Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
subito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 15, 2010 21:05
Lokalizacja: Kraków

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: subito » wt lis 09, 2010 17:06

Witam.
Mój problem jest następujący. Jakiś czas temu przestał mi działać mechanizm podnoszenia szyb od strony kierowcy. Kiedy wciskam przycisk to zachowuje się tak jakby szyba była jednocześnie dosunięta i odsunięta. Ani drgnie. Przewody w drzwiach są ok. Dzisiaj z wielkim trudem wytargałem wszystko z drzwi. Rozebrałem i nie zauważyłem nic szczególnego, mechanizm tylko "cyka" i tyle. Czy to będzie spalony silniczek czy coś innego? Jak myślicie? I czy do mechanizmu Mk3 podejdzie silniczek od Mk4 tudzież Mk5? Z góry dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: WRHZ » wt lis 09, 2010 19:43

Sproboj na wyciagnietym mechanizmie z drzwi czy dziala moze ma za ciezko na prowadnicach a jesli nie to silniczek uwalony ( u mnie sie stopil szczotkotrzymacz )



Awatar użytkownika
subito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 15, 2010 21:05
Lokalizacja: Kraków

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: subito » wt lis 09, 2010 22:07

Jak wspominałem wytargałem wszystko i silniczek nie chce zagadać. Prawdopodobnie może to być jak u Ciebie szczotkotrzymacz, bo wyglądał nie za ciekawie. Tylko teraz czy podejdzie tutaj silniczek od mk4 tudzież mk5? Na allegro silniczka od mk3 nie uświadczy.



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: WRHZ » wt lis 09, 2010 23:07

z tego co mi wiadomo nie pasuja inna budowa.. slabo szukasz na allegro http://moto.allegro.pl/silniczek-mechan ... 20825.html" onclick="window.open(this.href);return false; to jedna z nielicznych aukcji :) sprawdz czy wogole zasilanie tam dochodzi zeby sie nie okazalo ze cos innego a nie silniczek



Awatar użytkownika
subito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 15, 2010 21:05
Lokalizacja: Kraków

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: subito » wt lis 09, 2010 23:32

A wyglądają podobnie. . . Chyba faktycznie słabo szukałem, dzięki. :D Jeśli o zasilanie chodzi to dochodzi na bank. Nie próbowałem go jeszcze odpalić na krótko, zajmę się tym jutro. Ale raczej bedzie do wymiany. A tutaj mamy mechanizm tylny, także nie powinien być bardzo wyrobiony. Dzieki raz jeszcze.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: Paweł Marek » śr lis 10, 2010 00:53

subito, jeśli jesteś pewien że dochodzi do silnika plus i masa tymi najgrubszymi dwoma kablami w wiązce oraz słyszysz cykanie przekaźników to pewnie tak jaki piszesz sam silniczek się stopił lub spalił, chociaż jest jeszcze możliwość uszkodzenia przekaźniczków - wypalenia styków


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
subito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 15, 2010 21:05
Lokalizacja: Kraków

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: subito » czw lis 11, 2010 19:18

Właściwie to doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie chyba kupić cały mechanizm. Z tego co zauważyłem to plastiki na uchwytach dosyć się wyrobiły i nie jest to już tak stabilne. Tylko żeby dostać coś w dobrym stanie i za umiarkowanie rozsądną cenę. Ma ktoś jakiś pomysł, tudzież owy mechanizm na zbyciu? :D



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: Paweł Marek » pt lis 12, 2010 01:45

te rzeczy są w cenie zobacz sobie na allegro - chociaż tylny może za 150 znajdziesz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zaSSadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 23:11
Lokalizacja: Mikołów

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: zaSSadzka » pt lis 12, 2010 09:48

Poszukaj na allegro osób, które sprzedają golfy na części. Podzwoń po jakiś szrotach. Niedawno miałem ten sam problem, kupiłem używkę silniczek i cały mechanizm za 100zł.


OLD VW IT'S BETTER THAN NEW BMW
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=418876

Awatar użytkownika
subito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 15, 2010 21:05
Lokalizacja: Kraków

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: subito » pn lis 15, 2010 00:20

No to powiedzcie mi jeszcze gdzie znajdę w Krakowie jakiś dobrze zaopatrzony szrot VW.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: Paweł Marek » pn lis 15, 2010 01:00

Kanarkowa, zakopiańska, dużo jest szkoda wyliczać wejdź w jakiś spis branżowy i dzwoń


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
subito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 15, 2010 21:05
Lokalizacja: Kraków

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: subito » pn lis 15, 2010 01:25

Pawle, imienniku mój! Ale czy polecasz jakąś konkretną lokalizacje? Zależy mi żeby to szybko załatwić bo samochód wiadomo potrzebny.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: Paweł Marek » pn lis 15, 2010 10:01

Ostatnio byłem na Kiełkowskiego z rok temu to były http://katalog.pf.pl/Krak" onclick="window.open(this.href);return false;ów/Emu-Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe-Sklep-Motoryzacyjny-F4591283G0B8140-m19.html

Z tym że akurat Kraków cholernie jest drogi , chcesz taniej to albo allegro albo dzwoń od razu na szrot do Jasienicy koło Bielska sprzedają wysyłkowo nie ogłaszają wszystkich towarów w necie ale mają chyba największa ofertę w rejonie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
subito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 15, 2010 21:05
Lokalizacja: Kraków

Mechanizm podnoszenia szyb - nie działa!

Post autor: subito » czw lis 18, 2010 22:43

No i kupiłem nowy mechanizm. Tzn używany. :D Ale oczywiście nie może być wszystko dobrze bo teraz kiedy próbuje zamknąć szybę, dosuwa się ona do połowy a następnie zjeżdża spowrotem w dół. Nic jej nigdzie nie trzyma nie ma ciasno, sprawdzałem. Macie pomysł w czym może być problem? Bez szyby jeździ bez problemu z góry na dół. Zauważyłem też że w tym mechanizmie jest trochu mniejszy silniczek ale to chyba nie ma żadnego znaczenia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości