[mk2] Elektryczne lusterka - jak rozebrać, naprawa, budowa

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[mk2] Elektryczne lusterka - jak rozebrać, naprawa, budowa

Post autor: jhosef » ndz lip 06, 2014 16:08

Sam sobie odpowiem.
Z b3 wtyczki nie pasują do mk2 (do samej skrzynki).
Zasilanie lusterek rozgrzebujemy z obudowy (czarno/fioletowy z pamięci pisząc) i wpinamy w 9 pin kostki D9 - zasilanie z bezpiecznika nr 14.
Masę możemy przypiąć do punktu masowego przy skrzynce - zwykła konektor żeński.
Ogrzewanie lusterek nie znalazłem pod wolnym pinem. Ale wyjście jest pod złączem K, biały kabel. Trzeba się więc odgałęzić.



Wilk2013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 29, 2013 11:58

[mk2] Elektryczne lusterka - jak rozebrać, naprawa, budowa

Post autor: Wilk2013 » pn sie 17, 2015 21:43

witam wszystkich, może ktoś mnie poratuje. Dzisiaj podpiąłem lusterka cały uradowany, a tu co brakuje mi regulacji lew/prawo tzn. tak góra dół lustro(wkład) się ustawia. Jeśli natomiast chce na boki i ruszam tym joystickiem tak jakbym na boki chciał regulować to też się reguluje góra, dół. Zwarcia nigdzie nie zaobserwowałem, chyba że są jakieś tajemne miejsca ?? Joysticki mam jeszcze dwa od Passata b3 numery niby się zgadzają, ale to samo na nich się dzieje. Co robić ??? Może ma ktoś na sprzedaż na 100% działający joystick to bym był zainteresowany to przynajmniej jeden element bym wyeliminował w 100% :)



NerWoWyv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 12, 2014 10:02
Lokalizacja: Grudziadz

[mk2] Elektryczne lusterka - jak rozebrać, naprawa, budowa

Post autor: NerWoWyv » pn wrz 21, 2015 14:03

Witam, mam takie pytanie mianowicie na zlomie stoi mk2 z elektrycznymi lusterkami chciałbym wyjąć z niego wiazkie tylko jak to zrobić (gdzie ona idzie?) żeby jej nie uszkodzić



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[mk2] Elektryczne lusterka - jak rozebrać, naprawa, budowa

Post autor: Lipek81 » pn wrz 21, 2015 22:30

Wiązka jest podzielona na części - wiązka w każdych drzwiach + wiązka pomiędzy drzwiami. Wiązka pomiędzy drzwiami idzie za skrzynką bezpieczników, pod kolumną kierownicy i jest założona za schowek pod deską - ogólnie trzeba zdjąć półki nad nogami kierowcy i pasażera oraz konsolę środkową. Nie wiem, jak w starym typie instalacji, ale w nowym trzeba jeszcze wyciągnąć wiązkę od przełącznika do ogrzewania tylnej szyby - tutaj już trochę wiecej roboty, po trzeba rozebrać deskę i wyciągnąć licznik.
Wiązka elektrycznych lusterek jest połączona zazwyczaj z wiązką elektrycznych szyb, rzadko spotykane są oddzielnie.



NerWoWyv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 12, 2014 10:02
Lokalizacja: Grudziadz

[mk2] Elektryczne lusterka - jak rozebrać, naprawa, budowa

Post autor: NerWoWyv » czw wrz 24, 2015 22:30

właśnie ten golf ma el. lusterka a szyb nie.



BALON666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 21, 2017 10:54

[mk2] Elektryczne lusterka - jak rozebrać, naprawa, budowa

Post autor: BALON666 » czw wrz 21, 2017 06:07

witam może mi ktoś powiedzieć czy w orginalnych lusterkach podgrzewanych jest jakiś termik? (jak np w podgrzewanych spryskiwaczach jak ciepło to niegrzeją a jak zimno to się podgrzewają)
kupiłem cały komplet elektrycznych lusterek i wszystko działa na stole oprócz grzania
szkiełka wyciągłem kable do nich idą a od środka na szkiełku jest takie duże zgrubienie jak by tam był jakiś termik?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości