[MK4] Podswietlenie odtwarzacza CD radia BETA V i GAMMA V

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

[MK4] Podswietlenie odtwarzacza CD radia BETA V i GAMMA V

Post autor: wojti2001 » czw lis 24, 2011 14:17

W zwiazku z tym iz moj odtwarzac CD nie posiadal podswietlenie klawiszy select, eject i tacka wejsciowa, postanowilem cos z tym zrobic. Poszukalem dokladnie i okazalo sie ze wszystkiemu jest winny brak kawalka dodatkowej wiazki do odtwarzacza CD pomimo oryginalnie zamontowanego odwarzacza CD i BETA V. Tak wiec jesli wasze radio wyglada po zalaczeniu podswietlenia jak to nizej to zapraszam dalej:

Obrazek

Na poczatku wyciagamy radio i odtwarzacz. Lokalizujemy z tylu odtwarzacza puste gniazdo na dwa piny. Ono odpowiada za nasze podswietlenie. Z tego co mi wiadomo podchodzi tam wtyczka o Nr 3b0 972 712 , ale nie sprawdzalem tego wiec nie wiem dokladnie. Ja w zwiazku z brakiem takiej wtyczki poratowalem sie dodatkowym kablem z zenskim konektorkiem na koncu. Kabelek wkladamy do skrajnego pinu w gniezdzie. Jak wszystko zalalem klejem na goraco, aby nic nie wypadlo.

Obrazek

Nastepnie w kostce ISO zasilajacej radio odszukujemy kabelek odpowiadajacy za + podswietlenia po zalaczeniu swiatel (SZARO - NIEBIESKI) i podlaczamy do niego nasz nowy kabelek z odtwarzacza. Drugiego pinu nie podlaczalem gdyz jest to masa, ktora idzie juz w wiazce podlaczeniowej odtwarzac z radiem i jest zbedna.

Obrazek

Nastepnie montujemy wszystko, zalaczamy swiatla i cieszymy sie z podswietlonych przyciskow w naszym odtwarzaczu CD.

Obrazek
Obrazek

Zdjecia niestety z telefonu, ale mam nadzieje, ze sie przyda ten manual.


MK IV AJM

Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

[MK4] Podswietlenie odtwarzacza CD radia BETA V i GAMMA V

Post autor: Heavy20122 » pt maja 12, 2017 20:47

Dobrze wytłumaczone nic dodać nic ująć, rozumiem, że i regulacja podświetlenia deski też działa :)


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości