam >> i tak wlepa zostanie heheh. Stronie Śląskie.



romek1115@op.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 29, 2011 23:12

Re: Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok

Post autor: romek1115@op.pl » pn lip 18, 2011 21:55

Dziękuje za odpowiedzi były mi bardzo pomocne na razie wszystko zaczyna się kręcić w dobrym kierunku. Jak naprawię samochód to szczegółowo napiszę o moim przypadku. Dowiedziałem się dużo potrzebnych rzeczy dziękuję wam jeszcze raz i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Acid55555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 18:02
Lokalizacja: Mińsk Maz/Dobre
Kontakt:

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: Acid55555 » czw lut 27, 2014 18:33

Który bezpiecznik odpowiada za szyby? U mnie dzisiaj padły, a w opisie skrzynki z bezpiecznikami nie ma takiej pozycji jak szyby i lusterka, a to mi właśnie nie działa.

Golf IV, 1999r, 2.0 AQY

Przy garażowaniu samochodu w nocy dopiero zauważyłem, że nie działa również oświetlenie wnętrza. Tak więc sprawdzę jutro bezpiecznik nr 14 i się zobaczy ;)



Awatar użytkownika
Acid55555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 18:02
Lokalizacja: Mińsk Maz/Dobre
Kontakt:

Nie działają szyby i lusterka golf IV 1.9 TDI 101KM rok 2002

Post autor: Acid55555 » sob mar 01, 2014 02:30

Na szczęście u mnie padł tylko bezpiecznik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości