światła do jazdy dziennej

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
szlapon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 03:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: szlapon » czw kwie 12, 2007 14:29

wiem tyle ze sa wymogi co do rozmieszczenia swiatel do jazdy dziennej. Powinienes przejechac sie na stacje diagnostyczna jak oni ci podbija przeglad to mozesz sie w czasie kontroli drogowej powolac ze ktos ten samochód dopuscil do ruchu!!!



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pn kwie 16, 2007 22:42

Wlasnie uruchomilismy u kolegi w Vectrze światła dzienne. Problem ich zapalania załatwiliśmy sygnałem z czujnika ciśnienia oleju ;) Żeby nie obciążać czujnika posłużyliśmy się aż całym jednym tranzystorem za 30gr + przekaźnikiem. Można też użyc napięcia akumulatora, i zapalać jak wzroścnie do 13V (alternator gdy działa podnosi napięcie instalacji) itd... Oczywiście gasną przy włączeniu innych świateł - to już na przekaźnikach jak powyżej koledzy opisali.

Na allegro obił mi się o oczy regulator świateł mijania (w trybie pracy jako "swiatła dzienne" żarówki dostają połowę mocy) ale to patent chyba niezgodny z przepisami.


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
MarJuti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt maja 19, 2006 19:39
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: MarJuti » pn kwie 16, 2007 23:29

no wiec sa takie zestawiki, w olsztynie za 35zl w interchipie do podlaczenia swiatel pod stacyjke. jest 6 przewodow, w tym dwa do stacyjki i 4 do wlacznika swiatel. uklad dziala na zasadzie przekaznikow jak wspomnieli powyzej koledzy, a montaz jest banalnie prosty ;]
swiatelka zapalaja sie po okolo 8 sekundach od uruchomienia auta.
pozdrawiam!


[...]

Awatar użytkownika
awl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 11:49
Lokalizacja: okolice W-wy
Kontakt:

Post autor: awl » wt kwie 17, 2007 15:48

Też chyba nie będę się z tym ceregielił i kupię gotowy układ na Allegro za 20zł.


Pozdrawiam,
Adam

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Pablo Corrado » pt kwie 20, 2007 20:02

A czy może mnie ktoś poratować rozpiską pinów z tyłu wyłącznika świateł?
Kupiłem automacik na Allegro i wszystko gra jak są podłączone pozycje i mijania. Jednak nie świeci wtedy deska rozdzielcza i rejestracja. Postanowiłem zrobić tak, żeby jednak świeciły i mam problem, bo gdy zewre "teoretycznie" kabelek od podśw deski i rejestracji z postojami wychodzącymi z wyłącznika, to w tym całym "automaciku" do świateł dziennych zaczyna bzyczeć przekażnik i kicha :chytry:
Nie mam pojęcia jak to zrobić dobrze.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
szlapon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 03:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: szlapon » śr maja 30, 2007 16:50

montowałem układzik z allegro w Golfie 3 GTI kabelki za cienkie!!! Koleś mrugnął długimi parę razy i płytka spalona za cienkie przewody jak na prądy zasilające żarówki o mocy ok.50W.
P.S.
Elektronika jest zawodna chyba ze pisze na obudowie BOSCH!!! Większość układów składa gościu w domciu i nie testuje ja różne warunki pracy! np.zwarcie żarówki, temperatury -20 do +50 C, wilgoć..... Nie żeby nie było że odradzam - ale im prościej tym lepiej!



greg

Post autor: greg » pn cze 18, 2007 16:27

szlapon, a próbowałeś metodą?



Awatar użytkownika
szlapon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 03:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: szlapon » wt cze 19, 2007 20:50

greg pisze:szlapon, a próbowałeś metodą?
nie sprawdzałem ale myślę ze tez jest dobry sposób skoro działa chos jest roznica deska w moim pomysle nie swieci....a to zawsze jakies 8 moze 10 zaroweczek po 1,2 do1,5 wata :kac:



Awatar użytkownika
Wiedźmin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw lis 02, 2006 12:07
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Wiedźmin » śr cze 20, 2007 16:02

I po co komplikować sobie życie jakimiś bajer-układzikami? Zacisk, kawałek taśmy izolacyjnej, nożyczki...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1204147#1204147



Awatar użytkownika
szlapon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 03:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: szlapon » wt lip 10, 2007 17:43

Wiedźmin pisze:I po co komplikować sobie życie jakimiś bajer-układzikami? Zacisk, kawałek taśmy izolacyjnej, nożyczki...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1204147#1204147
Wydaje mi sie ze może styk w stacyjce nie wytrzymać takiego obciążenia prądowego i może go wypalać. Trzeba uważać na styki w "kostce" stacyjki, nasze auta, (nie czarujmy sie) nie sa pierwszej młodości i gdy styk jest trochę zabrudzony plus duży prąd = grzanie i topienie styku lub obudowy "kostki".



Awatar użytkownika
Wuefista
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 910
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Biskupiec
Kontakt:

Post autor: Wuefista » wt lip 24, 2007 21:16

A ja tam mam dobra pamięc i nie potrzebuję jakis schematów uruchamiania swiateł:P
Moim zdaniem jest to potrzebne,ale osobą starszym a nie w naszym wieku,bo co każdy robi po tym jak wsiądzie w autko:
1)pasy (kwestia wychowania)
2)Odpala silnik
3) światła
Oczywiscie nie muszą się ze mna wszyscy zgadzac,pisze swoje zdanie i już,ale moim zdaniem nie potrzebne są jakies dodatkowe zabawy w elektronice,wsiadasz i robisz co trzeba i klasa :bigok:
A jak się jest zapominalskim i leniwym to najlepiej przykleic sobie taką naklejkę na liczniku :mlotek: WŁACZ ŚWIATŁA :zakrecony: buhahaha
Pozdro VSV


[b][size=200][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3611552#3611552]JebiZa TDI[/url][/size][/b]
[img]http://images23.fotosik.pl/66/3a9002da24aef60e.jpg[/img][img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

greg

Post autor: greg » wt lip 24, 2007 23:03

Wuefista, pewnie j- tak samo jak z climatronikiem - po co przepłacać jak sobie możesz ręcznie sterować zimnem, po co czujnik deszczu jak mozesz sam wajcha, po co ABS jak możesz deptać systematycznie nogą itd. wynalazki sa po to żeby ułatwiać nam życie, a że niektórzy zostali w epoce II wojny światowej i zamiast kierunkowskazów to pokazują ręką (w lewo wystawiają - w prawo nad głową) to nie znaczy ze nie mamy sobie montować rzeczy które ułatwiają życie. Skoro masz obowiązek jeździć cały rok na światłach to jaki jest cel włączania jak mogą być włączone automatycznie?



Awatar użytkownika
Wuefista
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 910
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Biskupiec
Kontakt:

Post autor: Wuefista » wt lip 24, 2007 23:47

greg
Napisałem tylko moje zdanie,a co do innych funkcjii to się zgodzę z toba,ale po kiego montowac śmieszne przekazniki ,a co nie mozesz samemu zapalic,co zgorszysz sie tym.
JUż nie rób ze wszytkich ludzi ,,istot''uzależnionych od elektroniki,kumam że wsio idzie do przodu,ale jeśli chodzi o światła to nie widzą takiej potrzeby i tyle i zdania nie zmienie.
TY masz swoje ja mam swoje zdanie i gitara.
A jak taki jesteś nowoczesny ,ponadczasowy to czemu nie zrobisz sobie takiego czegoś co ci samo np bedzie zapinało pasy,madrzyc to się potrafi każy.
A cżłowiek tylko napisze swoje zdanie i zaraz się czepiaają co niektórzy ... [-X
JA kończe temat i juz :bigok:
Pozdro


[b][size=200][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3611552#3611552]JebiZa TDI[/url][/size][/b]
[img]http://images23.fotosik.pl/66/3a9002da24aef60e.jpg[/img][img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

greg

Post autor: greg » śr lip 25, 2007 00:03

Wuefista pisze:A jak taki jesteś nowoczesny ,ponadczasowy to czemu nie zrobisz sobie takiego czegoś co ci samo np bedzie zapinało pasy
założyłbym - takie ma ciotka w Fordzie probe tylko ze nie mogę dostać do golfa :bigok:

[ Dodano: Sro Lip 25, 2007 12:09 am ]
Wuefista, a tak swoja drogą to ja lubię tego typu ustrojstwa- dodatki i zamontowałem grzanie siedzeń, teraz montuje climatronik - więc czemu nie montować np przekaźnika?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości