wymiana klockow hamulcowych(przednich,tylnych)mk3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » ndz lis 11, 2007 13:12

RobertP pisze:
Arczi pisze:Sorki jestem po 4 piwkach i nic nie moge dojrzeć na tych fotkach na trzeźwo
oj nieładnie nieładnie
Arczi pisze:napisz mi w jaką stronę są te stópki do środka czy do klocka ot tyle.
do środka
A ja mam te stopki założone do klocka ale wcześniej tak je miałem założone jak auto kupiłem i wydawało mi się że one lekko odciskają tłoczek do środka . Dzieki za info :)


1.9 TDI 110 PS i 247 Nm. ( + wtryski 216)
A to link do mojego golfika.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1363601#1363601

Sprzedam Golfa gg.23238162 tel. 721164930

MichaelRSL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt sty 25, 2008 18:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: MichaelRSL » śr mar 05, 2008 01:08

sorry ze odkopuje ale czy trzeba potem odpowietrzac uklad hamulcowy? wydaje mi sie ze nie ale chcialem sie upewnic...


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=152928]Mój Golf MK3[/url]

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81b382ba3bd5eadf.html][img]http://images33.fotosik.pl/226/81b382ba3bd5eadfm.jpg[/img][/url]

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr mar 05, 2008 11:36

nie



gaceqq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:45
Lokalizacja: RZ
Kontakt:

Post autor: gaceqq » ndz cze 29, 2008 09:35

Odkopuje temat. NIkt nie napisał po co jest ta blaszka po między tłoczkiem a klockiem ? Mi z jednej strony brakuje a piszczące hamulce mnie do szału doprowadzają i będe wymieniał i klocki i tarcze - taczej na to link i niewiem co z tą blaszką ? Czy można ją dokupić i czy jest wogóle potrzebna ?



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz cze 29, 2008 09:43

gaceqq, tu masz nr tej blaszki 357 615 231 ,podejrzewam dostępne tylko w aso,ja u siebie nie mam z jednej strony jej



gaceqq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:45
Lokalizacja: RZ
Kontakt:

Post autor: gaceqq » ndz cze 29, 2008 10:45

Mam jeszcze jedno pytanko. Czym można zapuścić te prowadnice zacisku bo podejrzewam że mi zacisk nie odbija i dlatego piszczy ( oczywiście klocki też mogą być przyczyną). Ewentualnie czym wyczyścić te prowadnice. Teraz już tym hamulcom nie odpuszcze do puki nie znajde przyczyny .... tego piszczenia



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz cze 29, 2008 20:20

gaceqq w zasadzie niczym, możesz jedynie zastosować pastę z miedzią


:-k ...

glihter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 02, 2007 23:46
Lokalizacja: SK

Post autor: glihter » ndz cze 29, 2008 20:56

czy wciskając tłoczek trzeba go obracać jednocześnie, ponieważ sam tłoczek ma takie dwa wgłębienia?! chodzi mi o tylne tłoczki!!!!!!!
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 20:58 przez glihter, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz cze 29, 2008 21:51

tak, tylne są wkrecane
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 21:52 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
DR_9735
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sty 02, 2006 17:10
Lokalizacja: Crackuff

Post autor: DR_9735 » pn cze 30, 2008 17:18

Czesc,

Wymienialem ostatnio w mk3 z 95' i generalnie bardzo podobnie tylko sruby byly tylko z jednej strony i na klucz imbusowy(ampuł) oraz nie dalo sie zacisku odchylić do góry ze względu na kształ klocków(klocki asymetryczne). Ale większy młotek i dało radę.

Pozdrawiam


VW Golf - Grupa Małopolska:
http://forum.vwgolf.pl/groupcp.php?g=22210

gaceqq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:45
Lokalizacja: RZ
Kontakt:

Post autor: gaceqq » śr lip 02, 2008 10:41

jaszczur pisze:gaceqq, tu masz nr tej blaszki 357 615 231 ,podejrzewam dostępne tylko w aso,ja u siebie nie mam z jednej strony jej
Dzwoniłem do ASO - koszt blaszki to 30 zł :) na zamówienie. To koło w którym brakuje mi tej blaszki piszczy nadal podczas hamowania mimo wymiany tarcz i klocków (BREMBO+FERODO). Mam pytanko odnośnie cylinderka. Czy on powinien wchodzić lekko tzn. czy powinno się go ręką wepchnąć do zacisku ?? Piszczenie u mnie występuję jak mocniej przycisnę na hamulec i tylko z jednej strony. Zastanawiam się jeszcze nad wyciągnięciem cylinderka i zmianie uszczelki bo wydaje mi się że chyba ciężko chodzi tłoczek. Ale czy to może mieć coś do piszczenia to już sam nie wiem ....



Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » pn lip 14, 2008 12:23

Wszystko jest objasnione w poradach dotyczacych instalacji nowych elementow hamulcowych, poza jedna rzecza...
Moze to wynika z obrazka bo tloczek jest z jednej strony...jednak dopytam ...

Czy jakas przerwa pojawia sie pomiedzy klockami a tarcza w momencie kiedy nie naciskamy na pedal hamulca?
W czasie montazu przedniego hamulca sciskamy jakims sciskiem z tulejka zeby czegs nie poniszczyc, a z tylu opisuje sie ze jest zakracany...rozumiem ze jest to opcja ktora pozwala rowniez ustawiac sile dzialania hamulca tylnego?
Czy ta operacja tylko w celach naprawczych aby dalo sie wkrecic tloczek zaby uzyskac przerwe wymagana do demontazu?


Co do tarcia klockow to u mnie bylo tak ze klocek z niewiadomego powodu zeszlifowal mi tarcze tak ze na brzegu byl tak pofalowany, ze sie przestraszylem (znaczne przekroczenie 5mm marginesu bezpieczenstwa) , faktycznie pojawial sie dzwiek podobny do tego pociagu, szczegolnie przyjemnie bylo na zakretach kiedy pojawialy sie naprezenia .
Na fotce 3 (nie drugiej) widac ze jest ta blaszka i rozumiem ze ona jest elementem centrujacym klocek wzgledem tloczka.
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 13:55 przez mattai, łącznie zmieniany 2 razy.


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » śr lip 16, 2008 22:05

mattai pisze:Czy jakas przerwa pojawia sie pomiedzy klockami a tarcza w momencie kiedy nie naciskamy na pedal hamulca?
pojawia sie minimalna ;) bo nie ma cisnienia w zacisku wiec tloczek luzuje klocki ;)
W czasie montazu przedniego hamulca sciskamy jakims sciskiem z tulejka zeby czegs nie poniszczyc, a z tylu opisuje sie ze jest zakracany...rozumiem ze jest to opcja ktora pozwala rowniez ustawiac sile dzialania hamulca tylnego?
Czy ta operacja tylko w celach naprawczych aby dalo sie wkrecic tloczek zaby uzyskac przerwe wymagana do demontazu?
Aby udalo sie zamontowac nowe klocki


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

alirow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 30, 2008 12:11
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: alirow » pt lip 18, 2008 13:32

Ehm, czy tylko ja mam klocki bez zadnych sprezynek i blaszek? Mam takie klocki http://tnij.org/bi14 . Teraz bede czyscic tloczki, bo wqrzaja mnie juz te piski jak jade :/ Czy klocki od tarcz powinny odejsc samodzielnie, czy tez pomagaja im w czyms te sprezynki/blaszki ? Czy gumowe oslony i uszczelki tez wymienic - moze one tez trzymaja ten tlok ? Mam nadzieje ze wyczyszczenie tloczkow cos da.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości