Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
adamasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:31
Lokalizacja: Cieszyn (DzięgielóVW)(VWisła)
Kontakt:

Post autor: adamasio » czw kwie 19, 2007 10:29

Bardzo ladnie też zastanawiam sie nad obiciem foteli i deski a jak widze ten post to stwierdzam ze mozna sobie poradzic z tym z pomoca szwaczki i jako takim pojeciu o tapicerowaniu!!
gratki i powodzenia z golfem


Moja pierwsza fotoporada
Zapraszam
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1483826#1483826

Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » czw kwie 19, 2007 20:48

adamasio pisze:Bardzo ladnie też zastanawiam sie nad obiciem foteli i deski a jak widze ten post to stwierdzam ze mozna sobie poradzic z tym z pomoca szwaczki i jako takim pojeciu o tapicerowaniu!!
gratki i powodzenia z golfem
Prawde mówiąc pojęcie mam a raczej miałem małe, ale teraz wiem już jak zaczynać, kroić skóre itd. więc jest już z górki. Szwaczka kumata, klejenie łatwo idzie. Albo to nie jest takie trudne, albo jestem taki zdolny :grin:

Co do Golfera, to zaczynam za 2 tygodnie lub nawet później. Może później ponieważ kupuje dechę z Mk3 (na 75% jutro będe już miał) i nie wiem ile czasu zajmie mi założenie tego do Mk2, bo tego też nie robiłem. Słyszałem że trudna zmiana, a nawet bardzo :grin: :grin: ale zobaczcie sobie pierwszą stronę tematu (tapicerka niby też bardzo trudna była do zrobienia) Do odważnych świat należy:
Nie mając pojecia o tym nie warto sie brac za to , igłą i nicią tego nie zrobisz . Popytaj jakiegos tapicera, troche trzeba w tym posiedziec bo wątpie w to aby za pierwszym razem idealnie wyszło
i 2 strona
olej ten temat, jezeli nie masz o tym pojecia to nawet sie nie zabieraj do wlasnorecznego wykonanie tapicerki bo tylko zepsujesz i bedzie wygladalo jak z ... , obszycie deski, foteli, boczkow itd. nie bedzie tanie, sledzac twoje posty idziesz po najnizszej lini oporu, wszystko po kosztach, to nie moze dobrze wygladac.
I co VR wypowiedz się teraz :jezor: Pewnie kukasz na temat tylko nic nie piszesz. Trzeba tylko mieć chęci a reszta to już bajka. Jak się coś chce to się to ma takie jest moje zdanie.

Na stronie 3 na samym dole są zdjęcia Krayesa jak mu zrobili w Golfiku. Wydaje mi się że mi to trochę ładniej wychodzi. Krayes zapłacił 1500zł za obicie foteli, i zrobienie meszka na biegi.


Jak zaczne golfera obijać skórą, to cała praca będzie w wersji foto na tej stronie. Jak mi ładnie wyjdzie, to znaczy że umiem robić tapicerki a nie że mi się udało :jezor: Może (i prawdopodobnie) zabiorę się za obijanie tapicerek w samochodach. Przybliżone koszty obicia samochodu będą się wachać w granicach 1300-1600zł za 2 fotele przednie, kanapę, meszek na biegi oraz wszystkie boczki drzwiowe. To są dopiero przybliżone koszty, więc cena może się niewiele zmienić (ale na 99% nie pójdzie w góre) cena będize również zależeć od ilości samochodów (jeśli się ktoś zgada ze znajomym i podstawi mi 2 autka lub więcej do roboty to będzie można trochę ponegocjować :food: ) W cenie jest oczywiście skóra ekologiczna pierwszej klasy ze wszelkimi atestami to tapicerki samochodowej (tak mi powiedział sprzedawca, jak będe następnym razem to zrobie foto tych atestów). Myśle że cena jest atrakcyja, ponieważ ceny są sporo większe, lub materiał jest "żadnej" jakości :jezor: . Co do deski rozdzielczej to będe wiedział jakie są przybliżone koszty jak obije, bo narazie nie jestem w stanie niczego stwierdzić. Pożyjemy zobaczymy. Najpierw Golfera zrobie a później będzie się myśleć o "obijaniu zawodowym" :grin:


Jak kupie dechę to dam znać jaki postęp jest (będzie w opisie pod postami czyli tam gdzie teraz jest Mk2 2%... oraz na GG) i kiedy zacznę obijać tapicerke :food:

PozdraVWiam :okej:


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomek860 » sob kwie 21, 2007 00:38

Witam wszystkich:)mam takie pytanko, czy warto inwestować w obszywanie foteli jak nie ma się klimy???i czy ktoś myślał na alcantara??podobno to bardzo wytrzymały materiał, prawie jak skóra. Osobiście nigdy nie widziałem tego na własne oczy.



Szycha85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 13:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Szycha85 » sob kwie 21, 2007 10:18

http://www.tapcar.pl/alcantara.htm

"Tajemnica miękkości i wytrzymałości Alcantary leży w jej strukturze. Alcantara jest produkowana z ultradrobnych mikrowłókien, 20 razy cieńszych od włosa, przy użyciu skomplikowanej technologi. Poliester nadaje Alcantarze siłę i trwałość. Poliuretan zapewnia niezrównaną miękkość."

moze i jest lepsza od skory i ladnie wyglada ( moze razem ze skora bedzie sie swietnie prezentowac ) jednak material produkowany przy użyciu skomplikowanej technologi zapewne neinalezy do tanich :>



Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomek860 » sob kwie 21, 2007 18:20

http://sklep.lech.poznet.pl/index.php/cPath/34 tu są ceny, wydaje mi się , że nie jest tak drogo:)



Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » ndz kwie 22, 2007 13:09

Witam:)
Brawo Kapsel :pub: pogratulować zapału :bigok: ja obszyłem sam całe wnętrze swojej jetty, wszystko zrobiłem metodą prób i błędów, całość wyszła mnie 700 zł (siedzenia boczki deska podsufitka i reszta drobnych pierdół).
Najlepsze z tego wszystkiego jest to ze nauczyłem sie samemu szyć na maszynie bo niestety do szwaczki nie miałem dostępu :D i do tego robiłem zdjęcia większości rzeczy które robiłem :D a tak na początek to pokaże zdjęcia tylnej kanapy przed i po szyciu :okej: :D zdjęcia robione telefonem wiec sorki za jakość:) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


A wszystko przez kobiete....:D

Awatar użytkownika
piotrpotrzebny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 10:31
Lokalizacja: Doncaster UK
Kontakt:

Post autor: piotrpotrzebny » ndz kwie 22, 2007 15:27

kopciuch pisze:Witam:)
Najlepsze z tego wszystkiego jest to ze nauczyłem sie samemu szyć na maszynie bo niestety do szwaczki nie miałem dostępu :D
a jakiej maszyny uzywales? zwyklego lucznika czy moze cos bardziej skomplikowanego?
i jaki materia dawales? ogolnie ladnie to wyszlo tylko ze kanapa po lewej stronie jakas taka zmarszczona :P



Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomek860 » ndz kwie 22, 2007 17:20

Tak mój kolega, który obszywał wołgę skórą u tapicera, powiedział mi, że miał maszynę do szycia na tzw siłę. Jesli dałoby rade na zwykłym łucziku to zrobic to calkiem fajnie, bo moja mama ma taka i co nieco potrafi:)a czy ktoś wie czy na takich fotelach obszytych eko skórą nie poci się tyłek w latnie upały??chodzi mi o auta bez klimy



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 728
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » ndz kwie 22, 2007 20:01

tomek860 pisze:czy ktoś wie czy na takich fotelach obszytych eko skórą nie poci się tyłek w latnie upały?
jedni mówią, że tak, inni, że nie :bigok:

co prawda jest cieplej w tyłek, ale to chyba od organizmu zależy w większej mierze, jedni się pocą np. szybciej inni w ogóle :bigok:

natomiast zimą, tak obszyte fotele są zimniejsze od weluru na przykład, ale czego nie robi się dla wyglądu :bigok:

[ Dodano: Nie Kwi 22, 2007 20:04 ]
ale takie wynalazki jak klima czy podgrzewane fotele to plus w stosunku do takiej tapicerki :bigok:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » ndz kwie 22, 2007 22:43

Kanapa zmarszczona wyszła na zdjęciu dlatego bo ten metalowy stelaż na którym to wszystko jest zmontowane jest z cienkich drutów i nie jest zbyt sztywny. Jak założyłem siedzenie do samochodu to wszystko sie ładnie naciągnęło :)

więc po kolei : szyłem to na maszynie która rewelacją nie jest , jest to stary 30-letni łucznik bez wypasów

Obrazek

Materiał na naukę wybrałem tani tzn ekoskórę ale z tymi ekoskórami jest mała pułapka - na allegro niektóre z tych ekoskór to po prostu zwykły skaj. Różnica miedzy nimi jest kolosalna , skaj jest twardy i ma zimną twardą powierzchnie, ekoskóra zaś jest miękka i ciepła w dotyku , do złudzenia przypomina prawdziwą skórę. Cenowo wychodzą podobnie bo około 25 zł. Na same siedzenia i kanapę zużyłem 8 mb materiału, brałem materiał o nazwie Pireus. Na prawdziwej skórze jeszcze nic nie próbowałem bo do nauki jest troszkę za droga:) ale z zakupem u mnie nie ma problemu bo radom to skórzane zagłębie :D
Ale wracając do tematu: do szycia trzeba kupić mocniejsze nici bo te które kupuje sie do szycia skarpetek to się nie nadają bo po zszyciu szew pęknie :D:D ja kupiłem takie

Obrazek Obrazek
(sorki za jakość ale zdjęcia robie telefonem)

na niciach pisze 100 % poliester i trzeba uważać bo mocne są i przy próbie zerwania rękami można sie pokaleczyć :)

Do szycia siedzeń przydała sie jeszcze gąbka którą podszyłem pod ekoskóre o grubości 8 mm i materiał taki jak na firankę o bardzo drobnych oczkach. Gąbka potrzebna jest po to żeby było bardziej miękko, fabryczny materiał ma już taką gąbkę przyklejoną bo na samej gąbce z siedziska siedzi sie bardzo twardo. Materiał firankowy zaś jest potrzebny po to żeby oddzielić jedną gąbkę od drugiej żeby sie ta doszyta do ekoskóry nie zwijała.
Teraz wpadłem na troszkę inny pomysł żeby sie ta gąbka nie zwijała: podkleiłbym ją do tej ekoskóry klejem do tapicerki. Ten klej bardzo przypomina butapren ale jest rzadki jak woda i ma kolor czerwony.Jedyny minus tego pomysłu jest taki ze podgrzewanie będzie musiało grzać wtedy przez gąbkę i materiał a nie bezpośrednio przez materiał.

Obrazek

A tak wygląda właśnie ten materiał z doszytą gąbką i materiałem na firanki :)
Może jak będę miał czas w tym tygodniu to sklecę jakąś fotoporade jak krok po kroku uszyć tapicerke na siedzenie małymi nakładami finansowymi :D:d
:okej:


A wszystko przez kobiete....:D

Awatar użytkownika
piotrpotrzebny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 10:31
Lokalizacja: Doncaster UK
Kontakt:

Post autor: piotrpotrzebny » pn kwie 23, 2007 00:15

dzieki za konkretny opis :)
jednak jakbys chcial zrobic jakis poradnik to byloby swietnie ;) jestem pewien ze nie jeden nie dwoch uzytkownikow by z niego skorzystalo :)
pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomek860 » pn kwie 23, 2007 18:28

Ja na sto procent z niego skorzystam w wakacje:)mówicie, że ta ekoskóra kosztuje około 25 zł, ja znalazłem w necie sklep co sprzedaje alcantarę po ok 26 zł, a na allegro jakiś materiał co nazywa się "lamala"i podobno jest bardzo podobny do alcantary i jest w podobnej cenie.



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 728
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » pn kwie 23, 2007 22:31

kopciuch, dlaczego na siedzisku kanapy nie chciałeś dać niebiesko w środku żeby była całość ? bo pewnie jak rozłożysz podłokietnik to on będzie niebieski tak mi się wydaje :blush:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » pn kwie 23, 2007 23:42

No to pokoleji:
Najlepsze z tego wszystkiego jest to ze nauczyłem sie samemu szyć na maszynie
Normalnie ten gościu jest THE BEST :rotfl: kopciuch Gratulacje
Tak mój kolega, który obszywał wołgę skórą u tapicera, powiedział mi, że miał maszynę do szycia na tzw siłę
Dokładnie. W tygodniu zrobię wam zdjęcie maszyn na jakich mi szwaczka obszywała wszystko. Wiem że jedna maszyna nazywała się Overlock chyba czy jakoś tak. Były 3 i wszystkie na siłe :hmm:
a czy ktoś wie czy na takich fotelach obszytych eko skórą nie poci się tyłek w latnie upały??chodzi mi o auta bez klimy
Powiem tak. Postaw sobie kawałek skóry w upale za szybą samochodu i przed szybą samochodu. Nie będzie raczej różnicy. A jak jedziesz to przez chwilę tylko będzie cieplej : :D zawsze można jakąś alcantare na środek zapakować :hmm:
ale takie wynalazki jak klima czy podgrzewane fotele to plus w stosunku do takiej tapicerki
Jeśli chodzi o klime foteli czy ich podgrzewanie to zdecydowanie tak, ale klimatyzowane fotele pewnie już mają na sobie skórę już z fabryki :jezor: :jezor:
szyłem to na maszynie która rewelacją nie jest , jest to stary 30-letni łucznik bez wypasów
Nie miałeś cyfrowego ustawiania grubości czy laserowego wskaźnika szycia :otepienie: kopciuch jeszcze raz respect dla ciebie :okej:
mówicie, że ta ekoskóra kosztuje około 25 zł, ja znalazłem w necie sklep co sprzedaje alcantarę po ok 26 zł, a na allegro jakiś materiał co nazywa się "lamala"i podobno jest bardzo podobny do alcantary i jest w podobnej cenie
Jeśli chcecie żeby to wyglądało normalnie to za ekoskóre trzeba dać minimum ponad 30 zł za metr bieżący, a co do alcantary za 26zł to nawet koło alcantary nie stało. To takjakby taki dziwny zamsz, ale bardzo fajny :food: ale też ponad 30zł za dobrej jakości. Każcie sprzedawcy pokazać atesty (są na każdej nie rozpakowanej belce). Poniżej 30zł jest materriał 2 klasy (a różnica jest bo widziałem) skaj podobny do ekoskóry lub nawet ekoskóra pierwszej jakości ale mało elastyczna

PodraVWiam :bigok:


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości