bora - impulsowe działanie szyby kierowcy raz działa raz nie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
for.est
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:19
Lokalizacja: gdańsk

bora - impulsowe działanie szyby kierowcy raz działa raz nie

Post autor: for.est » wt cze 21, 2011 07:54

Cześć
Problem jest następujący – raz działa, a raz nie działa impulsowe sterowanie szyby kierowcy, pozostałe szyby działają bez problemów. Czasem nie działa impulsowe otwieranie szyby, a zamykanie szyby działa i działało zawsze. Zauważyłem także, że kiedyś wystarczyło wyłączyć zapłon, włączyć ponownie i wszystko wracało do normy. Teraz taki „reset” raz pomaga, a raz nie… ale.. co najdziwniejsze dla mnie, jak jest problem, czyli impuls nie działa, to wyłączenie świateł powoduje, że wszystko jest ok – czyli działa impulsowe otwieranie i zamykanie.
Oczywiście pozostałe elementy w aucie sterowane modułem komfortu działają, same szyby sterowane tradycyjnie także działają bez problemów.
Auto to bora 2001, wersja Highline, czyli elektryczne 4 szyby, sterowane i podgrzewane elektrycznie lusterka, centralny zamek z fabrycznym kluczykiem-scyzorykiem dwu przyciskowym.
Vag com nie wykazuje żadnych błędów związanych z modułem komfortu.

I teraz pytanie – ktoś z Was spotkał się z takim zachowaniem? Ktoś podpowie od czego rozpocząć poszukiwanie i eliminację usterki?

Ps. albo jestem du….a i nie znalazłem podobnego problemu, albo faktycznie on nie był jeszcze poruszony na forum.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: bora - impulsowe działanie szyby kierowcy raz działa raz

Post autor: guziolek » śr cze 22, 2011 19:07

for.est pisze: Ps. albo jestem du….a i nie znalazłem podobnego problemu, albo faktycznie on nie był jeszcze poruszony na forum.
:jaja: :los2:


Przełącznik do rozebrania i przeczyszczenia. Były podobne tematy, tzn nie działało ludziskom np pierwsze położenie tego pstryczka od podnoszenia jeśli się przycisk trzyma. Podejrzewam jednak, że w twoim przypadku problem jest ten sam. Zerknij tu, fotki niestety już poleciały ale coś może doczytasz http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 31&start=0



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości