[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: thomas1919 » pn lip 02, 2012 18:20

Miałem stary zamek drzwi VW: wykorzystałem z nich switch i jedna z blaszek jakie idą od wtyczki zamka tworząc jeden z pinów. Switch z jednej strony ma dwa plastikowe bolce, które pasują do metalowego stelażu spinki gdzie w ori znajduje się switch. Blaszkę wygiąłem jak w ori, przykleiłem blaszkę i switch żeby się lepiej trzymało.
Efekt:
Obrazek

Teraz wystarczy dolutować odpowiednio dwa masowe przewody do switcha zgodnie z działaniem jak w opisie fotoporady.



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Re: [MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapi

Post autor: seebst » śr sie 15, 2012 10:17

thomas1919 pisze:U mnie już działa

Kupiłem spinkę za 32zł na allegro od MK3 razem z czujnikiem
Obrazek

Czytałem, że się nie da rozebrać spinek ale to na mnie działa jak płachta na byka i postanowiłem sprawdzić. Obudowa spinki od MK3 jest trochę klejona ze sobą i trochę na zatrzaskach plastikowych dlatego łatwo ją otworzyłem. Obudowa spinki od MK4 jest tylko na klej i trzymała mocniej. W środku niczym się nie różnią poza jednym mocowaniem-drucikiem. Nie ma obawy o uszkodzenie mechanizmu po otwarciu obudowy, jest solidnie zrobiony. Wypiąłem mikrostyk ze spinki od MK3 i wpiąłem do spinki od MK4. Pozostało złożenie dwóch połówek obudowy i sklejenie ich ze sobą np. kropelką.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozostałe czynności jak wyżej w czołowym wątku postu i wszystko działa, jest gong przy niezapiętych pasach jak na drugim filmiku.

Kod: Zaznacz cały

Kupiłem spinkę za 32zł na allegro od MK3 razem z czujnikiem
To jest ten czujnik, co powoduje, że gdy nikt nie siedzi na fotelu to kontrolka się nie zapala i nie piszczy, a gdy ktoś usiądzie, to wówczas piszczy? Tylko gdzie dokładnie go założyć?

A drugie pytanie, czy da radę założyć taki sam zestaw na tylnej kanapie? Bo często u mnie pasażerowie z tyłu pasów nie zapinają...



Awatar użytkownika
synec
Forum Master
Forum Master
Posty: 1777
Rejestracja: pn mar 10, 2008 10:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapi

Post autor: synec » pn paź 29, 2012 21:14

Wygląda na to że da się zrobić żeby ikonka pasów nie gasła dopóki nie zapnie się pasu
[youtube][/youtube]


A tutaj link do tematu gościa który to wykonał, niestety jest po francusku i pupa nic nie rozumiem a translate google nie daje rady
http://www.golfiv.fr/photos-golf-iv-tdi ... l#p1004308" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
synec
Forum Master
Forum Master
Posty: 1777
Rejestracja: pn mar 10, 2008 10:39
Lokalizacja: Gdańsk

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: synec » wt paź 30, 2012 00:02

Tutaj jeszcze jeden przykład [youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
wojtek06061989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 10, 2010 23:36
Lokalizacja: Kotuń
Kontakt:

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: wojtek06061989 » wt paź 30, 2012 20:11

kurcze jest może na forum ktoś kto coś kuma francuski trochu.... to by był ekstra patent...



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Re: [MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapi

Post autor: thomas1919 » ndz sty 13, 2013 01:08

wojtek06061989 pisze:kurcze jest może na forum ktoś kto coś kuma francuski trochu.... to by był ekstra patent...
Prawdopodobnie tak jest w licznikach immo3 846 ale to tylko przypuszczenie.



vwmaniac19911991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 16:13

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: vwmaniac19911991 » pn lip 20, 2015 15:07

koledzy prosze o pomoc. czy dobrze mysle.mam zapinke od mk5 ida 2 kabelki jeden brazowy drugi brazowo-czerwony. ten brazowy to masa ciągne go do punktu zbiorczego masy pod kolumna.ten czerwono-brazowy ciagne do 31 pinu licznika. czy tak to powinno byc zrobione?

/////////////edit
okej info dla potomnych ta od mk5 pasuje do mk4 trzeba tylko wnetrze przelozyc. a czy ktos juz odkryl jak zrobic zeby pikalo dluzej niz 5 sekund?



Awatar użytkownika
kolak6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob gru 07, 2013 19:24
Lokalizacja: Limanowa
Auto: Mk4
Silnik: R32
Kontakt:

Re: [MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapi

Post autor: kolak6 » pn lip 20, 2015 19:54

wojtek06061989 pisze: Jeśli chcemy jednak mieć dodatkowo do tej kontrolki sygnał dźwiękowy i komunikat na FIS, to trzeba podać masę na 31pin niebieskiej wtyczki od zegarów, wtedy dioda się zapali i będzie sygnał dźwiękowy
tak


https://www.facebook.com/Golf-MK-IV-25t ... 639547267/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: Qto » wt lip 21, 2015 10:04

synec pisze:A tutaj link do tematu gościa który to wykonał, niestety jest po francusku i pupa nic nie rozumiem a translate google nie daje rady
http://www.golfiv.fr/photos-golf-iv-tdi" onclick="window.open(this.href);return false; ... l#p1004308
z francuskiego forum wynika, że modyfikacja jest przeprowadzona bez użycia kabelka...czyli na pewno nie mieszamy w eepromie. Wychodzi na to, że wystarczy lutownica...tylko gdzie wlutował sygnał, przy samej kontrolce? Nie jest to rozwiązanie, które chciałbym zastosować u siebie :grrr: Dźwięk nadal jest tylko przez 6s.
Przeglądając temat widać kilka ciekawych bajerów...
thomas1919 pisze:Prawdopodobnie tak jest w licznikach immo3 846 ale to tylko przypuszczenie
na pewno nie jest to kwestia samego licznika. W 846, 849 działa to tak samo jak w licznikach immo2...



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapi

Post autor: G0 Karcio » pt gru 18, 2015 12:20

Numery zapinek z czujnikiem zapiecia pasów w naszych golfach:
- strona lewa (kierowca): 1J4858471D
- strona prawa (pasażer): 1J4858472D
Oryginalnie mozna bylo podlaczyc czujnik kierowcy i pasazera?? Jesli tak to jak podlaczyc czujnik zapiecia od strony pasazera zeby rowniez byl sygnal zapiecia??



vwmaniac19911991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 16:13

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: vwmaniac19911991 » wt paź 18, 2016 14:39

nadal nic nie wiadomo z tym czujnikiem żeby ta kontrolka działała dłużej niz 6 sekund? mój licznik to : 1j 920 946 więc taki jak na filmiku a nie działa gdy koduje tak jak on...



Awatar użytkownika
grzechotek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 21:24
Auto: Golf MK6
Silnik: BSE

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: grzechotek » wt cze 13, 2017 13:15

Czy podejdzie zapinka z czujnikiem do golf 7 ?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: G0 Karcio » sob sty 13, 2018 16:55

Koledzy...czujnik zapięcia pasa w USA miały czujnik od strony kierowcy i pasażera. Pytanie wiecie gdzie podłączyć czujnik pasażera? No i pytanie drugie skąd czujnik pasa wiedział czy pasażer siedzi żeby infornować go o zapiętych pasach? Jeśli pasażera nie było to napewno nie komunikował tego a gdy usiadł i pasa nie zapiął to komunikował o niezapięciu pasa. Jakiś schemat mile widziany.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: [MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapi

Post autor: Garrison » sob sty 13, 2018 17:44

G0 Karcio pisze:Koledzy...czujnik zapięcia pasa w USA miały czujnik od strony kierowcy i pasażera. Pytanie wiecie gdzie podłączyć czujnik pasażera? No i pytanie drugie skąd czujnik pasa wiedział czy pasażer siedzi żeby infornować go o zapiętych pasach? Jeśli pasażera nie było to napewno nie komunikował tego a gdy usiadł i pasa nie zapiął to komunikował o niezapięciu pasa. Jakiś schemat mile widziany.
Pewnie jakiś czujnik w macie siedzenia, który reagował na nacisk.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości