Elektryczne szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Elektryczne szyby

Post autor: sokol26 » sob kwie 30, 2011 10:41

Witam! Chce zainstalować w golfie 4 elektryczne szyby na przód, na forum była fotoporada jak to zrobić ale poprzez moduł komfortu. Ja chciałbym wywalić korbke, przykręcić silniczek i podpiąć go pod kabelek który daje + po zapłonie, a po drodze oczywiście bezpiecznik i przełączniki. Czy to będzie działać? Ktoś mówił mi że trzeba będzie kupić boczki inne bo silniczek się nie zmieści w standardowych, to prawda? I w których miejscach fabrycznie znajdowały się przełączniki od szyb?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Elektryczne szyby

Post autor: Waqa » sob kwie 30, 2011 11:58

Obrazek
po stronie kierowcy.
a po stronie pasazera przy klamce. niestety nie mam fotki. poszukaj sobie gdzies na necie.



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Elektryczne szyby

Post autor: sokol26 » sob kwie 30, 2011 12:52

a od czego są te 3 dodatkowe przyciski przy przełącznikach?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Elektryczne szyby

Post autor: martinezz123 » sob kwie 30, 2011 13:03

ten w środku jest to taka ochrona rodzicielska żeby dzieci szyb nie otworzyły z tyłu
te dwa pierwsze to jak masz centralny zamek to jeden zamykanie drugi otwieranie :)
silniczek się zmieści bez obaw pod warunkiem że ori kupisz a nie jakiś z żuka :)
a przełączniki możesz obojętnie jakie załozyć nie musi być na podłokietniku drzwiowym , widziałem też po prostu zamocowane w boczku poniżej podłokietnika :) . powodzenia .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Elektryczne szyby

Post autor: sokol26 » sob kwie 30, 2011 15:21

Oczywiście że ori :) Chodzi o to że to dla kogoś ma być, nie jestem specem od elektroniki ale pojęcia troche mam, w swoim sie troche bawiłem ostatnio np wrzuciłem deche z mk3, dużo roboty z kabelkami ale wszystko działa jak należy ;) a to mk4 jest tak zadbane że jak patrze na moje mk2 to mi aż wstyd, gdy tylko usłyszy jakies puknięcie odrazu do mechanika, chce go sprzedać za conajmniej 15-16 tysiecy, 2000r, 1.9TDI, wersja basis, edition. I woli żeby wszystko było jak fabryczne. Trzeba bedzie pomyśleć na tymi przełącznikami, są też miejsca pod środkowym nawiewem, tam gdzie jest przycisk od ESP i ogrzewania tylniej szyby, wpasują sie tam jakieś, tak żeby ładnie z całością sie zgrało? Tak jak w mk3 gdzie bo bokach są takie wieksze zaślepki, w moim mk2 mam tam przełączniki. Jak nie to sie wrzuci ori boczki z przełącznikami tylko czy są takie z przelącznikami tylko na przednie szyby bo tył zostaje na korbki.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Elektryczne szyby

Post autor: grg474 » sob kwie 30, 2011 18:03

sokol26, przede wszystkim musisz podjać decyzję jak chcesz mieć zrobion e - fajansowo tanim kosztem czy jak oryginał drożej.
Wersja 1 - to wersja jak montowali w ASO dokładając szyby zamiast korbek do auta w salonie - polegało to na zamontowaniu silniczka tylko z 2 kabelkami, w miejscu korbki plastik jak piramida w którym masz włączniki szyb z golfa 3 - po stronie kierowcy podwójny, po stronie pasażera pojedynczy
Wersja 2 - to wymiana tapicerki drzwi + montaż silniczków + montaż komfortu + wiązki w drzwi i środek.
O kosztach dżentelmeni nie dyskutują więc pomijam.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Elektryczne szyby

Post autor: Waqa » sob kwie 30, 2011 18:25

kilka szegolow z wersji 2 grg474 znajdziesz tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... =el.+szyby" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Elektryczne szyby

Post autor: sokol26 » sob kwie 30, 2011 18:45

grg474, niechodzi o koszta, to ma być zrobione solidnie, więc chciałbym sie do tego przyłożyć i zrobić porządnie. Najlepiej byłoby dać boczki ori z przełącznikami i silniczek na dwa kabelki, takie jest moje zdanie.... Łatwe w montażu, mało skomplikowane i proste w obsłudze i ew. serwisowaniu, żadnych komputerów i modułów. A co do tego tematu co link podał Waqa, to dla mnie to niezbyt czytelne jest, nie mogę się w tym w ogóle połapać. Wiem że w tym golfie jest jakaś skrzyneczka ale niewiem czy to moduł komfortu, ma jedną wtyczke, jeżeli tam fabrycznie niema innych czarnych skrzynczek z jedną wtyczką to chyba to to, ale nieprzyglądałem sie temu, tylko zobaczyłem ze jest takie coś... A poza tym to co daje podłączenie silniczków przez ten moduł?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Elektryczne szyby

Post autor: grg474 » sob kwie 30, 2011 18:55

sokol26 pisze:Najlepiej byłoby dać boczki ori z przełącznikami i silniczek na dwa kabelki, takie jest moje zdanie.
to nie przejdzie- nie ma szans - przełączniki w drzwiach kierowcy nie są an zasadzie styku jak to jest w golfie 3


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Elektryczne szyby

Post autor: sokol26 » sob kwie 30, 2011 19:08

znalazłem na szybko takie zdjęcie:
Obrazek

jak na moje oko to wygląda jak bolce na wtyczke, czyli że wystarczyło by wtyczke dorwać i schemacik jakiś, ale może sie nieznam :D tak mi sie wydaje przynajmniej....



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Elektryczne szyby

Post autor: grg474 » sob kwie 30, 2011 19:48

sokol26 pisze:ale może sie nieznam
no nie znasz się - ale co mi tam - rób jak uważasz
zerknij jak wygląda panel w środku
http://www.passatplus.de/umbauten/fenst ... /index.htm


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Re: Elektryczne szyby

Post autor: sokol26 » sob kwie 30, 2011 20:23

to zależy co miałeś na myśli pisząc
grg474 pisze:...przełączniki w drzwiach kierowcy nie są an zasadzie styku jak to jest w golfie 3
a w środku wygladają normalnie, jakto przełaczniki, nic nadzwyczajnego niewidać



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Elektryczne szyby

Post autor: grg474 » sob kwie 30, 2011 20:28

sokol26, weź no sobie rozbierz przełącznik z golfa 3 a potem obejrzyj to co dąłem linka - widziałeś w środku pilota od tv? to tak działa przełącznik od golfa 4 - a widziałeś włącznik światła w domu? to tak działa przełącznik szyb w golfie 3. Tyle na ten temat


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Elektryczne szyby

Post autor: sokol26 » sob kwie 30, 2011 20:47

No to sie przerobi, niewidze żadnego problemu, sam przełącznik (przycisk) działa jak każdy, tylko będzie trzeba to odpowiednio połączyć, pokombinować chwile i będzie grać. A co z silniczkiem? Do niego tylko dwa kabelki? Oczywiście mówie o ori silniczku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości