podłączenie świateł golf 3 pomocy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

orzel1234562
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 14:28
Lokalizacja: Puławy

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: orzel1234562 » ndz wrz 05, 2010 22:43

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam taki problem chciałem sobie podłączyć światła krótkie pod pompkę centralnego zamka w golfie 3 zamek na powietrze tak aby jak go otwieram lub zamykam z pilota to żeby oświetlały mi drogę do samochodu to w nowszych nazywa się ,,Coming Home / Leaving Home,,chyba tak,nie wiem gdzie się podpiąć i czy się da coś takiego zrobić ale sądzę że się da proszę o pomoc może są jakieś centralki do czegoś takiego lub coś podobnego z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam. :blush: :kwiatek:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: Zico63b » ndz wrz 05, 2010 22:52

Świetny, oryginalny pomysł.
Jasne ze się da ale w prosty sposób tylko na zamykanie. Potrzebny zwykły przekaźnik. Styk 30 do plusa, styk 87 do biało-czarnego na włączniku świateł w tablicy lub lepiej do żółtego idącego z manetek do skrzynki bezpieczników, styk 85 do masy a 86 do szarego przewodu wychodzącego z drzwi i idącego po lewym słupku drzwiowym - do odnalezienia pod tapicerką obok skrzynki bezpiecznik - to zamykanie drzwi.
Do tego by działało także na otwieranie, potrzebna separacja na diodach i dopięcie sie także do zielonego w tej wiązce.
Jednak przydałby się układzik uruchamiający reflektory dopiero po zmroku, inaczej każde zamykanie będzie oświecało reflektory.



orzel1234562
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 14:28
Lokalizacja: Puławy

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: orzel1234562 » ndz wrz 05, 2010 23:33

wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź tylko skąd taki przekaźnik wsiąść narazie mam samochód u mechanika bo moc mu słabnie i nie wiem co jest a mam pytanko o co chodzi z

,,Do tego by działało także na otwieranie, potrzebna separacja na diodach i dopięcie sie także do zielonego w tej wiązce.,,
centralkę dokupywałem do tego golfa żeby był z pilota ale nie pamiętam do jakich kabli się wpinałem bardzo dziękuje.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: Zico63b » ndz wrz 05, 2010 23:42

Mamy uruchomić jedno urządzenie (reflektory) dwoma sygnałami (zamykanie i otwieranie), które nie mogą się stykać. Do tego jest więc potrzebny albo powtórzony układ czyli dwa takie same przekaźniki lub - taniej - te diody.
Gdy już bedzie trzeba, narysuję schemacik. Przekaźniki można zdobyć na złomie, w sklepie, na allegro itd. np. taki:
http://allegro.pl/przekaznik-samochodow ... 16510.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Prosić w sklepach o "przekaźnik do świateł" - sprzedawcy będą wiedzieć. WAŻNE: musi mieć wyjście oznaczone 87, nie 87a albo 88! 87a czy 88 może TEŻ być ale 87 MUSI.
Do tego końcówki przewodów, przewody, cyna itd.



orzel1234562
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 14:28
Lokalizacja: Puławy

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: orzel1234562 » ndz wrz 05, 2010 23:52

wielkie dzięki a mam pytanie jesteś elektrykiem samochodowym czy też masz coś takiego u siebie poprosił bym o ten schemacik i jak mówisz jak najlepiej to zrobić i naj łatwiej twoim zdaniem wielkie dzięki.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: Zico63b » ndz wrz 05, 2010 23:56

Nie mam takiego układu w swoim wozie, nie miałem takiej potrzeby, ale i takiego pomysłu :pub:
Natomiast kabelkami zajmuję się od lat 70-tych XX wieku :bigok: A schemacik będzie.



orzel1234562
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 14:28
Lokalizacja: Puławy

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: orzel1234562 » pn wrz 06, 2010 00:01

Kurde normalnie nie wiem jak ci dziękować jak coś trzeba będzie tobie to pisz postaram się pomóc z każdej dziedziny wielkie dzięki :pub: :partyman: :okej:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: Zico63b » pn wrz 06, 2010 00:03

Już jest "jutro" :grin:
Tak więc na fotce poniżej widać wyjęty z mych archiwów schemat włącznika opóźniającego. Widoczne na rysunku elementy dają przy zasilaniu =9V opóźnienie do ok. 9 minut (takie wartości były mi potrzebne, włącza od 1974 roku oświetlenie przy furtce, do dziś bez awarii). Po zmianie rezystorów na inne, można osiągać dowolny, inny czas opóźnienia. Styki widoczne w górnej części rysunku można włączać przekaźnikiem czy też innym, ręcznym przyciskiem. W miarę wolnego czasu adaptuję to do naszych wymogów i przerysuję na kompie (to skan odręcznego rys.). To było dla Kolegi Paweł Marek, Kolega orzel1234562 do tego miejsca może czytać dla wiedzy, praktycznie tego nie musi używać jeśli ma czas sterowania rzędu 30 sekund.
Obrazek
Tu natomiast, poniżej jest schemat, który nie spełnia żadnych norm technicznych ale ładnie wyjaśnia jak to podłączyć: zielony i szary jest na słupku lewych drzwi, jak napisałem. W wyłączniku wpinamy się do zaznaczonego, biało-czarnego przewodu. Plus to można pobrać albo z akumulatora albo z tyłu skrzynki bezpieczników - pełno tam czerwonych, stale pod napięciem, przewodów. Diody to zwykłe prostownicze diody 1 amper, dowolne napięcie. Na każdej diodzie jest symbol polaryzacji. Wlutowujemy je w przewód tak ułożone jak na rysunku - inaczej centralny zamek zwariuje! Po próbach, wszystkie połączenia starannie zaizolować; z tym żartów nie ma!
Obrazek
I na koniec fotka jak wyjąć włącznik świateł: po wyjęciu zaślepki z lampkami kontrolnymi, na lewo od wyłącznika, w widocznej wnęce znajdujemy taki zaczep, który należy wcisnąć by bezpiecznie wyskoczył cały włącznik (widać kluczyk imbusowy, jak naciska ten zaczep).
Obrazek
..."i to by było na tyle", jak mawiał satyryk.
Ostatnio zmieniony pn wrz 06, 2010 02:21 przez Zico63b, łącznie zmieniany 3 razy.



orzel1234562
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 14:28
Lokalizacja: Puławy

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: orzel1234562 » pn wrz 06, 2010 00:06

Wielkie dzięki za pomoc naprawdę chylę czoła przed takim człowiekiem jak ty WIELKIE DZIĘKI!!!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 06, 2010 00:15

Trochę bym się jeszcze zastanowił nad długością impulsu jak to rozwiązać. Na ogół alarm czy sterownik nie podaje długiego impulsu na otwieranie, więc oświetlenie będzie krótkie i możesz się potknąć jak w tej reklamie :). Z kolei przy zamykaniu jeśli wykorzystasz na central długi impuls komfortu to będzie 20-30 sekund - może być akurat.
Więc super byłoby jakby alarm miał jakiś kanał dodatkowy pod osobnym przyciskiem, i pod niego podpiać ten gadżet.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: Zico63b » pn wrz 06, 2010 19:28

Są schematy.



:dol: A przedstawiciela firmy APE mam o rzut kamieniem od domu - jadę po ten opóźniacz! :dol:
Ostatnio zmieniony pn wrz 06, 2010 23:40 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: Tomasz Bis » pn wrz 06, 2010 23:30

Pomysł świetny :bigok: Mam propozycję co do drugiego schematu aby zastosować elektroniczny wyłącznik zwłoczny TypEWZ-10 pomiędzy diodami a przekaźnikiem TYP541.EWZ-10 jest stosowany w polonezie caro do tego aby zgasła kontrolka hamulca po jego wciśnięciu.Ja zastosowałem go do lampki , kosz 20zł.Steruje on minusem tak jak i centralki zamków . Jego czas można sterować poprzez zmianę kondesatora . http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... wz+10&sid=" onclick="window.open(this.href);return false;


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: Tomasz Bis » pn wrz 06, 2010 23:56

tutaj coś ciekawego zamiast świateł , klamki http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... wz+10&sid=" onclick="window.open(this.href);return false;
A może pójść dalej i takie coś

[All VW] Przekaźniki świateł

Postprzez Tomasz Bis » 12 sie 2010 16:53
Ja zrobiłem to pod kiero , zastosowałem dwa przekaźniki 541 . Przy tej okazji wyszedł automat do włączania świateł mijania :bigok: Potrzeba znaleźć przewód idący do kontrolki ładowania , zabezpieczyć diodą / przed przejściem prądu do altka po włączeniu świateł przy zgaszonym silniku / i podpiąć go do plusa sterującego przekaźnikiem św...mijania . W moim układzie nie zapalają się światła pozycyjne , można to rozwiązać za pomocą dwóch diód , ich zadanie jest podobne jak w sprawie alt... W wiązce idącej do manetek są przew... od prawej i lewej pozycji , należy tam się wpiąć z diodą tak aby prąd płynął w ich kierunku od plusa wychodzącego do św... mijania . :kac: :shock:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

orzel1234562
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 14:28
Lokalizacja: Puławy

podłączenie świateł golf 3 pomocy

Post autor: orzel1234562 » pn wrz 20, 2010 14:37

Witam mam jeszcze takie pytanko co do mojego poprzedniego pytania wszystko działa tak jak powinno podłączyłem nawet taśmę led i wszystko działa jak powinno ale chciałbym żeby ta taśma zapalała się jednocześnie i z centralnego zamka na którym minus jest stały a wysyłany jest plus podczas otwierania i zamykania ale jak chce podłączyć tą taśmę pod lampkę w środku żeby zapalały się wraz z nią ale i żeby działały jednocześnie pod centralnym tylko z tego co wiem to wlampce odcinany jest minus a nie plus tak jak w centralnym nie wiem czy wszystko opisałem jasno i wyraźnie ale proszę o pomoc z góry dziękuje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości