Jakie ma oznaczenie przekaźnik tylnej wycieraczki?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

Jakie ma oznaczenie przekaźnik tylnej wycieraczki?

Post autor: domagalag » wt paź 26, 2010 23:24

Golf Mk2 - 1987' 1.6 Diesel ver CL.

Przednie wycieraczki działają zgodnie z założeniem czyli 2 biegi pracy - OK i zatrzymują się OK. W tej wersji na przednią szybę nie ma czasówek.

Tylna wycieraczka pracuje w 2 trybach - czasowy i ogólny. W ogólnym trybie wyciera szybę cały czas i OK. Natomiast w trybie czasowym nie robi całego cyklu tylko 1/3 - zrobi 1/3 wachnięcia i zatrzymuje się i po chwili znowu 1/3 itd. itd. Czy to znaczy, że przekaźnik do wymiany? - Jesli tak to jakie on ma oznaczenie i który wymienić? Czy to wina czegoś innego?

P.S. Może to jest błahostka ale czuję dyskomfort psychiczny gdy coś mi w aucie nie działa zgodnie z założeniem :D



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Jakie ma oznaczenie przekaźnik tylnej wycieraczki?

Post autor: edzio » wt paź 26, 2010 23:48

problem w silniczku(styk) lub jego zasilaniu ,nie przekaźnik winny.



Arni Warka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 19:34
Lokalizacja: Warka

Jakie ma oznaczenie przekaźnik tylnej wycieraczki?

Post autor: Arni Warka » czw cze 23, 2011 19:45

Witam mam mk2 z 85 roku i mam podobny problem z tylna wycieraczka co prawda nie mam czasowego, ale ramie wykonuje ruch wtedy gdy trzymam manetke, gdy puszczam to staje w dowolnej pozycji nie wykonuje calego cyklu. To rowniez bedzie silnik czy ktorys z przekaznikow ? pomocy :)


- pozdrawiam

Awatar użytkownika
gajos7772
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 02:25
Lokalizacja: LBL

Jakie ma oznaczenie przekaźnik tylnej wycieraczki?

Post autor: gajos7772 » czw cze 23, 2011 21:24

prawdopodobnie przerwany kabel w wiązce klapa - karoseria, przynajmniej u mnie tak było


Only VW

Arni Warka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 19:34
Lokalizacja: Warka

Re: Jakie ma oznaczenie przekaźnik tylnej wycieraczki?

Post autor: Arni Warka » sob cze 25, 2011 19:20

gajos7772 pisze:prawdopodobnie przerwany kabel w wiązce klapa - karoseria, przynajmniej u mnie tak było
ale przerwany ? to by chyba w ogole nie dzialalo. A to tylko dziala gdy trzymam manetke i jak puszcze to staje w pozycji w ktorej puscilem manetke. Jak pisalem wyzej :/ Ok dzieki, popatrze ta wiazke ale moze ktos jeszcze jakis pomysl ma :)


- pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jakie ma oznaczenie przekaźnik tylnej wycieraczki?

Post autor: Zico63b » sob cze 25, 2011 19:44

Konkretnie, przekaźnikiem tylnej szyby jest ten z nr 72. Jednak mogą to być winne przewody w gumie: trzymając przyciągniętą manetkę, podaje Kolega napięcie przewodem startowym, jak gdyby "stały start". A przerwany będzie np. ten do powrotu ramienia w położenie spoczynkowe :bigok:



Arni Warka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 19:34
Lokalizacja: Warka

Jakie ma oznaczenie przekaźnik tylnej wycieraczki?

Post autor: Arni Warka » ndz cze 26, 2011 15:05

Tak jak kolega pisze to chyba cos z przewodem "powrotu" i to chyba zaraz przy silniczku od wycieraczki tylnej szyby bo jak nim poruszalem to ozyla normalnie po trzasnieciu klapa znowu zdechla ale juz wiem gdzie szukac :)) dzieki panowie


- pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości