[All VW] Przekaźniki świateł

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
bimer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: czw lut 21, 2008 22:25
Lokalizacja: Dębica

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: bimer » pt paź 21, 2016 21:40

Odgrzeje trochę temat :grin:
Przymierzam się do montażu przekaźników w swoim Golfie i chciałbym wykorzystać ori wiązkę od złącza nad chłodnicą i w związku z tym pytanie czy takie podłączenie jak namalowałem się nada ?
:arrow: Obrazek
Co ewentualnie w tym zmienić ? Czy może masę wiązki od złącza zostawić bez rozcinania do lamp a przekaźniki "zmasować" z minusem akumulatora ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Qto » sob paź 22, 2016 12:21

masa może być bo to tylko dla cewki przekaźnika



karas3105
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 09, 2016 12:55

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: karas3105 » pn gru 12, 2016 09:58

Cześć, przestudiowałem temat i według mnie u mnie nie ma sensu bawić się w montaż przekaźników. Napięcia na aku 14,5V a na żarówkach 13,9V. Jak wyczytałem komuś udało się właśnie do takiego poziomu (13,9V) dotrzeć po montażu przekaźników. Moje pytanie to jak zwiększyć do napięcia jakie jest na akumulatorze. Dodając masę nic się nie zmienia, dopiero po dodaniu plusa bezpośrednio na żarówkę to fajnie świeci. Masa Okey, kable w lampach okey, od lamp do wtyczki przy chłodnicy okey. Gdzie dalej szukać? Może podać jakoś bezpośrednio w skrzynce bezpieczników pod kierownicą zasilanie? Chyba że są gdzieś jeszcze złącza które mogły skorodować i powodują spadek.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Lipek81 » wt gru 13, 2016 09:26

karas3105, jeżeli masz takie napięcia, to nic już raczej nie poprawisz, stosując rozsądne metody. Spadki wynikają z rezystancji złącz i przekrojów przewodów. Jest to zupełnie normalne, nie ma sensu stosować przewodów o większym przekroju niż 2,5 mm2. Oczywiście, przewody np. 4mm2 poprawiły by nieco napięcie, ale wg mnie gra nie warta świeczki, poza tym pojawiłyby się problemy z poprowadzeniem przewodów, zmieszczeniem ich w różnego rodzaju przelotkach, problemy z zagięciem ich na odpowiednim promieniu itp.
Można też np. podłączyć zasilanie lamp bezpośrednio do alternatora, bo tam jest najwyższe napięcie, można dać przewód np. 6mm2 - ale wszystko to poprawi sytuację jedynie nieznacznie, a niesie ze sobą sporo problemów związanych z instalacją. Nigdy nie osiągniesz na żarówce takiego samego napięcia, jak na akumulatorze/alternatorze, a spadek 0,6V to dobry wynik.



karas3105
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 09, 2016 12:55

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: karas3105 » czw gru 15, 2016 08:26

Lipek81 to czym może być spowodowane że słabo świecą światła? Żarówki są jakieś philipsy, lampy Angel Eyes soczewki. Czy może zastosować hid`y by polepszyło się oświetlenie? I gdy przytrzymam manetkę od długich to świecą bardziej niżeli załączę na stałe i puszczę a wszyscy tutaj piszący twierdzą, że jeżeli tak się dzieje to od razu przekaźniki montować.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Rydzu » pt gru 16, 2016 00:41

Z manetką przytrzymaną to normalna zależność. Wsadź mostek w skrzynkę bezpieczników to przy załączeniu długich nie będą gasły światła mijania. Wcześniej miałeś żarówkę h4 i stąd ten problem. Przy fabrycznej instalacji H1+H1 jest mostek w skrzynce.
Słabe świecenie może być też spowodowane słabym odbłyśnikiem w soczewce jaką masz w lampie, przekaźnik pomaga przy spadkach napięcia. Sprawdź miernikiem napięcie na żarówkach i dopiero wtedy podejmuj decyzję o montażu przekaźników.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Lipek81 » pt gru 16, 2016 13:18

karas3105, zmierz napięcie, jakie masz na żarówkach po przyciągnięciu manetki, kiedy lampy lepiej świecą. I podstawowa sprawa - mierz napięcie na podłączonej żarówce.



zetnktel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: wt sie 12, 2008 10:20
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: zetnktel » wt gru 26, 2017 16:35

Witam.

Mam pytanie w związku z montażem przekaźników, bo co poradnik to albo nie ma zdjęć, albo całkowicie inny sposób podłączenia.

Masa z z wiązki i z wtyczki żarówek rozumiem zostaje tak, tego kabla się nie tnie ?

cztery żółte przewody od świateł mijania łączy się w jeden?



kubazltgr12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 31, 2017 10:40

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: kubazltgr12 » sob lut 10, 2018 20:07

:okej: Cefaloid, siema moglbys podeslac mi na priv te zdjecia bo nie chca mi sie wyswoetlic



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości