Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » pt cze 15, 2007 20:55

eko skóry na mokro to raczej sie nie da naciągnąć , to tylko z prawdziwą skórą przechodzi. Eko skóra to poprostu materiał imitujący skóre różni sie od skaju tylko tym ze nie jest sztywna , a jest mięka i ciepła w dotyku

co do podsufitki to przy oklejaniu trzeba sprawdzić czy klej którego mamy zamiar użyć nie rozpuści tego sprasowanego styropianu z którego zrobiona jest podsufitka ( chyba ze u kogoś jest z tektury :D:D )
Ostatnio zmieniony pt cze 15, 2007 20:56 przez kopciuch, łącznie zmieniany 1 raz.


A wszystko przez kobiete....:D

Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomek860 » ndz cze 17, 2007 15:48

Mam taki tapicerski pistolet jak meble obijaą:) zresztą mama zna się na szyciu i jak coś to pomoże:)



rychu1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 01, 2007 21:26
Lokalizacja: okolice nowej rudy jak ktos wie gdzie nowa ruda
Kontakt:

Post autor: rychu1982 » czw cze 21, 2007 18:25

hymn pracuje jako tapicer już 2 latka na mokro chyba można ale po co jak można skórę wygrzać i to prawie każdą zmarszczkę tak jak już było napisane skóra może i efektowna ale jak sie do niej przykleisz to sie nogą przeżegnasz jak będziesz sie odklejał od niej :P chyba ze masz wentylowane siedzenia ale jak wiem to nie było w mkII bo sam mam materiał np nova live jest super ale chyba ciężko dostępny jeśli chodzi o "eko skóre" ma parę zalet aczkolwiek wiecej wad i to jedna wielka łatwo sie dziurawi a zaleta to łatwo sie naciąga a co idzie za tym nie ma zmarszczek skóra to proponuje long live albo aline ta druga to raczej ciemne kolory al ong w dowolnych nova live w każdym kolorku najlepiej ciemny granat z białą dwu igłówką (takie ozdobne szycie) kolego spruj obszyć kierownice a później sie wejż za coś innego co do materiałów ze skóry to trzeba uważać na tzw skazy hymn nie wiem czy nie lepiej to jednak komuś dać do zrobienia ponieważ sam materiał średniej jakości nie jest taki tani a na pewno w wykroju sie pomylisz i tak w nawiasie skórę o długości 80cm da sie naciągnąć do około 95cm to też trzeba wziąć pod uwagę



BLACK

Post autor: BLACK » sob cze 23, 2007 22:11

Kapsel pisze:BLACK bez Spamowania prosze. To jest temat jak obić wnętrze samemu a nie za pomocą firmy. Proponuje usunąć tego posta bo oprucz reklamy nic nie wnosi do tematu
Ross pisze:jak postępy w pracach panowie?
Ja narazie męcze nadwozie i podpinam elektryke w środku i dochodzi mi sporo pracy w garażu (oczywiście nie licząc Golfa), to mi jeszcze z 2 tygodnie zajmie. Skórke sobie już w następnym tygodniu zamawiam, bo czasu coraz mniej :jezor:

PozdraVWiam :bigok:
KAPSEL przeczytaj se dokladnie jak zatytulowany jest temat : gdzie tam jest napisanie jak obic samemu ?



Soloo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 19:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Soloo » wt cze 26, 2007 17:47

Witam, troche sie rozgladam na materiałami do wnetrza mojej niuni i chciał bym zrobić spis najlepszych materiałówn na poszczególne części wnętrza samochodu:

Podsufitka:
materiał - SPANDEX (ale nigdzie nie moge tego znaleść)
pianka - polieterowa

Siedzenia:
materiał - Welur, Alcantara
pianka - poliestrowa typu HR ( gęstość 30-50 kg/m3 o nizszej gęstościmozna stosować na oparcia i podłokietniki)

Elementy blacharki:
materiał - tkanina welurowa samoprzylepna

Czy wie ktoś jaka pianka by sie nalepiej nadawała żeby dać pod dywan ( rózne koleje życiowe przeszedł ten samochód i wykładzina leży prosto na lacharce. Zatanawiam sie czy dało by sie wymienic dywan. Oryginalny jest chyba termoformowany więc będzie chyba problem by to zastapić.
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2007 19:12 przez Soloo, łącznie zmieniany 2 razy.



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 728
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » pt cze 29, 2007 19:09

Jak już ją ściągniesz to weź ją porządnie wytrzep, i korzystając z słoneczka wypierz, vanish lub inne środki, gąbką i dużo wody, potem słoneczko, pół dnia i sucha :)
efekt muszę Ci powiedzieć bardzo fajny

jak ściągniesz wykładzinę wywal od razu te maty, jeżeli masz bo będą zgnite i się do niczego nie nadają, takie same możesz kupić w jakieś hurtowni z materiałami, to się volfart nazywa czy jakoś tak, nie pamiętam cena około 20 zł (0,9m x 2m) spokojnie wystarcza na przód i tył jeszcze zostanie, starą gumę spod dywaników spróbuj odratować , wszystko poodkurzaj i wymyj :)


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
michas88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 22:47
Lokalizacja: Wólka Radzymińska
Kontakt:

Post autor: michas88 » ndz sie 26, 2007 17:10

A wie ktoś może gdzie w Warszawie i okolicach można dostać materiały do obijania najlepiej oczywiście tanio.
Z góry dziękuje.


http://www.asd-drukarnia.pl
offset, pieczątki, poligrafia

kley

Post autor: kley » pn wrz 10, 2007 00:49

Witam

Panowie czytam ten temat i czytam... i w końcu sam nakręciłem się na jakąś ekoskórę. Na początek chciałbym pobawić się z boczkami i deską rozdzielczą.

Zacznę od deski, bo mam starą (twardą) w garażu, więc mam na czym eksperymentować :D

Zastanawiam się tylko, czy robić z jakąś gąbką, czy bezpośrednio na plastik klasc... Jakieś rady?

W momencie, kiedy wezmę się do roboty, na 100% zrobię fotoporadę :)
Teraz poprosiłbym o małą podpowiedź. gdzie w Łodzi i okolicach kupić ekoskórę i welur obiciowy? Na myśl przychodzi mi tylko sklep na rogu wschodniej i północnej, ale tam chyba trzeba hurtowo...


Moja wizja jest taka:
Deska i boczki (tam, gdzie jest materiał) w kremowej ekoskórze.
Do tego plastiki nad nogami kierowcy i pasażera (mocowane do deski) w kremie, tunel środkowy też, ale naokoło drążka zmiany biegów zostawię na czarno (tam jest taki rant, jak zostawie czarne przełączniki po środku, nawiewy, popiołkę i zapalniczkę, to przedłużę i ładnie zakończę tą linię robiąc na czarno też plastik wokół drążka)
Na czarno oczywiście też nawiewy wokół kierowcy, włącznik świateł i wszystkie plastiki w tym owalu.
Może od razu uściślę, pisząc, że coś będzie na czarno, oznacza to, że w tym miejscu nic nie będę zmieniał ani obijał.

Wypadałoby i podsufitkę też obić w kremie, bo podniszczona jest. Jak zdecyduję się na zrobienie posdufitki, to trzeba też obić osłony słupków.
Do tego muszę zrobić fotele, bo przód mam w tej chwili w welurze, a tył w tym najzwyklejszym materiale (przednie zagłówki też). Zastanowię się jeszcze, czy nie zostawić na czarno foteli... Jeżeli nie, to zrobiłbym najprawdopodobniej w welurze, czarne środki, kremowe/beżowe boki.
Do tego beżowe dywaniki.

Ogólnie auto wewnątrz czarno beżowe. Na początek tylko deska i boczki. Potem powoli, aczkolwiek sukcesywnie będziemy przeć do przodu :)

Jak Wam to się widzi? Wszelkie pomysły mile widziane :helm:



Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » pn wrz 10, 2007 01:41

kley pisze:Witam

Zastanawiam się tylko, czy robić z jakąś gąbką,
Tak, skórka ci się lepiej ułoży i nie będzie tak twardo. Lepsza opcja to zakup miękkiej deski z Mk3 i kłaść bezpośrednio do deski. Pamietaj tylko że trzeba jeszcze przeszycia zrobić na rogach, zakamarkach, bo będziesz miał zmarszczki
kley pisze: Teraz poprosiłbym o małą podpowiedź. gdzie w Łodzi i okolicach kupić ekoskórę i welur obiciowy? Na myśl przychodzi mi tylko sklep na rogu wschodniej i północnej, ale tam chyba trzeba hurtowo...
No niestety, Łódź to miasto hutrowni materiałów i odzieży. Idzie tam kupić materiały obiciowe ale tylko jak masz firme a często jeszcze nie ma opcji kupowania na metry tylko w belkach. Musisz szukać kogoś kto tam bierze i od niego kupić kilka metrów lub kupić materiał w Warszawie np. (jest tam dużo sklepów z takimi rzeczami) bo tam masz chyba najbliżej jeśli chodzi o takie artykuły

kley pisze: Ogólnie auto wewnątrz czarno beżowe. Na początek tylko deska i boczki. Potem powoli, aczkolwiek sukcesywnie będziemy przeć do przodu :)
Dokładnie. Tylko co do podsufitki to jest najwięcej zabawy, bo jest delikatna i wymaga troche wprawy

Powodzenia i czekamy na fotki

PozdraVWiam :bigok:
Ostatnio zmieniony pn wrz 10, 2007 01:42 przez Kapsel, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » pn wrz 10, 2007 11:06

Plany niezłe , tylko żeby wytrwałości starczyło :) co do gąbki pod materiał na deskę to musiała by być bardzo cienka , max 2 mm . Bo moim zdaniem grubsza to bardzo szybko siadła by na wszystkich kantach i zrobi sie z tego :kupa: No i bez szycia sie nie obędzie :) Powodzenia w pracach :bigok:


A wszystko przez kobiete....:D

Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » wt wrz 18, 2007 21:44

no podepne się pod temat ....

mam parę pytanek:
-jakich grubości igieł i nici używacie
-czy ten klej tapicerski nie odbarwi jak sie nim tę ekoskórę zbrudzi /nawet po wytarciu od razu/
- czy nie łamią sie igły przy szyciu
- czy nie może ktoś zapodać fotki szablonu kierownicy...jak to mniej więcej wygląda/po co wyważać otwarte drzwi/
:helm:


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » pt wrz 28, 2007 16:46

mam male pytanko, przeczytalem caly temat i albo tego nie bylo albo mi umknelo, co jest lepsze: ekoskora czy skaj ?


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » sob wrz 29, 2007 00:04

mtworus pisze:no podepne się pod temat ....

mam parę pytanek:
-jakich grubości igieł i nici używacie
-czy ten klej tapicerski nie odbarwi jak sie nim tę ekoskórę zbrudzi /nawet po wytarciu od razu/
- czy nie łamią sie igły przy szyciu
- czy nie może ktoś zapodać fotki szablonu kierownicy...jak to mniej więcej wygląda/po co wyważać otwarte drzwi/
:helm:

wiec po kolei:
- nad igłami sie nie zastanawiałem szyłem taakimi jakie były w maszynie załozone, ale
podobno są jakieś igły dedykowane do skóry i one widocznych otworków nie zostawiają
- nici muszą być mocne, te do przyszywania guzików sie nie nadają , ja uzywałem nici ze
100% polyestru marki TYTAN
- jesli to jest prawdziwy klej tapicerski to nie odbarwi a nawet jak zabrudzisz to powinien
ładnie sie zetrzeć
- szablon kierownicy... hmmm ... mozna by i było zapodać ale najpierw trzeba by wiedzieć
jaką masz te kierownice :okej:

dodam jeszcze ze ekoskóra jest o niebo przyjemniejsza w dotyku i moim zdaniem dlatego lepsza na elementy tapicerki od skaju :bigok:


A wszystko przez kobiete....:D

Jupiter85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jupiter85 » wt paź 09, 2007 19:48

Zaciekawił mnie ten temat bo własnie planuje zmiane tapicerki. Troche mam ułatwione bo mam wyjasa tapicera. Tylko szukam własnie jakis wzorów jak to wyglada w samochodach moze posiadacie jakies stronki gdzie mozna znalesc własnie obrazki z tapicerką w srodku



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości