golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: Antonioo » wt sty 01, 2013 17:23

Ja tak pewnego czasu miałem zimą, zamek kompletnie zgłupiał auto samo z siebie sie otwierało opuszczało szyby itp. Wyciągnełem wkładke od zamka od strony kierowcy wypsikałem silikonem/telfonem i auto ucichło przyczyną mogła być woda która sie tam dostała, a to że lampki nie świecą to może być mikrostyk albo też coś z komfortem, brat tak ma w A4 coś nie tak z komfortem jest i lampki sie nie zapalają w bagażniku czy w aucie


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: grg474 » wt sty 01, 2013 18:05

w zamku klapy masz mikrostyk, który daje sygnał (masę) dla lampki w bagażniku, dla komfortu (alarm) i dla licznika - albo woda załatwiła mikrostyk albo przerwane przewody w przelotce. Mikrostyk w zamku to nie to samo co mikrostyk opisany tu
grg474 pisze: spotkałem 2 rodzaje zamków tylnej klapy - jeden tylko mechaniczny a drugi mechaniczno/elektryczny z mikrostykami odpowiedzialnymi za otwieranie całego auta - gdyby np była druga wersja i tam mikrostyk odpowiedzialny za otwarcie był ciągle zwarty
bo ten jest na przedłużeniu bębenka gdzie wkładasz kluczyk


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

Re: golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja si

Post autor: bosse » wt sty 01, 2013 18:20

Antonioo pisze:Ja tak pewnego czasu miałem zimą, zamek kompletnie zgłupiał auto samo z siebie sie otwierało opuszczało szyby itp. Wyciągnełem wkładke od zamka od strony kierowcy wypsikałem silikonem/telfonem i auto ucichło przyczyną mogła być woda która sie tam dostała, a to że lampki nie świecą to może być mikrostyk albo też coś z komfortem, brat tak ma w A4 coś nie tak z komfortem jest i lampki sie nie zapalają w bagażniku czy w aucie
kazde drzwi po otwarciu, lampki sie swieca. od bagaznika tylko nie swieci. A mozna jakos sprawdzic czy przez wkladke zamka sie to dzieje? bo ten od kierowcy gdy wkladam kluczyk w ogole sie nie kreci ani w prawo ani w lewo.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: grg474 » wt sty 01, 2013 19:56

bosse pisze: A mozna jakos sprawdzic czy przez wkladke zamka sie to dzieje?
skoro wymieniałeś zamek kierowcy to wyjmowałeś wkładkę .. to chyba proste że ją usunąłeś zanim zdemontowałeś zamek bo inaczej się nie da - wystarczy otworzyć drzwi, śrubokrętem torx poluzować śrubkę blokującą wkładkę i wyciągnąć wkładkę


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: bosse » śr sty 02, 2013 17:17

Dzis chcialem sprawdzic co tam sie z ta klapa podzialo jak ja zalalem woda. I gdy sciagnalem obudowe klapy z tylu, zobaczylem ze na zamku klapy luzem wisiala tak jakby "wtyczka" podpieta na 3 kable. gdy przytrzymalem taka malutka wajche od tej wtyczki w prawo to wszystkie drzwi sie otwieraly i szyby tez, natomiast w lewo wszystko sie zamykalo. Moze to cos miec wspolnego z tym otwieraniem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości