Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Post autor: krzyzak » sob maja 10, 2008 19:18

Kminik masz to samo :(:(


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

jojo32
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 28, 2007 15:58
Lokalizacja: ISLANDIA

Post autor: jojo32 » sob maja 10, 2008 20:52

brudna przepustnica
ciągnie gdzieś lewe powietrze
uszkodzony czujnik halla podłącz pod kompa
to sprawdza się przy falujących obrotach i od tego bym zaczął



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Post autor: krzyzak » sob maja 10, 2008 22:11

jojo32, kompa nie mam to czyli bede musiał sie udac do kogos kto ma kompa hihih albo zakupic interfrjsa i wgrac program w laptppa i pobawic sie sam.
A jezeli chodzi o przepustnice to kiedys zaczołem czyscic i skonczyło sie na tym ze musiałem oddac do warsztatu bo po wyczyszczeniu obroty nie falowały tylko miały 2000 obr cały czas :( a czemu tak sie stało to nie wiem hmmm. Powiedzieli ze po kazdym czyszczeniu przepustnicy trzeba od nowa uczyc kompa w aucie wolnych obrotow <wow> i teraz troszke sie boje3 za to zabierac
Hmmm a jezeli chodzi o lewe powietrze to ciekawe gdzie to moze ssac ;/


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

jojo32
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 28, 2007 15:58
Lokalizacja: ISLANDIA

Post autor: jojo32 » sob maja 10, 2008 22:36

podobny problem miał kolega czyściliśmy przepustnice i tak jak piszesz po tym zabiegu były podwyższone obroty z falujących przeszły w podwyższone.U niego był jeszcze padnięty czujnik halla.Jeżeli chodzi o lewe powietrze to często pada rurka która idzie od odmy zdejmij
całe zasilanie od przepływki do przepustnicy i zobacz czy masz ją całą .Zerknij na nią od spodu (głownie na tą która idzie od odmy).Na niej jest zawór do niego idzie też cienki przewód podciśnieniowy jego też prześwietl.Jak masz lapka to warto zainwestować parę
złotych i kupić kabelek koszt jednej wizyty w warsztacie a program do niego łatwo zdobyć.



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Post autor: krzyzak » ndz maja 11, 2008 11:07

jojo32, ok to trzeba zaczac przeswietlanie :) a program juz sobie sciagnołem tylko nie wiem czy dobry VAG-COM-PL 704 i teraz by sie jeszcze przydał kabel i to juz chyba wszystko hehehe


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

jojo32
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 28, 2007 15:58
Lokalizacja: ISLANDIA

Post autor: jojo32 » ndz maja 11, 2008 11:59

wysoko mierzysz z tym programem .704 to dość wysoko i kabelek do tego programu będzie słono kosztował.Jak kupisz taki za 100 150 zł to chyba nie pociągnie.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz maja 11, 2008 12:23

krzyzak pisze:jojo32, ok to trzeba zaczac przeswietlanie :) a program juz sobie sciagnołem tylko nie wiem czy dobry VAG-COM-PL 704 i teraz by sie jeszcze przydał kabel i to juz chyba wszystko hehehe
jesli to mk4 to posmigasz i adapt sie sam zrobi

[ Dodano: 11 Maj 2008 12:26 ]
po czyszczeniu

[ Dodano: 11 Maj 2008 12:27 ]
ale jest jeden warunek zero błędów w sterowniku



jojo32
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 28, 2007 15:58
Lokalizacja: ISLANDIA

Post autor: jojo32 » ndz maja 11, 2008 12:29

Zrobi się jak nie będziesz miał błędów jak będą to nie ruszysz zanim nie pozbędziesz się ich.



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Post autor: krzyzak » ndz maja 11, 2008 13:02

jojo32 pisze:wysoko mierzysz z tym programem .704 to dość wysoko i kabelek do tego programu będzie słono kosztował.Jak kupisz taki za 100 150 zł to chyba nie pociągnie.
hmmmm sciagnołem słabsza wersje ale wyskoczyło mi ze ta jest nie dobra i sciagnołem sobie ta naowsza z ich strony:) ale looz mam tez słabsze wersje . a jaka jest dobra jezeli chodzi o te interfejsy po ok 50 zł
To mowicie ze przed czyszczeniem przepustnicy sprawdzic czy nie ma błedow????

[ Dodano: 11 Maj 2008 13:03 ]
czy te za ok 50 zł beda za tanie i złeeeeeeeee

[ Dodano: 11 Maj 2008 17:07 ]
Jak ktos wie jaki najlepszy kabel do golfa 4 zakupic to prosze o opinie

[ Dodano: 12 Maj 2008 19:55 ]
Helo jeszcze raz ja sie odezwe :).
Dzisiaj zajechałem do mechanika i opowiedziałem mu co sie dzieje z moim golfikiem i postawił na SILNIK KROKOWY. Co o tej diagnozie sadzicie??? Spytałem tez sie jego czy jak by podłaczył do kopma czy wykarze mu to tylko cos tam pod nosem postekał i na tym sie skonczyło ze to SILNIK KROKOWY :chytry:

[ Dodano: 15 Maj 2008 20:36 ]
Komp wykazał CZUJNIK TEMPERATURY CIECZY. Wymienie i zobaczymy czy cos sie zmieni :)

[ Dodano: 17 Maj 2008 21:42 ]
POMOGŁO :D



pucha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 02, 2007 08:37
Lokalizacja: Gdynia / Rumia

Post autor: pucha » śr lip 09, 2008 23:35

witam. czy osoba nie znajaca sie na takich zreczach poradzi sobie z tym? chciałbym to sam zrobic ale nie wiem czy dam rade. zaadoptowac to juz nie bedzie problem - kable i vaga mam - chodzi mi o te sama mechaniczna czynnosc jej wyjęcia. ma moze ktos linka do fotoporady albo cos w tym stylu?



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw lip 10, 2008 07:41

pucha pisze:witam. czy osoba nie znajaca sie na takich zreczach poradzi sobie z tym? chciałbym to sam zrobic ale nie wiem czy dam rade. zaadoptowac to juz nie bedzie problem - kable i vaga mam - chodzi mi o te sama mechaniczna czynnosc jej wyjęcia. ma moze ktos linka do fotoporady albo cos w tym stylu?
zrobisz to sam jesli masz odrobine talentu jest to prosta czynnosc



pucha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 02, 2007 08:37
Lokalizacja: Gdynia / Rumia

Post autor: pucha » czw lip 10, 2008 19:43

wyczyscilem dzis przepustnice i zaadoptowałem. niestety obroty dalej faluja na zimnym silniku. jak zdejmowalem obudowe filtra powietrza to zauwazylem ze mam dziurawa te rurke/wezyk co idzie od (chyba) odmy do tej rury co łączy filtr powietrza z przepustnica. w serwisie vw powiedzieli mi ze ta rurka/weztk caly kosztuje 150zł. wiec najpierw sprobowalem domowym sposobem załatac te dziure - wzielem kawalek wezyka, połaczylem to ze soba i obkleilem idealnie tasma.
wiec mam kilka pytan
1) czy na falujace obroty moze miec wplyw dziurka w tej rurce/wezyku? czy samo zalatanie domowym sposobem nie wystarczy czy trzeba kupic nowa?
2) po poznac ze przepustnica jest do wymiany?
3) skoro przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana, a problem z obrotami dalej jest to co nastepne sprawdzic w kolejnosci? przeplywomierz? odme? a moze cos w wydechu?

zadnych bledow na kompie mi nie pokazuje. dodatkowo przeczyscilem styki od czujnika temperatury wody.

prosze o odpowiedzi. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 10, 2008 20:20

pucha pisze:1) czy na falujace obroty moze miec wplyw dziurka w tej rurce/wezyku? czy samo zalatanie domowym sposobem nie wystarczy czy trzeba kupic nowa?
to może sam napiszesz czy pomogło, tak czy inaczej węże muszą być szczelne


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pucha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 02, 2007 08:37
Lokalizacja: Gdynia / Rumia

Post autor: pucha » czw lip 10, 2008 20:40

no dziurka jets załatana, jednak obroty dalej faluja. chcialem wiedziec czy ma to wplyw wogole na falowanie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości