W którym kierunku powinna obracać się dmuchawa nagrzewnicy?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

W którym kierunku powinna obracać się dmuchawa nagrzewnicy?

Post autor: domagalag » pt maja 27, 2011 21:38

VW Golf 2 1.6D 1987r.:

Bo wiem, że jak coś poplątane w przewodach to może wirować w odwrotną stronę? Dmucha mi jak by nie dmuchało i już nie wiem czy tłoczy powietrze do środka czy na zewnątrz...

Jaki jest prawidłowy kierunek obrotów?

Zielona czy czerwona strzałka jest ok?
Bo po samej budowie łopatek nic nie można wywnioskować a nigdzie w googlach ani tutaj nie znalazłem opisu kierunku?

tu obrazek:
http://zapodaj.net/83bbb7c6cdaa.jpg.html



Awatar użytkownika
men505
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:27
Lokalizacja: KBR Wola Przemykowska
Kontakt:

W którym kierunku powinna obracać się dmuchawa nagrzewnicy?

Post autor: men505 » pt maja 27, 2011 22:57

Otwórz maskę, włącz wiatrak na full i zobacz czy ci dmucha pod maskę czy do środka. Po prawej stronie na podszybiu pod osłoną plastikową jest kratka od wiatraka nawiewów. Tam na ciągnąć powietrze NIE dmuchać.


Sprzedam skrzynię DQY, silnik AJM i osprzęt. Usługi tokarskie. tel. 511-111-805 Sprzedam Simsona skutera.

pajonk504
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw gru 23, 2010 18:36
Lokalizacja: Milicz/Wrocław

W którym kierunku powinna obracać się dmuchawa nagrzewnicy?

Post autor: pajonk504 » ndz maja 29, 2011 21:39

w strone zielonej strzalki powinno krecic

rzeczywiście mój błąd
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2012 21:01 przez pajonk504, łącznie zmieniany 1 raz.



domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

W którym kierunku powinna obracać się dmuchawa nagrzewnicy?

Post autor: domagalag » ndz maja 29, 2011 23:10

Błąd - powinno kręcić w stronę czerwonej strzałki, a teraz powiem dlaczego:::

Kupiłem na "ale drogo" używaną dmuchawkę , wczoraj doszła i co się okazało:
wyjąłem swoją i podłączyłem do kostki - kręciło sobie pięknie w jedną stronę a gdy podłączyłem tę kupioną to obracała się w drugą strone :kac:

I post wyżej - na podszybiu czy była założona moja czy kupiona dmuchawa to i tak nie dało się wyczuć ani dmuchania ani ssania...

I wnioski - moja dmuchawa miała coś pochrzanione w gnieździe tej kostki przez co mimo, że szumiała i chodziłą na wysokich obrotach to delikatnie chuchało na szybę,
a ta co kupiłem i jak ją założyłem do tunelu to rewelacja!! - lepiej dmucha na 1 biegu niż moja poprzednia na 3-cim !!!

Okazuje się, że jeździłem kilka lat autem ze źle podłączoną dmuchawą - jak padało jesienią to żeby mi odparowały szyby to musiałem otwierać okna, hehe :rotfl:

A tu taka głupotka wyszła...... A kiedyś całą deske rozdzielczą wykręciłem żeby sprawdzić czy kanały mam nie pozatykane, roboty sobie narobiłem niepotrzebnie....... :banghead:

Ale dziękuję za Wasze odpowiedzi i pomoc , pozdrawiam !



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości