Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Qto » czw lip 12, 2012 20:55

bakutyl pisze:po co ciagnac kabel z postojowki przy reflektorze jesli ten sam kalbel znajdziemy przy wylaczniku swiateł
przecież napisałem że skąd pociągniesz to Twój wybór...jak chcesz to możesz nawet z tylnej lampy
bakutyl pisze:czyli powiniem wystarczyc mostek na wyłączniku siwateł do sterowania??
co konkretnie chcesz zmostkować ??



bakutyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob maja 15, 2010 23:51
Lokalizacja: 3-miasto

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: bakutyl » czw lip 12, 2012 21:17

czyli coś źle zrozumiałem,

to w jakim celu plus jest prowadzaony od świateł postojowych/mijana do wyłacznika światel na zaciks 14, jeśli ten sam plus znajdzimy na jednym z zaciksów wyłącznika. Czyli teoretycznie możemy ten sam plus mijania/postojowych od wylacznika świateł zmostkujemy z zaciskiem 14 .

drugie rozwiązanie: czylu plus od postojowych można poprowadzić do przekaźnika 53?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Qto » czw lip 12, 2012 21:28

bakutyl, proponuję abyś przeczytał instrukcję od lampek jakie zakupiłeś...podłączenie trzech kabli na prawdę nie jest takie trudne
bakutyl pisze:to w jakim celu plus jest prowadzaony od świateł postojowych/mijana do wyłacznika światel na zaciks 14, jeśli ten sam plus znajdzimy na jednym z zaciksów wyłącznika
chyba oczywiste że plus nie idzie z żarówki do włącznika tylko odwrotnie...odłącz kabel to zobaczysz do czego jest - światło zgaśnie
bakutyl pisze:czylu plus od postojowych można poprowadzić do przekaźnika 53?
po co ?? który przekaźnik masz na myśli...od klaksonu ?? chcesz żeby postojowe zapalały się tylko jak trąbisz czy co chcesz osiągnąć ??

Moim zdaniem sam nie wiesz co chcesz zrobić i zadając zbędnie pytania utrudniasz sobie życie... światła dzienne powinny mieć trzy kabelki...jeden daj do masy, drugi do plusa po stacyjce a trzeci pod postojowe podłącz i tyle...



bakutyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob maja 15, 2010 23:51
Lokalizacja: 3-miasto

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: bakutyl » czw lip 12, 2012 22:07

Ok masz racje:) kupię przekaźnik i bedzie git:) na postojowy plus idzie na przekażnik a zaislanie plus pojdzie na wyjscie przekażnika:)



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: guziolek » pt lip 13, 2012 16:18

Wypowiem się może jako autor tematu. Drugi plus ciągnąłem pod deskę tylko dla swojego widzi mi się. Zwyczajnie nie lubię jak coś jest widoczne i lepione, a podłączenie bezpośrednio do którejś z lamp tak mi się właśnie kojarzy.

Po to pod deską, a nie pod maską są wszystkie ważniejsze złącza, aby było im miło, sucho i ciepło i ja też tak uważam, że mimo dodatkowych trudności z przebijaniem się itp tak jest lepiej. Kwestia co kto woli, równie dobrze mogłem poszukać wszelkich plusów i minusów pod maską i tam to podpiąć.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Duber » pt lip 13, 2012 19:21

Jeśli zrobisz to z sztuka jaką powinien reprezentować elektryk(bezpiecznik na kablu,koszulki termokurczliwe...) to ja nie widzę problemu podpiąć sie pod plus od żarówki..zresztą plusów po stacyjce pod maską jest wiele.
No ale kto jak woli...wpiąc sie w ten sam kabel przed czy po ścianie grodziowej
Ja minus dla cewki przekażnika i minus od lamp brałem z klemy ale plus z kabla co idzie do postojówki
plus po stacyjce nie pamietam skąd mam ale chyba podgrzewanie spryskiwaczy...(ale nie jestem pewien)



Awatar użytkownika
luki010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 05, 2012 22:57
Lokalizacja: TBU

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: luki010 » pt sty 11, 2013 16:42

Dzisiaj przyszły mi światełka i zamierzam montować je tylko mam problem nie zauważyłem że nie mają wbudowanego włącznika tylko jest oddzielny przekażnik ;/ mógł by mi ktoś napisać jak podłączyć ten przekaźnik w mk4 ?? oto schemat:

Obrazek



Felo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:59
Lokalizacja: DWR

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Felo » pt lut 22, 2013 00:23

Witam, dokonałem montażu DRL zgodnie z instrukcją autora fotoporady (guziolek - oczywiście leci pochwała). Montaż nie był trudny i ogólnie polecam ten sposób, bo działa to super i bezproblemowo. Chciałbym także udokumentować jak pracują światła, bo zauważyłem, że niektórzy użytkownicy mają wątpliwości co do sposobu pracy tak montowanych świateł.
Polecam mój filmik:

" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: artur_n » czw cze 06, 2013 09:16

Czy ktoś miał styczność bądź jest w posiadaniu takich świateł?

http://allegro.pl/drl-led-swiatla-dzien ... 40938.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
bjks88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 22:15
Lokalizacja: Żywiec/Krk

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: bjks88 » ndz lip 07, 2013 16:31

Dawać 335 za ledy warte 20 zł wkomponowane w kratkę? Na upartego sam byś wyrzeźbił coś podobnego.



Awatar użytkownika
koola_71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt maja 15, 2009 12:33
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: koola_71 » czw sie 01, 2013 15:47

Witam ,dzisiaj założyłem światełka.jeden kabelek poszedł pod deskę na złącze 53 wg wcześniejszych porad ,następnie masa ,no i podłączyłem sobie do światła postojowego.światła kosztowały mnie 115 pln z przesyłką.



qurka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 29, 2009 00:26
Lokalizacja: Lanckorona

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: qurka » pn sie 05, 2013 14:11

koola_71 podeślij ajkieś zdjęcia jak to wygląda u Ciebie i link gdzie to kupiłeś.



Awatar użytkownika
koola_71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt maja 15, 2009 12:33
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: koola_71 » wt sie 06, 2013 14:08

witam, to są dokładnie te http://allegro.pl/swiatla-dzienne-audi- ... 59818.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a wyglądają zamontowane tak jak na moim profilu .Dosłownie na całą długość wlotu powietrza.



Waldi1122
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:59
Lokalizacja: Małopolska
Auto: MK4 TDI
Silnik: AXR

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Waldi1122 » pn mar 03, 2014 23:54

Witam wszystkich!
Zamontowałem według porady, wszystko OK. Rada dla tych którzy będą montować lub mają zamontowane, zabezpieczyć w jakiś sposób przed kradzieżą. Ja właśnie straciłem i kratki i lampy, zostały skradzione. :doom: Kratka wyjmuje się bardzo łatwo, dlatego warto złapać chociażby opaską kablową samozaciskową do zderzaka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości