Golf IV - wycieraczki

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

easypro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 20, 2010 18:05

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: easypro » sob lis 20, 2010 19:26

Właśnie zakończyłem naprawę mechanizmu wg Waszych porad.
W moim przypadku najgorzej było na samym początku. Nie mogłem odkręcić jednej śruby 13. Po próbach odkręcenia zrobiła się ona okrągła :/ W ruch poszedł mocny śrubokręt i młotek... Udało się !!! Potem przy pomocy ściągacza (inacze nie szło) zdjąłem ramiona wycieraczek. Później już poszło jak po maśle.

Po wstępnych oględzinach doszedłem do wniosku, że mechanizm po stronie kierowcy jest znacznie bardziej skorodowany od drugiego. Podejrzenie padło więc na tą stronę. Faktycznie to w tamtym miejscu tulejka była zatarta. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że może mieć to związek ze stojącą wodą w kanale odpływowym tuż pod mechanizmem. Było tam wiele zgniłych liści, które blokowały odpływ wody. Chyba jakaś wada konstrukcyjna. Po usunięciu syfu woda szybko stamtąd zniknęła. Co ciekawe na serwisach aukcyjnych większość używanych mechanizmów jest właśnie z tamtej strony skorodowana więc to raczej nie przypadek.

Złożenie wszystkiego do kupy bezproblemowe. Dzięki za super porady !!!

Tak na marginesie - przed naprawą WD40 pomagało w moim przypadku na około tydzień czasu. Naprawa trwała pod blokiem około 3h. Nie ma co psikać w nieskończoność bo problem i tak będzie się pogłębiał.



unlimited1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 18:42

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: unlimited1991 » pn maja 02, 2011 22:37

A ktoś wie czy robi to różnicę, czy pierw ramię od lewej, czy prawej wsadzę na te kuliste.
Żeby bardziej zrozumieć to, co mam na myśli, spytam czy robi to różnice które ramie jest wkładane pierwsze- patrz rysunek
Obrazek
Bo lewa patrząc od środka auta nie dochodzi tak mocno do lewej krawędzi a prawa wali przy powrocie o rynienkę plastikową -.-



Awatar użytkownika
Grzegorz_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob maja 20, 2006 20:20
Lokalizacja: Ostrow wlkp. (POS)
Kontakt:

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: Grzegorz_r » wt maja 03, 2011 19:35

U mnie jest tak jak narysowałeś czyli od wycieraczki po stronie kierowcy "prowadnica" jest na dole, ale wydaje mi się ze nie ma to znaczenia!
Na pewno trzeba zwrócić uwagę żeby nie pomylić tych sworzni ponieważ ten prawy (od pasażera) jest o 5mm dłuższy i jak byśmy je zamienili to wycieraczka lewa zwiększy zakres pracy a prawa zmniejszy!


[url=http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6099193]Moje aukcje Allegro![/url]

unlimited1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 18:42

Golf IV - wycieraczki

Post autor: unlimited1991 » śr maja 04, 2011 00:06

No i jestem w kropce. Zamieniłem te ramiona, tzn. nie wysokością, ale zamieniłem ten co był na prawej z tym co był na lewej. Obrazek ale tak samo zamiata, nadal lewa od strony wnętrza samochodu idzie 8cm za krótko mniej więcej do pionu z szybą, potem jeszcze zatrzymuje się dość wysoko po powrocie =.=
Mam tylko grzechotkę i rozbiórka i złożenie zajmuje mi 40 minut =.="
Po południu spróbuję właśnie wysokością, może to coś zmieni.



Awatar użytkownika
Grzegorz_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob maja 20, 2006 20:20
Lokalizacja: Ostrow wlkp. (POS)
Kontakt:

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Grzegorz_r » śr maja 04, 2011 19:10

hej chodziło mi o te ramiona zaznaczone na zdjęciu kolorem czerwonym! te co sa na zółto zaznaczone sa identyczne i tu nic nie zmieni sie! mi tu wyglada na to ze masz źle złożony mechanizm albo uszkodzony silnik! zapodaj fotki mechanizmu jak wyglada u Ceibie!
Obrazek


[url=http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6099193]Moje aukcje Allegro![/url]

unlimited1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 18:42

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: unlimited1991 » czw maja 05, 2011 00:50

Dobrze zrozumiałem, ale to co napisałem, że sprawdziłem, wymyśliłem przed sprawdzeniem odpowiedzi więc napisałem o wynikach swojej kosmicznej teorii ^^
Zmierzyłem na swoim oryginalnym mechanizmie z której strony jest dłuższe (nie mam go założone bo go "pęknąłem" :okej: ), rzeczywiście jeden miał ~81mm a drugi ~86mm. Zmierzyłem w nowym zamienniku, którym kupiłem (był złożony, ja go nie składałem nawet :los2: ), były założone odwrotnie.

Ale mam szczęście przy dokręcaniu chciałem żeby teraz już było git majonez musztarda i "pęknąłem" ramię samej wycieraczki (to do czego pióro się mocuje :hmm: ), ale po samej pracy wycieraczki pasażera, widzę że już dobrze 'lata'. Nowe ramie już zamówione.

Dzięki Grzegorz_r :pub: :okej:



dracorp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 11:10

Golf IV - wycieraczki

Post autor: dracorp » śr maja 18, 2011 17:53

Witam
Po pierwsze dzięki za to howto. Wycieraczki teraz działają mi prawidłowo, jedyny problem to przy powrocie schodzą bardzo mocno w dół, aż do końca szyby i z powrotem wracają te kilka cm do pozycji początkowej. Co może być tego przyczyną? W górnej pozycji pióra są pionowo.
Niestety nie zrobiłem sobie zdjęcia jak to wyglądało przed no ale miałem zbyt mocno zatarte ramiona i nie wracały mi do pozycji początkowej. Na końcu w ogóle się nie ruszały.

Myślałem że początkowy kąt ustawienia pierwszego ramienia, tego przy silniczku będzie miał jakieś znaczenie. Ale okazało się, że po przekręceniu kluczyków w stacyjce silnik przestawia się w pozycję domyślną-początkową.
Taką jak na poniższym rysunku (wszystkie ramiona lekko pod ukosem w lewo):
Obrazek
Dobra, podejrzałem u kumpla jak wygląda pozycja startowa i poprawiłem u siebie. I teraz działa idealnie. Ramiona te z żółtymi liniami z postu Grzegorza_r muszą być równolegle do ramienia przymocowanego do osi silniczka. Same te ramie musi być skierowane w lewo czyli przeciwnie jak na tym rysunku.



DaGreed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 17:24
Lokalizacja: Kolbuszowa

Golf IV - wycieraczki

Post autor: DaGreed » sob cze 04, 2011 20:01

Wielkie dzieki za tą porade, mysle ze dzieki niej uratowałem swoje wycieraczki tymczasowo:D u mnie chodfziły normalnie ale zaczęły skrzypiec wiec na wszelki wypadek rozebrałem. Okazało sie ze jedna tuleja juz zaczęła korodować wiec przeczysciłem nasmarowałem i git, natomiast druga miała taki plastikowy kapturek który chronił ja i była jak nówka, niestety smar wygladał juz jak przepalony olej wiec na wszelki wypadek tez przesmarowałem :) tak ze wielkie dzieki :)



Awatar użytkownika
dżedal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lut 26, 2010 18:08
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Golf IV - wycieraczki

Post autor: dżedal » ndz cze 19, 2011 11:56

Mam pytanie:

Czy silniczek do mechanizmu wycieraczek jest przykręcony czy nitowany ?
Czy bez problemu przełoży silniczek do nowego mechanizmu ?

Dzięki za odp.


http://www.dcichonski.eu fotografia motoryzacyjna i nie tylko

Awatar użytkownika
Grzegorz_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob maja 20, 2006 20:20
Lokalizacja: Ostrow wlkp. (POS)
Kontakt:

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Grzegorz_r » ndz cze 19, 2011 22:08

silniczek do mechanizmu jest przykręcony na torx-a


[url=http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6099193]Moje aukcje Allegro![/url]

Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Golf IV - wycieraczki

Post autor: bladzio1 » śr lip 13, 2011 15:48

U mnie doszło już do takiego stopnia, że wycieraczki stanęły dęba na szybie. Nie miałem czasu ani ochoty na rozbieranie tego mechanizmu, więc zacząłem pryskać przez kratki WD-40 prosto na tuleje. Pryskanie i rozruszanie zajęło mi prawie 0,5h ale od miesiąca mam spokój i wszystko działa tak jak powinno.



Awatar użytkownika
dżedal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lut 26, 2010 18:08
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Golf IV - wycieraczki

Post autor: dżedal » pt sie 05, 2011 21:43

uporałem się ze swoimi wycieraczkami. Początkowo po rozebraniu postanowiłem kupić zamiennik (nie byłem w stanie tego zatartego rozebrać, a czas mnie gonił) po założeniu tego zamiennika ...... porażka :) wycieraczki chodziły tak fatalnie ze przy najbliższej okazji wziąłem się za rozebranie oryginału i czyszczenie. Rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowany - jest zamontowane ...ideał. Tak że czyścić oryginał i nie wygłupiać się z zamiennikiem.


http://www.dcichonski.eu fotografia motoryzacyjna i nie tylko

Awatar użytkownika
soprano99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt sty 25, 2011 09:54
Lokalizacja: Słomniki

Golf IV - wycieraczki

Post autor: soprano99 » wt sie 09, 2011 07:19

Męczyłem się z tym wczoraj i ośka od strony kierowcy za cholere zejść nie chce. litra WD40, młotek i ani drgnie. I uprzedzam, ściągnąłem zawleczkę.


Obrazek

Awatar użytkownika
jajacol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 09, 2009 13:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Golf IV - wycieraczki

Post autor: jajacol » wt sie 09, 2011 10:47

"Ten typ tak ma" :banghead: Ktoś tutaj pisał o imadle ?!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości