Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

drunk_bear
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 19, 2007 21:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Post autor: drunk_bear » ndz maja 22, 2011 11:37

Witam wszystkich.
Potrzebuję schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów o nr 357 919 506 A. Chodzi mi o schemat pinów wtyczek wejść/wyjść. Przestała mi działać klima i podejrzewam że jest to wina tego przekaźnika. Nie mam możliwości podpięcia drugiego i sprawdzenia czy to jego wina.
Mam golfa z Climatronikiem. Klima działała jakiś 1-2 tygodnie temu i nagle zauważyłem że nie działa. Na razie wiem tylko że do srężarki nie dochodzi napięcie. Bezpieczniki są dobre więc problem leży prawdopodobnie w przekaźniku. Czy ma ktoś może taki schemat pinów które odpowiadają za co?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Post autor: sokol26 » ndz maja 22, 2011 11:55

http://www.a2resource.com/electrical/CE2.html
Wtyczka N z tyłu skrzynki, a przekaźnik masz na dole pod numerem 1, wszystko ładnie rozpisane. :) Jak będziesz chciał wyjąć wtyczke to pamietaj że trzeba takie suwadło pociągnąć na skrzynce od strony pedałów. :chytry:



drunk_bear
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 19, 2007 21:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Post autor: drunk_bear » ndz maja 22, 2011 20:59

Dzięki na pewno się to przyda z tym że nie oto mi dokładnie chodziło. W golfie 3 przekaźnik klimy oraz całej wentylacji jest w komorze silnika pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodniczego. Chodzi mi o schemat styków samego sterownika/przekaźnika czy jak to różnie nazywają np pin T1, T2, X, MK itd. Chcę sprawdzić sam przekaźnik podłączając w odpowiednie miejsca napięcie i masę o ile jest to możliwe.

A druga sprawa czy pomiędzy tym sterownikiem/przekaźnikiem a samym kompresorem klimy jest czujnik ciśnienia w układzie klimy czy czujnik ten jest przed przekaźnikiem?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 22, 2011 22:09

drunk_bear, schematy są bez problemu w necie albo np w Info-techu, tylko jaki sens tracić czas na takie testy, skoro stosy takich sterowników leżą na szrotach, 5 x szybciej podjedziesz gdzieś i podmienisz na próbę. Próbowałeś coś z samodiagnozą klimatronika? Opisy są na forum.

Ostatnie pytanie jest dla mnie nie do końca zrozumiałe, ale niema żadnego czujnika na kablach sterujących sprzęgłem sprężarki jeśli o to ci chodzi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Post autor: macbu » pt lip 08, 2011 13:14

nie wszystkie wersje z climatronickiem były podpinane do kości N w skrzynce bezpiecznikow. jezeli w skrzynce bezpiecznikow na pozycji 1 masz przekaźnik ( 145 lub 13 ) to została w tym modelu w skrzynce bezpiecznikow zastosowana kosc N jezeli brak bezpiecznika to miejsce na kosc N jest puste. ( jest to zielona podłużna wtyczka )

Zobacz czy do sterownika wentylatorow do pinu T10/3 i T10/8 po włączeniu klimy dochodzi napiecie. jezeli tak a klima sie nie zalancza to przekaźnik walniety. jezeli nie ma napiecia to albo nie ma czynnika w układzie ( sprawdzisz to jezeli na T10/3 jest napiecie to czynnik jest w układzie ) jezeli nie ma to sprawdzasz dalej. Musisz zobaczyc czy po wlaczeniu klimy na pinie 2 wtyczki przy osuszaczu jest napiecie. jezeli nie ma to panel jest walniety.


Macbu

Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Post autor: jacekratownik » sob lut 23, 2013 23:40

mam pytanie. kal i od której strony liczyć te piny w małej wtyczce sterownika wentylatorów, bo też mam problem z tym moim czarem a nie wiem jak to policzyc, bo tam jest np t1 t3, t4 wp mk, a na schemacie np 10/3 to wiem ze to pin 3 wtyczki 10pinowej. tylko od której strony liczyc piny bo nie jest opisane na wtyczce



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Post autor: macbu » pn lut 25, 2013 07:58

jak wyciĄgniesz wtyczke i dobrze się jej przyjrzysz to ukażą Ci sie numerki pinów :)


Macbu

Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Post autor: jacekratownik » pn lut 25, 2013 17:50

doszedłem już jak się liczy :grin: a numerków tam żadnych jak na złość nie ma, nawet z :pub: nie widziałem ich tam :grin:



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Re: Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Post autor: macbu » wt lut 26, 2013 08:01

dla przyszłych
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 78&start=0" onclick="window.open(this.href);return false; :)
szukaj w forum :P


Macbu

Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Post autor: jacekratownik » wt lut 26, 2013 18:33

o widzisz macbu o takie coś mi właśnie chodziło, ale doszedłem już do tego, ale dla potomnych się przyda :) pozdrawiam



BALON666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 21, 2017 10:54

Re: Schemat sterownika klimatyzacji/wentylatorów

Post autor: BALON666 » wt sie 08, 2017 12:41

podbijam temat
może mnie ktoś poratować schematem
tego sterownika
mam sterownik z kablami i zakładam go do go golfa ale nie wiem który kabel gdzie :-(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości