Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: jhosef » wt mar 04, 2014 10:30

Nie ma sensu zabezpieczać. Lepiej aby zawinęli bez szkody większej niż przy okazji zderzak zniszczyli...
Po co iść w większe koszty?



Fanik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob cze 14, 2014 20:47
Lokalizacja: Częstochowa

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Fanik » ndz cze 15, 2014 16:07

Czy ktos z was wie może czy takie http://allegro.pl/lampy-przednie-vw-gol ... 39894.html" onclick="window.open(this.href);return false; lampy tzn pasek ledowy w nich zamontowany może służyć jako światła do jazdy dziennej? pytam bo sam posiadam takie lampy lecz zawsze jeżdżę na soczewkach czyli pasek led (jako postojowe) + mijania jako zwykle H1 w soczewce.



pianta_d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 11:43
Lokalizacja: łódzkie

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: pianta_d » wt cze 17, 2014 09:47

Witam

Na aukcji, którą podałeś w swoim poście jest napisane, że
Artykuł oznaczony znakiem dopuszczalności do użytku drogowego „E”
W Polskiej nomenklaturze nie znalazłem nigdzie określenia "znak dopuszczalności do użytku drogowego", ale może się czepiam szczegółów.
Moim zdaniem (podkreślam, że ja tak to rozumiem) możesz jeździć na tych ledach i traktować je jako światła do jazdy dziennej, dlaczego?
W artykule, który podałem niżej jest opisane ile możesz zamocować na aucie świateł. Nigdzie nie znalazłem nawet wzmianki, że te światła muszą być mocowane osobno, co pozwala na łączenie kilku funkcji świateł w jedną. Na forum możesz poczytać o światłach do jazdy dziennej, które są,że tak nazwę, zespolone ze światłami halogenowymi. Inną kwestią tutaj jest ich wytrzymałość.

Więcej o homologacjach świateł poczytaj http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploat ... radzi.html

Tutaj masz drugi artykuł Co dają światła do jazdy dziennej i jak z nich korzystać? http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploat ... ystac.html

Pozdrawiam


Kupię:
- kratki do zderzaka przedniego z otworami na halogeny Golf MK IV
- lewy przedni błotnik w kolorze LB5N
Sprzedam: 4 felgi aluminiowe BBS 15'' z dekielkami i oponami http://olx.pl/oferta/bbs-vw-3-15-CID5-ID63sEH.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: markus420 » śr cze 18, 2014 13:33

Fanik pisze:pasek ledowy w nich zamontowany może służyć jako światła do jazdy dziennej?
Tylko jeśli na kloszu masz homologację DRL! Jeśli nie, światła służą jedynie jako postojówki. Możesz ich używać jako DRL ale tylko na własną odpowiedzialność. Podczas kontroli dostajesz "wlepe" za jazdę bez wymaganych przepisami świateł. :popcorn:
pianta_d pisze:oznaczony znakiem dopuszczalności do użytku drogowego „E”
Każdy produkt dopuszczony do montażu musi posiadać "dopuszczenie do użytkowania" :los2:



qontrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 22:41

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: qontrol » śr cze 18, 2014 21:21

Witam mam pytanie odnośnie podłączeniu świateł do jazdy dziennej w VW BORA znalazłem taki filmik " onclick="window.open(this.href);return false; i da się zrobić tak jak na filmiku chodzi mi o kabelek po + na zapłon i pozycyjne. Chyba że ma ktoś inny sposób na podłączenie w komorze silnik pod maską.
pozdro



Awatar użytkownika
dlt7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 22, 2010 10:29
Lokalizacja: Lublin

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: dlt7 » śr wrz 17, 2014 09:51

Witam,

Zamontowałem w swoim Golfie MK4 taki o to zestaw świateł do jazdy dziennej - Noxon DRL-LED 05
Światła mają metalową obudowę, membrany do wyrównywania ciśnienia, automat załączający światła (podpięcie tylko pod aku), kable w dodatkowej izolacji. DRL posiadają diody firmy OSRAM. Ogólnie sprawiają wrażenie solidnie wykonanych.

Obrazek

Montaż standardowo w kratkę. Przydaję się ostry scyzoryk/nóż do tapet oraz szpikulec.

Obrazek

Gotowe kratki.

Obrazek

Podłączenie jedynie pod "+" i "-" akumulatora. Automat sterujący jest niewielki i mieści się bezproblemowo obok akumulatora. UWAGA: ma dość delikatną obudowę - zaizolowałem ją dodatkowo taśmą.

Obrazek

Kable mocowałem "trytkami" tak jak na zdjęciu z dala od wentylatorów chłodnicy.

Obrazek

Biały kabel z wiązki podłączyłem pod "10" z wtyczki lewej lampy (światła pozycyjne). Złączki do tego są w zestawie.

Obrazek

Tak wyglądają po zmontowaniu.

Obrazek

A tak jak świecą.

Obrazek

Światła zapalają się sekundę po uruchomieniu silnika i gasną kilkanaście sekund po zgaszeniu (taki Follow me home :bajer: )
W wiązce jest kabel umożliwiający podłączenie pod "+" po zapłonie, ale wymaga przedłużenia.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Yoo! » pt lip 31, 2015 21:32

Panowie ja z kolei chciałem zamontować w zderzaku halogeny:
Obrazek

W których będa świecić H3 ledowe, dośc mocne, aby zastapić światła do jazdy dziennej.
Zaopatrzyłem się również w ori przełącznik pod halogeny:
Obrazek

Jak podłączyć instalację, aby światła (halogeny) do jazdy dziennej zapalały mi się wraz z tylnimi światłami mijania i aby wykorzystać ori przełącznik.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Qto » sob sie 01, 2015 09:26

Yoo!, z tyłu nie ma świateł mijania :bajer: a te o których myślisz - nie da się w prosty sposób włączyć niezależnie

o podłączaniu halogenów było na forum - poszukaj



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Yoo! » sob sie 01, 2015 21:45

Qto pisze:Yoo!, z tyłu nie ma świateł mijania :bajer: a te o których myślisz - nie da się w prosty sposób włączyć niezależnie

o podłączaniu halogenów było na forum - poszukaj

Czytałem, ale albo nie czytam tematów, o których piszesz, albo nic z tego nie rozumiem.
Dlaczego nie ma mozliwość załączenia świateł z zderzaku razem z tylnymi.
Nie jeden wóz ma włączone światła do jazdy dziennej razem z tylnymi :bajer:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Qto » pn sie 03, 2015 00:40

Yoo! pisze:Dlaczego nie ma mozliwość załączenia świateł z zderzaku razem z tylnymi.
jest, ale zapalą się również przednie pozycje - na oryginalnym włączniku musisz włączyć pozycje aby włączyć halogeny. Dodatkowo przednie i tylne pozycje są spięte razem.
Yoo! pisze:Czytałem, ale albo nie czytam tematów, o których piszesz, albo nic z tego nie rozumiem.
viewtopic.php?f=140&t=432334" onclick="window.open(this.href);return false; - jeśli z tym sobie nie poradzisz, to chyba czeka Cię wizyta u elektryka.



pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: pyra666 » czw sie 27, 2015 09:46

Panowie, kojarzy ktoś jakieś porządne światła halogen +dzienne? kiedyś widziałem taki zestaw na Ebay'u, razem z kratkami, były w nic po dwie lampy, jedna dzienna biała, druga żółta przeciwmgłowa. świetnie to wyglądało, ale nie mogę znaleźć. możne być tez normalna lampa montowana w dolna kratkę, ale najlepiej na zwykłej żarówce. :) jak by ktoś cos kojazył to proszę o info.



Awatar użytkownika
machul333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 10:36

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: machul333 » pt sie 28, 2015 13:07

ja bym nie dawał tych szybko złączek na kable od lampy kabel będzie korodował od wody.



pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: pyra666 » wt wrz 08, 2015 14:26

Gdzie znajdę plus dopiero na odpalonym silniku w kabinie, który uciągnie mi dzienne lampy? chce żeby całość włączała się dopiero po odpaleniu, wiem że to nie zgodne z prawem, ale wątpię żeby ktoś się do tego przyczepił.



carlos06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 11:51
Lokalizacja: niebo

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: carlos06 » pt paź 16, 2015 22:53

panowie jakie światełka polecicie montowane w kratkę do gol iv, Noxon DRL-LED 05 są super ale troszkę drogie ma może ktoś coś tańszego



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości