kierunkowskazy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dawid1062
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 21:24
Lokalizacja: okolice Sandomierza
Kontakt:

kierunkowskazy

Post autor: dawid1062 » pt lut 11, 2011 17:21

Mam problem z prawym kierunkowskazem, czasami jak go włączę przerywacz tylko tak szybko pyta, a nic nie świeci, czasami jest normalnie. gdzieś wyczytałem że przyczyną może być przełącznik obok kierownicy- wystarczy go rozebrać i coś tam przeczyścić przygiąć styki. Tylko jak??? Może macie jakiś foto-poradnik jak go rozebrać :bajer: Chyba że się mylę i uszkodzony jest przerywacz, ale awaryjne działają bez problemu i lewy kierunkowskaz także, więc stawiam na przełącznik.



animag18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 24, 2009 14:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

kierunkowskazy

Post autor: animag18 » pt lut 11, 2011 17:46

kolego na 99% do wymiany przekaznik,ktory znajduje sie w przelaczniku od swiateł awaryjnych,koszt zamiennika okolo 48zł



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

kierunkowskazy

Post autor: guziolek » sob lut 12, 2011 00:44

Najprostszą metodą na diagnozę, poprosić kogoś znajoemgo z bloku, pracy itp, kto ma golfine albo passata, bo chyba taki sam jest ten przełącnzik od awaryjnyvh i podmienić na chwilę. Będzie szybka i darmowa diagnoza, jak nie pomoże to czyszczenie albo wymiana manetki. Druga sprawa, to z tego co kojarzę, to jeśli któraś z żarówek jest spalona to wtedy miga szybciej, może masz spalone 2 i wcale nie miga? No chyba, ze to już wyeliminowane.



Awatar użytkownika
dawid1062
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 21:24
Lokalizacja: okolice Sandomierza
Kontakt:

Re: kierunkowskazy

Post autor: dawid1062 » sob lut 12, 2011 17:22

guziolek: może zobaczę czy w sklepie mają takie wyłączniki i na chwilę się podepnie. Ale ciężko jest uchwycić moment gdy ten kierunkowskaz nie działa, bo wczoraj jeździłem 30 km po mieście i 2 razy tak tylko się zdarzyło (średnio na 10 sek. nie działał, a potem wszystko w normie) Żarówki nie są spalone, mogę jeszcze sprawdzić połączenie tylnego kierunkowskazu- ale wątpię że to jest przyczyną.
Nawet gdyby jedna nie działała- spalona albo brak masy- to reszta powinna mrugać tylko szybciej. :chytry:



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

kierunkowskazy

Post autor: guziolek » sob lut 12, 2011 17:36

Można też ponoć reanimować ten przerywacz, ale to już musisz poszukać albo poczekać na kogoś kto wie jak i napisze, bo skoro nie zawsze jest tak że nie działa, to faktycznie taka podmiana na 5 minut nic może nie pomóc. Jednak objawy, które masz już kilkakrotnie były przerabiane na forum i winny był przerywacz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 30 gości