obroty po swapie klimy golf II

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gnolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: śr sty 27, 2010 18:40
Lokalizacja: Uk

obroty po swapie klimy golf II

Post autor: Gnolf » wt lip 10, 2012 21:49

kiedys juz probowalem dojsc co zrobic ,ale nie udalo sie,moze teraz ktos podpowie co by tu pokombinowac zeby po wlaczeniu klimy obroty utrzymaly sie na przyzwoitym poziomie,motor 1.6 PN



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

obroty po swapie klimy golf II

Post autor: Paweł Marek » śr lip 11, 2012 00:34

konkretnie nie pomogę ale na schemacie do PN jest elektrozawór podnoszący wolne obroty do tego, ale fizycznie gdzie on się znajduje i jak wygląda przy 2EE nie umiełam na razie znaleźć, pewnie jakoś uchyla troszkę przepustnicę jak w gaźnikach 2E2


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

obroty po swapie klimy golf II

Post autor: Lipek81 » śr lip 11, 2012 11:30

W sunie nigdzie w dokumentacji nie spotkałem się, żeby był jakiś dodatkowy zawór do regulacji obrotów po załączeniu klimy. Teoretycznie obroty same powinny się podnieść, przecież sterownik gaźnika na bieżąco dostaje sygnał o prędkości obrotowej silnika i koryguje wolne obroty - np. po włączeniu świateł lekko dodaje gazu itp. Technicznie nie ma przeszkód, żeby sterownik gaźnika dodał trochę gazu, bo wszystkie urządzenia wykonawcze już ma (nastawnik przepustnicy) i jest nimi w stanie podnieść obroty do ok. 3tyś - co myślę swobodnie wystarczy.
Może udałoby się znaleźć jakieś schematy od audi, lub gdzieś na jakimś forum audi poszukać, bo tam też był montowany 2ee, a prawdopodobieństwo wystąpienia klimy znacznie większe. Można też poszukać czegoś o BMW z tym gaźnikiem, Mercedesie, lub Oplu, ale tam sterowniki są już inne, także rozkład pinów też inny. Szczególnie BMW i Mercedes miały pewnie częściej montowaną klimę, więc może byłby jakiś ślad.
Trochę informacji o 2EE jest w zeszytach SSP -http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_85.PDF
jednak nic o klimie tam nie ma. W dokumencie o kodach błyskowych autorstwa jacenty80 http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... r2-vwA7A9Q" onclick="window.open(this.href);return false; na schemacie jest jakiś pin, którego przeznaczenia dokładnie nie poznano (jacenty80 pisze coś o skrzyni automatycznej), ale może podając tam masę, lub +12V sterownik jakoś podniesie obroty.
Poszukaj jeszcze na stronie http://www.ruddies.business.t-online.de/2eecheckGB.htm" onclick="window.open(this.href);return false; - może tam będzie jakiś ślad.



Awatar użytkownika
mustang7
DestructionDriver
DestructionDriver
Posty: 270
Rejestracja: wt sie 31, 2004 19:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

obroty po swapie klimy golf II

Post autor: mustang7 » śr lip 11, 2012 14:28

nie wiem jak jest przy gaźniku, ale ten gaźnik jest sterowany komputerem. tak jak pisali wyżej, trzeba znaleźć na jakimś schemacie i puścić kabelek, który będzie informował kompa o załączeniu klimy i co za tym idzie będzie podnosił obroty.
jak wrócę do domu to przeglądnę schematy jakiem mam, tylko wątpie żebym miał do gaźnika, mam napewno do RP.


Moje VW:
Golf mk2 -> USA
19% - sprzedany, dużo rzeczy na sprzedaż z niego :D
Golf mk4 -> US. ...
2...% (aktualizacja 2012-08) - zobacz ... 2014-07-25 SPRZEDANY
T4 Caravelle
Lupo 3L

Gnolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: śr sty 27, 2010 18:40
Lokalizacja: Uk

obroty po swapie klimy golf II

Post autor: Gnolf » śr lip 11, 2012 18:59

dziekuje wszystkim ktorzy sie odezwali ,cos bede wymyslal,faktycznie tak jest ze obroty po zalaczeniu klimy najpierw spadaja,ale po4,5 sekundach plasuja sie na wlasciwym poziomie,denerwujace jest to ,ze po kazdorazowym puszczeniu sprzegla spadaja prawie do zera i trzeba tych kilku sekund zeby wszystko wrocilo do normy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości