MFA wyświetlanie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

MFA wyświetlanie

Post autor: seebst » sob wrz 11, 2010 21:24

Witam, posiadam w Borze (TDI) licznik z MFA w obrotomierzu. Czy wszystkim wam, co posiadają takie MFA nie pokazuje spalania na postoju w l/h? Mi bynajmniej nie pokazuje, więc czy jest to możliwe do zrobienia, np. za pomocą vaga? No i żeby jeszcze pokazywało dystans kilometrów do przejechania na zbiorniku paliwa? W ogóle chciałbym się jeszcze coś więcej dowiedzieć o tym MFA niż to, co aktualnie mi wyświetla, co można jeszcze z tym wymodzić. (W MK3 pokazuje np. jeszcze temperaturę oleju, a tu nie...)

To, co u mnie pokazuje to: godzina, temperatura otoczenia, spalanie chwilowe, średnie spalanie, ilość przejechanych km, średnia prędkość, czas jazdy. I to wszystko. A chciałbym, żeby jeszcze pokazywało spalanie na postoju i ilość pozostałą do przejechania na zbiorniku. No i co więcej, co się oczywiście da ??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

MFA wyświetlanie

Post autor: Qto » sob wrz 11, 2010 21:56

seebst pisze:nie pokazuje spalania na postoju w l/h?
i nie będzie pokazywać, taki bajer tylko w zegarach z immo3
seebst pisze:W MK3 pokazuje np. jeszcze temperaturę oleju, a tu nie...
w mk4 już tego nie ma
seebst pisze:No i żeby jeszcze pokazywało dystans kilometrów do przejechania na zbiorniku paliwa?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=162092" onclick="window.open(this.href);return false; - poczytaj ten temat to wiele się dowiesz, z Twoimi zegarami nic nie wymodzisz



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

MFA wyświetlanie

Post autor: seebst » sob wrz 11, 2010 22:12

No to lipka... :( A przy okazji, czy to, co na tym filmiku: " onclick="window.open(this.href);return false; da się za pomocą komputera uaktywnić takie funkcje jak zamykanie samochodu wraz z sygnałem dźwiękowym, sygnał dźwiękowy po otwarciu drzwi, automatyczne zamykanie zamków po jakiejś tam prędkości i aut. odblokowanie po wyjęciu kluczyka ??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

MFA wyświetlanie

Post autor: Qto » sob wrz 11, 2010 22:46

seebst pisze:zamykanie samochodu wraz z sygnałem dźwiękowym
Moduł komfortu ->>> adaptacja ->>> kanał 07...zmieniamy wartość z "0" na "1"

żeby klakson gadał przy otwieraniu to taka sama zmiana tyle że w kanale 06
seebst pisze:automatyczne zamykanie zamków po jakiejś tam prędkości i aut. odblokowanie po wyjęciu kluczyka
po 15km/h
Moduł komfortu ->>> adaptacja ->>> kanał 03...zmieniamy wartość z "0" na "1"
seebst pisze:sygnał dźwiękowy po otwarciu drzwi
tu nie wiem co masz na myśli



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

MFA wyświetlanie

Post autor: seebst » sob wrz 11, 2010 22:53

Qto pisze:sygnał dźwiękowy po otwarciu drzwi
Qto pisze:tu nie wiem co masz na myśli
No na filmiku jest pokazane (w 1:37), jak drzwi otwiera - dźwięk taki sam, jak sygnalizacja niezapiętych pasów...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

MFA wyświetlanie

Post autor: Qto » sob wrz 11, 2010 23:01

seebst pisze:na filmiku jest pokazane (w 1:37)
tak daleko nie oglądałem :P
Nie jestem pewien ale chyba wystarczy przekodować zegary na USA...tylko że wtedy będzie zegarek 12h zamiast 24h ;/

Z ciekawości sam sprawdzę jak to działa i jak jest lepiej:D



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

MFA wyświetlanie

Post autor: seebst » sob wrz 11, 2010 23:12

Qto pisze:Z ciekawości sam sprawdzę jak to działa i jak jest lepiej:D
i przy okazji, czy to działa tylko na drzwi kierowcy, czy na resztę tak samo?
Mam kontrolkę otwarcia klapy bagaznika, która mi działa gdy bagaznik otwarty, ale czy można tez jakoś uaktywnić, żeby pokazywało gdy inne drzwi się otworzą? I pytanie o kontrolkę niezapiętych pasów i o to pikanie (bo czujnika w pasach nie posiadam), ale czytałem, że można tą kontrolkę pobudzić do życia na kilka sekund, ale czy też można przywołać to pikanie przez ten krótki czas?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

MFA wyświetlanie

Post autor: Qto » sob wrz 11, 2010 23:31

seebst pisze:Mam kontrolkę otwarcia klapy bagaznika, która mi działa gdy bagaznik otwarty, ale czy można tez jakoś uaktywnić, żeby pokazywało gdy inne drzwi się otworzą?
Chyba nie bardzo...jest opcja żeby pod 16pin niebieskiej wtyczki zegarów doprowadzić sygnał z oświetlenia wewnętrznego po otwarciu drzwi - wtedy będzie się kontrolka paliła przy otwartych drzwiach. Dodatkowo zabawa z diodami żeby np, otwarcie bagażnika nie zapalało oświetlenia w kabinie.

Co do kontrolki od pasów to trzeba podać masę na 31pin niebieskiej wtyczki od zegarów, wtedy dioda się zapali i będzie sygnał dźwiękowy.
Według instrukcji jakie widziałem na necie powinno to działać dopiero po zmianie kodowania, nie wiem dlaczego u mnie wtedy nie działa...ale jak kodowanie zostawię bez zmian to normalnie kontrolka się świeci i jest sygnał dźwiękowy że pasy nie zapięte.



witek690
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt cze 22, 2010 16:00
Lokalizacja: Świdnica

Re: MFA wyświetlanie

Post autor: witek690 » ndz wrz 12, 2010 10:58

jam mam dwa pytania jak uaktywnić domykanie szyb z pilota bo z kluczyka działa kluczyk to scyzoryk ,drugie pytanie to czmu jak domykam szyby z kluczyka to szyberdach też się domyka a jak otwieram to szyberdach się nie otwira a szyby tak.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

MFA wyświetlanie

Post autor: Qto » ndz wrz 12, 2010 11:00

witek690, przykładowy temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=94351" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Re: MFA wyświetlanie

Post autor: Pablo Corrado » ndz wrz 12, 2010 11:59

seebst pisze:
Qto pisze:sygnał dźwiękowy po otwarciu drzwi
Qto pisze:tu nie wiem co masz na myśli
No na filmiku jest pokazane (w 1:37), jak drzwi otwiera - dźwięk taki sam, jak sygnalizacja niezapiętych pasów...
Znalazłem kiedyś coś takiego,m ale nie sprawdzałem sam :


-> Select Control Module
-> 35-Cent. Locks

Po prawej stronie -> Recode

+000001 - otwieranie/zamykanie pokrywy bagażnika pilotem
+000002 - sygnał kierunkowskazami potwierdza aktywowanie alarmu
+000004 - selektywny centralny zamek [1 naciśnięcie otwiera drzwi kierowcy, 2 naciśnięcia otwiarająwszystkie drzwi]
+000008 - aktywacja alarmu
+000016 - zamknięcie pokrywy bagażnika po przekroczeniu 5km/h
+000032 - zaryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h
+000064 - opuszczanie/podnoszenie szyb pilotem
+000128 - samochód z kierownicą po prawej stronie
+000512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdza zamknięcie drzwi
+001024 - zamknięcie drzwi potwierdzone przez sygnał alarmu
+002048 -po wyciagnięciu kluczyka ze stacyjki i otworzeniu drzwi nie można opuszczać/podnosić szyb
+004096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdza otworzenie drzwi
+008192 - wyłączenie funkcji SAFE - po zamknięciu drzwi pilotem można odryglować je od wewnątrz

lub przez Moduł komfortu: "


A odniśnie kontrolki niezapiętych pasów bezpieczeństwa, to wystarczy dopisać do kodowania zegarów 02. Wtedy kontrolka się będzie zapalać na 2 lub 3 sekundy po włączeniu zapłonu, ale nie będzie nic piszczeć.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

MFA wyświetlanie

Post autor: seebst » ndz wrz 12, 2010 20:01

A powiedzcie mi, czy to normalne, że mi z tyłu szyby opuszczają się tylko do połowy? Mam wszystkie elektryczne i dojdzie do połowy i się zatrzymuje, zarówno lewa jak i prawa tylna.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Re: MFA wyświetlanie

Post autor: zikr6 » ndz wrz 12, 2010 20:02

seebst pisze:A powiedzcie mi, czy to normalne, że mi z tyłu szyby opuszczają się tylko do połowy? Mam wszystkie elektryczne i dojdzie do połowy i się zatrzymuje, zarówno lewa jak i prawa tylna.
Normalne tak ma być



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

MFA wyświetlanie

Post autor: Qto » ndz wrz 12, 2010 20:07

Stań z boku auta i wyobraź sobie że opuszczasz szybę do końca...gdzie ta szyba by wtedy była ? Mniej więcej równo z tylną oponą czyli kawałek za obrysem drzwi. Po prostu konstrukcja (wielkość) drzwi nie pozwala na to aby szybę opuścić do końca...czyli jest to całkiem normalne :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości