[Mk4] Wymiana klocków i tarcz hamulcowych-foto porada

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

[Mk4] Wymiana klocków i tarcz hamulcowych-foto porada

Post autor: pepepe » wt lip 19, 2016 22:41

Panowie jak więc z ta pastą miedzianą?
Jutro zabieram sie do tarcz i klocków tył i poki co uzbroilem sie w WD40 by spryskać np śrubkę mocująca tarcze do piasty oraz benzyne ekstrakcyjną do odtluszczenia tarcz.

Tarcze TEXTAR
Klocki TRW :okej:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[Mk4] Wymiana klocków i tarcz hamulcowych-foto porada

Post autor: Michał_1977 » śr lip 20, 2016 07:44

pepepe pisze:Panowie jak więc z ta pastą miedzianą?
Jakiś czas temu,zamieściłem dopisek w pierwszym poscie tego tematu. Przeczytaj i rób jak uważasz.

Wypowiedzi typu:
jpatryk125 pisze:Ten temat był poruszony nawet na TVN Turbo w programie SM kup i zrób przy okazji renowacji Toyoty Corolli.

A chodzi o to, że przez smar tarcza może nierówno przylegać swoją powierzchnią do piasty, przez co istnieje prawdopodobieństwo pokrzywienia tarczy.
można włożyć między bajki. Nawet nie chciało mi się tego wcześniej komentować...
Po pierwsze-w TV powiedzą wszystko,za co będzie zapłacone. Jak dobrze zapłacą,to pan z SM kup i zrób,powie że goownem można,a smarem nie.
Po drugie- czy wiecie z jaką siłą dokręcane są koła i zarazem tarcza do piasty?! Po dokręceniu smar rozkłada się w warstewkę o grubości kilku mikronów i chce mi ktoś wcisnąć kit,że takie coś spowoduje bicie tarczy?! Trzeba być kompletnym laikiem (żeby nie powiedzieć-idiotą),żeby łykać podobny kit ( :rotfl: :smiech3: )
Po trzecie- zmieniłem w życiu setki kompletnych hamulców. Ludzie jeżdżą i nie narzekają. Z reklamacjami nikt nie przyjeżdża,a te hamulce które już nadają się ponownie do wymiany,łatwo się rozbiera i jest przyjemność kolejnej wymiany.

Dziękuję bardzo za uwagę i róbta co (jak) chceta :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

milosz196
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 06, 2016 15:09

[Mk4] Wymiana klocków i tarcz hamulcowych-foto porada

Post autor: milosz196 » wt sty 03, 2017 19:31




Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

[Mk4] Wymiana klocków i tarcz hamulcowych-foto porada

Post autor: Matifcb » ndz kwie 23, 2017 19:10

nie ma szans na wrzucenie fotek ktore sa juz niedostepne ?


Bayern ist Meister

rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

[Mk4] Wymiana klocków i tarcz hamulcowych-foto porada

Post autor: rcrolek » pn kwie 24, 2017 07:44

Wymieniłem z rok temu klocki na stare tarcze i tył zaczął mi się grzać. Poczyściłem trochę zacisk i się nie grzało. Kilka tygodni temu znowu koło gorące jak diabli. Koło ma lekki opór, jak kręcę tarczą (koło zdjęte) to tak jakby pół obrotu ciężej się kręciło. Jak zdejmę zacisk to lekko się kręci.
1. Czy to może być krzywa tarcza?
2. Czy też tłoczek nie odbija?
3. Zużycie tarcz raczej nie spowoduje grzania?
4. Na tarczy jest rant (zardzewiały), może jego warto przeszlifować bo pewnie przylega do klocków.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

cudak11480
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw paź 20, 2011 07:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

[Mk4] Wymiana klocków i tarcz hamulcowych-foto porada

Post autor: cudak11480 » sob maja 06, 2017 13:46

Witam,

Ja przy wymianie tarcz i klocków stosuję tylko jeden smar VW G 000 650 zamiennik FEBI 26711 lub BOSCH Superfit, smaruję nim delikatnie powierzchnie ślizgowe w jarzmie, tam gdzie poruszają się klocki.

Jeśli regeneruję zacisk tj. tłoczek i wszystkie uszczelnienia stosuję smar VW G 052 150 A2 zamiennik FEBI 31942.

Na piastę nie stosuję żadnego smaru i nigdy nie miałem problemów.

Powyższe wyczytałem w instrukcjach VW i Bosch :)


Denerwowanie się to mszczenie się na własnym zdrowiu za głupotę innych

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości