Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

smolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 18, 2011 15:26

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: smolo » pn lip 18, 2011 16:26

Mam pytanie, czy nie da sie gdzieś podpiąć w komorze silnika żeby nie ciągnąć kabli do środka? Zamiast do włącznika można by sie wbić chyba do lamp ale problem z + od stacyjki, do czujnika jakiegoś by sie można wpiąć ale pewnie może to zmienić jego działanie (przynajmniej tak mi sie wydaje). Macie jakieś pomysły ? :helm:



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: FURMAN TDI » pn lip 18, 2011 17:51

Ja daje ci taki pomysł; kup sobie chłopie lampki z modułem i nie bedziesz musiał nic cudować :bigok: jeżdże już jakisz czas i nie mysle o włączaniu świateł a panowie niebiescy aby sie przyglądają i podziwiają :bajer:

tyle tego jest na ryku i niedrogo, trzy kabelki +, - i pod mijania i :bigok: wuala. ja juz zauważyłem spadek spalania srednio 0,7l chyba ze dotego jeszcze przyczyniła się dodatkowo wymiana filtra powietrza


...zawsze coś

smolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 18, 2011 15:26

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: smolo » pn lip 18, 2011 18:51

http://moto.allegro.pl/swiatla-do-jazdy ... 95238.html" onclick="window.open(this.href);return false;

takie "coś" mam, niby z atestami i homologacjami, jest tam ten przekaźnik że podpinam do 1 styku lampki, do 2 daje -, do 3 napiecie po stacyjce i jeszcze mijania czy tam pozycyjne. więc też 3 kabelki nie licząc podłączania lampek do przekaźnika :D


i zamontowałem wg instrukcji z 1 posta i hula. nie wiem tylko jak wyciągnąć ten kabelek z końcówką z kostki, zrobiłem minimalne nacięcie na osłonie kabla i tam podłączyłem sie bo za chiny nie chciało wyjść, po wciśnieciu tego plastiku ani po odciągnięciu go.



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: piotrb79 » czw sie 25, 2011 08:55

Mam takie dziecinne pytanie bo podłaczam też u siebie światła do jazdy dziennej i po pierwsze nie wiem gdzie przy kierownicy jest przewód masy i w 1 poście jest też zdjęcie gdzie podpiąć + sterujący przy skrzynce bezpieczników tylko że u mnie nie ma niczego do wyjęcia nad bezpiecznikami a auto to też MKIV 2003r. Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: MojNick » śr wrz 14, 2011 17:03

Witam.
Mam pytanko - kupuję np takie światełka - http://allegro.pl/swiatla-dzienne-8-led ... 12935.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Montuję je podpinając kabelki jak w opisie aukcji (będę dochodził jak zakupię, bo pewnie troche mi to zajmie...)
I jak odbywa się włączanie? Włączam światła postojowe i świecą postojowe i te do jazdy dziennej? Czy można zrobić tak, że po prostu włączam silnik, czy tam zapłon, i wtedy włączają mi się światła do jazdy dziennej, a osobno włączam postojowe? I czy włączając postojowe te do jazdy dziennej gasną?
Dzięki za pomoc, ale nie ogarniam tego ;-)



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: piotrb79 » śr wrz 14, 2011 18:14

MojNick a nie lepiej dopłacić parę zł i kupić takie światła z przekaźnikiem. Ja kupiłem takie http://allegro.pl/swiatla-dzienne-8-led ... ?source=oo" onclick="window.open(this.href);return false; i podpięcie jest bardzo proste. I nie ma żadnych problemów, włączasz zapłon albo silnik i świecą tylko te światła, a jak włączasz pozycyjne albo mijania to te światła gasną.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: MojNick » śr wrz 14, 2011 20:29

piotrb79, dzięki za odpowiedź. Te, które podałem to był tylko przykład, powoli się rozglądam za takimi. Jak najbardziej warto dołożyć parę złotych i mieć problem z głowy. I dzięki za wytłumaczenie, jak to działa (włączanie, wyłączanie). W przyszłym tygodniu wezmę się za montaż.

Pozdro!



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: zimnylech » czw paź 27, 2011 18:56

a mozna tak
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=417058" onclick="window.open(this.href);return false;


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Ice-batista
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 18, 2012 17:36
Lokalizacja: Gliwice

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Ice-batista » śr sty 18, 2012 19:22

Witam

Zakupilem takie oto swiatla do jazdy dziennej :

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 51184.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zastanawiam sie czy jest wogole sens je montowac , bo opinie na temat tych tanszych dzienny ch sa rozne, jak mam przerabiac kratke zeby potem po pol roku je wyrzucic to juz teraz wole zeby lezaly sobie w garazu, a ponownie kupic philipsy.

Ma ktos te tansze lampy, jak sie spisuja ?

Jezeli juz bym sie zdecydowal to napiszcie jak je podlaczyc, one maja automat wbudowany , wychodza trzy przewody : czerwony, czarny i bialy ;

Czerwony pod akumulator na plus ???

Czarny pod akumulator na minus ????

a bialy pod plus na rozruszniku ???

Monotowal ktos takie lampy ?


Golf IV 2000 r 1.6



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: guziolek » śr sty 18, 2012 22:48

Podłącz tak jak jest na schemacie. Na pudełku powinien być, a jak nie ma to zgadywanie. Na pewno takie podłączenie jak podałeś jest złe :bigok: ale który kolor do czego to gdybanie, teoretycznie można zgadywać że czerwony plus po aku, czarny masa a biały plus po pozycyjnych i tak podłączyć, ale czy to dobrze i nie będzie np czerwony i czarny odwrotnie to nie wiem.



Ice-batista
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 18, 2012 17:36
Lokalizacja: Gliwice

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Ice-batista » czw sty 19, 2012 12:35

Ta instrukcja to taki malutki rysuneczek, czarny to minus do akumulatora, czerwony + do przewodu zapłonu a bialy do pozycyjnych.

ok , juz kumam

Czerwony wpinam tam gdzie po przekreceniu kluczyka pojawia sie prad, czarny pod - akumulatora . a ten bialy pod plus postojowek.

Z tego co wiem, prad na klaksonie pojawia sie dopiero po wlaczeniu stacyjki , wiec moze tam podpiac ten czerwony kabelek ? , zbytnio nie mam ochoty ciagnac przewodow do skrzynki z bezpiecznikami , a klakson jest napewno zabezpieczony bezpiecznikiem



Ice-batista
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 18, 2012 17:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Ice-batista » sob sty 28, 2012 14:33

Ok, lampy zamontowane w kratki, pasuja idealnie bez zadnych modyfikacji kratek, nie chce przwodow ciagnac do srodka , tylko podlaczyc pod maska, minus to sprawa oczywista, podobnie jak kabelek pod postojowki, natomiast gdzie wpiac sie z kablem pradowym , czyli am gdzie znjaduje sie prad po wlazeniu stacyjki ?



Awatar użytkownika
gello1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: pt sie 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krasnystaw

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: gello1 » sob sty 28, 2012 15:24

może pod klakson?? W MK3 jest prąd po stacyjce na klaksonie w MK4 też powinno tak być :grin:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Qto » sob sty 28, 2012 16:29

gello1 pisze:może pod klakson?? W MK3 jest prąd po stacyjce na klaksonie w MK4 też powinno tak być :grin:
napięcie jest po stacyjce...ale przy klaksonie pojawia się dopiero kiedy załączamy klakson z kierownicy - czyż nie :chytry: ?
Przez kierownicę idzie masa...włączamy klakson, masa załącza przekaźnik - plus do sterowania przekaźnika to właśnie jest plus po stacyjce. Przekaźnik przekazuje prąd z bezpiecznika nr 40 na klakson...



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości