[All VW] Przekaźniki świateł

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw mar 15, 2007 17:20

greg pisze:no ja wczoraj kumplowi załozyłem przekaxniki + Hella a'la mk4 - dzisiaj poinformował że zmiana jest kolosalna
No efekt jest piorunujący !!!

Myślę też założyć taką instalkę braciakowi w Corsie A.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RaMZeS_CP
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: sob mar 26, 2005 22:56
Lokalizacja: Płock :D
Kontakt:

Post autor: RaMZeS_CP » sob mar 17, 2007 19:39

ja w swoim mk2 tez już mam światła na przekaźnikach :chytry: dokladnie na czterech :bajer:
jestem bardzo zadowlony z tej inwestycji i polecam każdemu, aby u siebie zamontował :hmm:

ps: zakładając u siebie korzystałem z porady :dol:
http://lo64.neostrada.pl/przekazniki/



greg

Post autor: greg » pt mar 23, 2007 22:47

a jak ktoś chce to przekaxnikiem załatwi automatyczn ewłączanieświateł i nie bedzie musiał pamiętać o włączaniu/wylaczaniu świateł



Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » śr mar 28, 2007 18:10

A tak wyszlo to u mnie .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kabelki troche jeszcze nie ulozone ale jakos poszlo . Instalacja na 3 przekaznikach bezpiecznik na kazde wlokno . W sumie 5 godzin powolnej roboty , ale kabelki porobione. Jedna uwaga kabla , wsuwek kupujcie z 2 razy wiekszym zapasem bo ja kupilem z pojedynczym zapasem ;) i wsuwek wyszlo mi na zero a kabla braklo 20cm ( z 6 metrow ) :/ .
Sterowanie przekaznikami z lewej kostki zarowki , oraz tej pod zbiorniczkiem . Orginalna instalacja pozostawiona jak byla .


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » śr kwie 04, 2007 23:02

Ja dziś przekaźniki zamontowałem. Do tego mam od miesiąca nowe reflektory Hella (82zł za sztukę) i żarówki Phillips Power2Night... normalenie trawa się pali:)



Awatar użytkownika
Fello.w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 16:12
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Fello.w » sob kwie 07, 2007 16:05

sHpAaKu, za potorzenie nowej teorii obwodów - nagroda jobla.
Najważniejsze, że zainteresowani zaczaili, nie ;)

Pozro!



Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » ndz kwie 08, 2007 17:47

A ja mam pytanko czy to muszą być przekaźniki z poldka? Mam cały karton przekaźników z Mk2 i passata B3 da rade coś z tych przekaźników wykombinować?
Pozdrawiam

EDIT:
Muszę się przyznać że czytałem i tak wiem że można dać inne ale chodziło mi o konkretne podanie numeru przekaźnika, bo może ktoś tak robił i nie musiałbym szukać takiego przekaźniczka no ale widzę że muszę sie troszkę pomęczyć hehe ;)



greg

Post autor: greg » ndz kwie 08, 2007 18:49

deamon pisze:Mam cały karton przekaźników z Mk2 i passata B3 da rade coś z tych przekaźników wykombinować?
mozesz - np rzekaźnik odciążajacy styki nr18 - ma piny 30; 85, 86, 87 a więc nadaje się



Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » ndz kwie 08, 2007 20:12

Juz znalazłem sporo przekaźniczkow ze 30 bedzie i wykorzystam chyba 204 do 40A jest.



elkacpero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: elkacpero » ndz kwie 08, 2007 23:24

Witam ja też założyłem przekażniki do swojego golfa naprawdę warto .Wasze opisy są bardzo dobre ale ja zrobiłem jeszcze inaczej ,poniewarz największe spadki napięc są na wyłączniku świateł i przełączniku drogowe / mijania ja swoje przekażniki założyłem pod kierownicą ,sposób jest bardzo prosty [mamy wszystkie potrzebne przewody w jednym miejscu] ,wykorzystujemy oryginalne bezpieczniki ,wystarczą dwa przekażniki.Oczywiście najlepszy efekt uzyskuje się montując przekażniki przy reflektorach .Spadki napięc najlepiej mieżyc w ten sposób ,że jeden przewód miernika przykładamy do +akumulatora a drugi do żarówki [oczywiście do przewodu +]wtedy miernik wskazuje jaki jest spadek napięcia na drodze akumulator żarówka .Spadek napięcia może występowac nie tylko na przewodzie +ale również na minusie czyli tzw.masie to też trzeba sprawdzic pozdr.



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » pn kwie 09, 2007 00:09

Może tak może nie. Jeśli wogóle są przekaźniki zrobione to z kabiny sterujesz "lekkim" prądem i nie ma szans nawet żeby występowała iskra tak mocna żeby utleniać przełączniki i manetki. To jest prąd rzędu mili amper. Reszta to kwestia wygody gdzie je trzymasz. Co do liczby przekaźników ja obrałem filozofię jak tu ktoś wcześniej zaproponował 4 sztuk: mijania L, mijania P, drogowe L+P, halogeny L+P.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn kwie 09, 2007 00:24

Z powodu spadkow napiec na przewodach uwazam, ze najlepszym rozwiazaniem jest umieszczenie przekaznikow najblizej lamp i danie najkrotszych przewodow do polaczenia wszystkiego. Danie 4 przekaznikow to jak dla mnie przesada, zupelnie to nic nie da a koszty sporo wieksze i skomplikowanosc ukladu.
Dwie zarowki 55W daja 110W, przy napieciu maxymalnym 14,5V daje to prad okolo 7,5A Dobre przekazniki maja maksymalny prad stykow 40A, wiec jest duzy zapas.
Po co przeplacac i komplikowac, jak nie ma roznicy?
Jestem w stanie zrozumiec dawanie 4 bezpiecznikow, ale 4 przekaznikow juz nie ;)

[ Dodano: 09-04-2007, 00:26 ]
Przy okazji, prad cewki jednego przekaznika wynosi okolo 100mA, wiec nie sa to male mili ampery ;)



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » pn kwie 09, 2007 00:50

Jak padnie przekaźnik od mijania (statystycznie może) to "może" nie będę miał zupełnie ciemno w nocy na zakręcie jeśli będą 2 sztuki. Z prądem masz rację i nie dyskutuję o tym. Koszty?? Na forum ludzie są skłonni wydawać fortuny na różne pierdoły typu logo wolfsburg, dywaniki itd. a tu mówimy o przekaźniku za 10zł, którego można pozyskać na wiele sposób - także za darmo. 1 przekaźnik na oba światła mijania to dla mnie niebezpieczny pomysł. Zerknij w skrzynke z bezpiecznikami i zobacz że są wyodrębnione strony prawa i lewa.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn kwie 09, 2007 00:57

Przekaznikow w skrzynce z bezpiecznikami jest duzo wiecej i wystarczy ze odpowiedni z nich padnie i nigdzie nie pojedziesz a jak czesto slyszysz, ze komus jakis pada mimo, ze zazwyczaj maja one po 10-20 lat. Inna sprawa, ze te nasze od swiatel pracuja pod maska, gdzie wilgoc, wilki (joke), ale i jakos to mnie nie przekonuje bo pod maska jest duzo wiecej stykow w chocby samym silniki i jakos te rzeczy nie naleza do wadliwych. Ale jak ktos chce montowac 4, to prosze :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości