Tulejka rozrusznika w kadłubie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

savis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 11:26
Lokalizacja: Wrocław/Białogard

Tulejka rozrusznika w kadłubie

Post autor: savis » śr kwie 11, 2012 14:36

kuba_007, w jakim stanie są zęby na wałku rozrusznika, możliwe że są już wyślizgane. Jeżeli zęby koła zamachowego i rozrusznika nie zaskakują, to faktycznie tuleja może być już starta i nie trzymać wałka w osi.



travellingband
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 09:04

Re: Tulejka rozrusznika w kadłubie

Post autor: travellingband » czw maja 17, 2012 18:21

Właśnie jestem w trakcie naprawy rozrusznika - wirnik tarł o stojan - chcę kupić nową tuleję tą, która wchodzi do skrzyni biegów (czyli kadłub rozrusznika ponoć) ale mam problem z wyjęciem starej tulei. Własciwie nie wiem, czy cokolwiek po niej zostało. Na samym końcu otworu w skrzyni jest zwężenie otworu i nie wiem czy to tak ma być, czy to część tulei, którą muszę usunąć. Śruba M12 w to zgrubienie na końcu wchodzi lekko i ma luz. średnica tego zgrubienia to jakieś 14mm..

Zrobiłem parę zdjęć tego otworu w skrzyni biegów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pomocy :los2:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Tulejka rozrusznika w kadłubie

Post autor: miś fazi » sob maja 19, 2012 14:28

tam kolego nie pozostał nawet ślad po tulejce i co najgorsze to obawiam się że masz wyrobiony otwór w aluminium , co mogę doradzić to zdobycie rozwiertaka , tylko maszynowego nie ręcznego , rozwiercenie otworu i dorobienie tulejki u tokarza z fosfor - brązu



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Tulejka rozrusznika w kadłubie

Post autor: Przemula » pn lis 02, 2015 09:25

Panowie, chciałbym sobie wcześniej kupić tulejki do całego rozrusznika jak i do kadłuba. Nie widzę nigdzie by były dostępne komplety. Czy ktoś ma jakąś rozpiska lub zna wymiary tych wszystkich tuleji. Czy bez rozebrania na części pierwsze i zrobienia pomiarów się nie obejdzie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości