zawór EGR i kontrolka check engine golf IV

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

zawór EGR i kontrolka check engine golf IV

Post autor: piopio81 » pn paź 03, 2011 08:56

Witam Wszystkich.

Może ktoś zdoła mi pomóc ponieważ borykam się z pewną usterką, mianowicie:

Mój samochód to golf IV ’02 silnik BCA 1.4 16V, samochód jest zagazowany od roku, przebieg 119 000, na gazie 20 000, w sumie zrobiłem nim 100 000 i nie miałem żadnych problemów z samochodem oprócz wymiany cewek.
Problem na dziś polega na tym że od miesiąca pali mi się na zegarach kontrolka check engeine, ale samochód jeździ i pali normalnie , tak jak zawsze.
1. Początkowo myślałem że jest to wina LPG, ponieważ mam instalkę LPG na gwarancji udałem się do serwisu tam gdzie montowałem. Gazownicy podpieli pod kompa i wyszło za mały lub nieprawidłowy przepływ na zaworze EGR, potem „posprawdzali wszystko” wgrali nowe mapy i skasowali błędy na kompie.
2. Po około 120 km od tego czasu zapalił się znowu check, pojechałem do „normalnego” mechanika, podpieli pod kompa, błąd EGR. Mechanik przeczyścił zawór EGR skasował błędy. – 50zł
3. Po następnych 70 km znowu zapaliła się kontrolka check, pojechałem do mechanika , błąd zaworu EGR, wymiana zaworu na nowy, skasowanie błędów – 470 zł.
4. Po następnych 100 km znowu kontrolka check. Żeby upewnić się że nie jest to spowodowane jazdą na LPG, zresetowałem komputer poprzez odpięcie akumulatora i check zgasł, przełączyłem na benzynę i postawiłem jeździć na benzynie aby zobaczyć czy check znowu się zapali.
5. Zrobiłem 60 km na benzynie i check znowu się zapalił.

Nie wiem co może być nie tak z tym zaworem EGR, obawiam się że wymieniłem go na darmo skoro usterka nie została naprawiona.
Nie wiem co mam robić, boję się oddać do mechanika bo znowu mnie naciągną na koszty, a odbierając samochód od mechanika nie stwierdzę czy został naprawiony ponieważ check nie zapala się od razu tylko po kilkudziesięciu kilometrach, potem kasy mi i tak nie oddadzą.

Ostatnio byłem na przeglądzie okresowym, był robiony pomiar spalin i wyszło jak dla nowego samochodu z tym silnikiem, więc zawór EGR ma za zadanie obniżać toksyczność spalin poprzez powtórne kierowanie spalin do dolotu, więc jak wyszło ok to chyba działa ten EGR?, ale dlaczego generuje błąd!

Czy ktoś może miał takie problemy?, proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

zawór EGR i kontrolka check engine golf IV

Post autor: Jacek75 » pn paź 03, 2011 11:20

Czy po wymianie EGR nastapila jego adaptacja? Czy oprócz zaworu EGR ktoś sprawdził drożnośc metalowej rurki od zaworu do kolektora ssącego? Skrajny wypadek: duże uszkodzenie metalowego precata w kolektorze wydechowym powoduje urywanie fragmentów blaszek i zatykanie nimi drogi do zaworu EGR.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: zawór EGR i kontrolka check engine golf IV

Post autor: piopio81 » pn paź 03, 2011 14:47

Niestety nie wiem czy był adoptowany, jutro postaram się dowiedzieć u tego „mechanika” który mi to wymieniał, po prostu zleciłem naprawę samochodu a wyszło tak jak opisuję.
Jeśli chodzi o drożność rurek też nie wiem czy ktoś sprawdzał. Raczej nie wydaje mi się żeby rurka była zapchana ponieważ stary zawór wcale nie był zabrudzony ani nie były widoczne w nim jakieś „obce okruchy ” itp., może to rzeczywiście sprawa adaptacji, ale czy nie powinna wykonać się sama?.
Druga sprawa jaka mi się nasuwa to może komputer generuje błędy ponieważ gazownicy źle się wpieli ze swoim komutero-podobnym wynalazkiem od LPG, ale dlaczego dopiero po 20 tysiącach



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

zawór EGR i kontrolka check engine golf IV

Post autor: Jacek75 » wt paź 11, 2011 15:07

Sam się nie adoptuje. Średnica przewodów zmniejsza się od nagaru. Zależy jeszcze co mówi kod błędu - awarii EGR może być kilka rodzajów.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

lukasz34210
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 23, 2013 11:57

zawór EGR i kontrolka check engine golf IV

Post autor: lukasz34210 » wt lip 23, 2013 13:25

witam. mam szybkie pytanie. założyłem nowy zawór EGR do golfa IV 1.4 bo padł i jak założyłem nowy to jest wszystko ok oprócz gdy się nim jedzie to na każdym biegu przy naciśnięciu troche gazu samochodem szarpie jak dodam więcej gazu nie ma problemu. przepustnica też wyczyszczona. po założeniu starego egr problemu ze szarpaniem nie ma. przy nowym egr występuje tylko szarpanie błędów żadnych nie ma. myśle że trzeba go zaadaptować tylko jak podłanczam vag jak chce go zaadaptować to wyskakuje mi informacja że tą wersją nie moge tego zrobić. prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

zawór EGR i kontrolka check engine golf IV

Post autor: Jacek75 » śr sie 07, 2013 09:12

Skorzystaj z kogoś kto ma odpowiedni program kabel.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości