"klimatronik bez klimy" w golfie II

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: klintonMK2 » pn kwie 25, 2011 00:24

pany, szybkie pytanie. czy da radę zrobić takiego moda,żeby w golfie II mieć panel klimatronica z mk4 ale bez klimy? mam na myśli żeby sterować nim tylko nawiewami i ew. ciepłe-zimne powietrze. wertowałem temat o klimatronicu w mkII i domyślam się że musiałbym przełożyć dmuchawę z mkIV, to oczywiste. i co wtedy? dmuchawa z mk4 + sterownik( panel) i wtedy sobie ustawiam ciepło zimno itp bez użycia linek tylko elektrycznie panelem? zadziała to? i jak z nagrzewnicą? wcisnę tam gdzieś tą z mkII czy trzeba z IV? i co z temperaturą ogrzewania, np ustawiam 20* (teoretycznie, jeśli to w ogóle zadziała) a w aucie jest 15*, włącza się dmuchawa, ustawia się na dopływ ciepłego powietrza i co dalej? czujnik wykryje, że jest już 20* i wtedy co? będzie otwierał i zamykał i otwierał klapkę od nagrzewnicy tak, żeby ciągle było 20*? proszę żeby ktoś mi to po ludzku wytłumaczył :)

ps. jako dmuchawę pojmuję całą tą puchę z dmuchawą, sterowaniem nawiewami itp, a nagrzewnicę jako samą tą "chłodniczkę"



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: grg474 » pn kwie 25, 2011 15:27

klintonMK2 pisze:czy da radę zrobić takiego moda,żeby w golfie II mieć panel klimatronica z mk4 ale bez klimy?
da rade pod warunkiem że wrzucisz nagrzewnicę z golfa 4 - pasować będzie tylko pożegnaj się z półką nad nogami pasażera


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ArabTW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:55

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: ArabTW » pt gru 30, 2011 13:51

chciałbym żeby ktoś odświeżył ten temat i napisał coś więcej bo w mojej głowie tez pojawił sie taki pomysł żeby zrobić coś takiego może ktoś ma info na ten temat i ewentualna instrukcje jak to zrobić



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: grg474 » pt gru 30, 2011 15:43

w mk3 montowałem climatronic z mk4 - więc myślę że tu też nie będzie problemów z tym, że jeśli byś chciał założyć całość jako climatronic (kompresor itede) to będzie lekki problem - węże + wskazane żeby dawało sygnał prędkości


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: Johnatan » pt gru 30, 2011 21:15

Spręzarka to najmniejszy problem. Rury też mały problem, nagrzewnica i parownik też nie jest problemem. Też myśle o klimatroniku do mk2 ale martwi mnie spasowanie panelu klima do deski mk2. Gdzie go wpasować w stare miejsce czy wywalić kratki środkowe, wstawić przejściówke na rozmar sterownika. Berde miał ten panel codziennie przed oczami i musi pasować idealnie. ma ktoś foty takiego panelu w mk2 ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: grg474 » ndz sty 01, 2012 17:51

Johnatan pisze:Gdzie go wpasować w stare miejsce czy wywalić kratki środkowe
wsadź zamiast radia = ten sam wymiar


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: golfiarz1 » ndz sty 01, 2012 18:22

ja mam tak u siebie

Obrazek


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: Johnatan » ndz sty 01, 2012 21:40

Radio zostaje w swoim miescu. Ładnie masz to spasowane ale ja nie lubie jak jest przerabiany tunel środkowy. wole wpasować w stare miejsce lub kratki nawiewów


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Re: "klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: golfiarz1 » ndz sty 01, 2012 21:50

Johnatan pisze:Radio zostaje w swoim miescu. Ładnie masz to spasowane ale ja nie lubie jak jest przerabiany tunel środkowy. wole wpasować w stare miejsce lub kratki nawiewów
w stare miejsce niededa siewpasowac z radiem wiec zostanie ci dziura a w miejsce nawiewow bedzie to wygladalo jak bys wlozyl to do zaduzego otworu
zawsze mozesz kupic konsole wotexa i tam wkladasz bez przerobek ja mam golfa syncro tam jest wyzszy tunel i musialem konsole przerabiac bo wotexa niema do tego modelu


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: Johnatan » ndz sty 01, 2012 22:02

golfiarz1 pisze:ja mam golfa syncro tam jest wyzszy tunel
ja też mam tą samą konsole środkową co ty.. Mam ją wyzej zamontowaną, wręcz równo z fotelami. Votex odpada bo mi wygodniej jak mam konsole jak w syncro. Widziałem TUNINGowane auto i miało zamontowany normalny panel wlaśnie w kratkach i wyglądało bardzo dobrze. Ogólnie nie używam środkowych kratek wiec są mi zbędne. A masz w golfie klime czy tylko sterownik ?
Obrazek

Ogólnie styl to dla mnie porażka ale skupcie sioe tylko na panelu środkowym :D basuje on fajnie a jak klimatronic jest większy to ramka bedzie jeszcze mniejsza.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: golfiarz1 » pn sty 02, 2012 10:31

ja mam u siebie kpl climatronika 1 wlozylem i wpelni uruchomilem climatronik z mk4 w mk2


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: Johnatan » pn sty 02, 2012 19:59

golfiarz1 pisze:ja mam u siebie kpl climatronika 1 wlozylem i wpelni uruchomilem climatronik z mk4 w mk2
Oglądałem stronke twoją. I bede musiał wyrzucić nawet schowek w desce !? kaplica.. myślałem że ten pod nogami tylko.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Re: "klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: golfiarz1 » pn sty 02, 2012 23:11

Johnatan pisze:
golfiarz1 pisze:ja mam u siebie kpl climatronika 1 wlozylem i wpelni uruchomilem climatronik z mk4 w mk2
Oglądałem stronke twoją. I bede musiał wyrzucić nawet schowek w desce !? kaplica.. myślałem że ten pod nogami tylko.

nie wyzucic tylko skrocic o polowe wiec jeszce tam jakies *#cenzura#* spokojnie sie mieszcza


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

"klimatronik bez klimy" w golfie II

Post autor: tom33k » wt sty 03, 2012 13:28

a nie podejdzie w tym przypadku schowek i półeczka od mk2 z klimą ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości